Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przyczepa HL, Brandys i inne

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jd6630comfort

jd6630comfort

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 21 październik 2010 - 15:14

Przyczepa HL, Brandys i inne Witam wszystkich bardzo serdecznie :D
Mam pewien problem ponieważ chcę zakupić przyczepy, najlepiej dwie tego samego typu/producenta.
Chcę mieć ładny zestaw który będzie się dobrze prezentował i dużo zabierał myślę nawet coś ok 28-30 ton zboża :D
Zastanawiam się nad przyczepami Brandys o dopuszczalnej ładowności 14t (nie wiem jakie mają oznaczenie i jeżeli ktoś by mi powiedział to byłbym wdzięczny)co możecie powiedzieć na ich temat? Słyszałem że są bardzo wywrotne ;(
Drugą opcją były przyczepy produkcji niemieckiej HL nie wiem ja one się sprawują, zastanawiałem się nad HL8011 ale boję sie aby wytrzymywały one takie obciążenie (nawet 15t na jedną).
Proszę was bardzo doradźcie mi trochę, dodam jeszcze że przyczepy będą dużo jeździły ponieważ zamierzam nimi wozić piasek.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przyczepa HL, Brandys i inne Dzisiaj, 08:55
  •  

#2 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 21 październik 2010 - 17:32

Przyczepa HL, Brandys i inne Hl jest bardzo mocna. 12 ton to to ona wytrzyma, ale 15 to lekka przesada. A jaka kasą dysponujesz ? Mają być używki tak ?

#3 Share marcin200711

marcin200711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 21 październik 2010 - 21:25

Przyczepa HL, Brandys i inne ja mam Brandysa 12
i znajomy ma takie 2 przerobione na 15 ton i niema żadnego problemu ze coś się gnie albo coś.
a co do hl dobra bo niska ale tak jak kolega pisze max 11-12ton.a porównywanie ramy i resorów to jest bez porównania rama od hl to są cieniutkie jak zapałki w porównaniu do Brandysa.wedle mnie nawet jakby ktoś włożył na nie ok 20 ton by nie było problemu.wrońcu są to przyczepy stworzone do transportu samochodowego przy innych prędkościach.
a

#4 Share jd6630comfort

jd6630comfort

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 24 październik 2010 - 15:46

Przyczepa HL, Brandys i inne ile moge na to przeznaczyć? mysle że cos ok 40-50tys;)

#5 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 24 październik 2010 - 18:47

Przyczepa HL, Brandys i inne Ja mam hl 8011 z burtami 1,2m i ładuję do 13 ton zboża.Nie są złe ale to jednak max.Nie ma co przesadzać.Bywało że miałem po 16 to żwiru i też było dobrze.Ale nie podniosła.Dwa tłoczyska wyszły a trzeci nie.Resory mam z czegoś innego, wyglądają jakby były podwójne w stosunku do orginalnych.Mam tez czeską podobną do HL,ale to jest dużo słabsza.

Z takimi ciężarami jak chcesz wozić to tylko Brandyski.

#6 Share jd6630comfort

jd6630comfort

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 25 październik 2010 - 21:21

Przyczepa HL, Brandys i inne A może polecicie mi jeszcze coś innego?
wiem że przyczepy Kogel i Kassbohrer również dobrze sie spisują :P
Może powiecie mi coś więcej na ten temat?

#7 Share BartekDolnyslask

BartekDolnyslask

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 26 październik 2010 - 20:17

Przyczepa HL, Brandys i inne Mam HL 8011 już bardzo długo nie narzekam a ładuje na nie ok 12 ton na jedną i jeżdżą bardzo dobrze, tylko mam koła 365/80/20

Zdjęcia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 26 październik 2010 - 21:22

Przyczepa HL, Brandys i inne Teściu w tym roku kupił niemiecką przyczepę koło Zielonej Góry.Z DMC 16 ton czyli ładowność ok 12 i 3 strony kiper .Ale z taką ramą że Brandyska się chowa.Żadne nowe takich ram nie maja.Naprawdę konkret.A koło Nysy oglądał dwie niemieckie przyczepy.Chyba coś koło 50 tyś albo trochę lepiej.Ale jakbyś takie kupił to żadne HL czy brandyski.Z tyłu dolna rama ma z 30 cm a gruba 10mm.

Ja mam HL 8011 na kołach z tira i podwójnymi resorami,burty 1,2m.Jak naładuję się z 13 ton zboża ta tak się buja na boki że szwagier boi się jechać z nią.Ramy w HL są takie że się wyginają przy kiprowaniu jak banany ale nie gną się na stałe.Zawsze wracają do tego co było.

Moja jest pogięta bo jak się wozi po 16 ton żwiru i ktoś nie odpowiedni kipruję to nie ma siły żeby się nie pogięła.

A najlepsze zrobił kolega który malował mi ją.Chciał ją podnieść do malowania ale nie wyją bolca od kipru z jednej strony i jednego.Nie dość że górna rama zgięła się jak banan to uchwyt z dolnej podniósł się o jakie 25 cm do góry.Ale dość dobrze podnosi.

#9 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 26 październik 2010 - 21:26

Przyczepa HL, Brandys i inne a taką będziesz miał czym uciągnąć, DMC 18ton, ładowność katalogowa 14. Jest na allegro.
http://photos01.otom...96/A19604_1.jpg

#10 Share jd6630comfort

jd6630comfort

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 29 październik 2010 - 07:03

Przyczepa HL, Brandys i inne Z uciągnięciem to nie będzie problemu :D mam johna 6630 premium więc pociągnie to spokojnie :)

#11 Share BartekDolnyslask

BartekDolnyslask

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 29 październik 2010 - 20:37

Przyczepa HL, Brandys i inne W nicku masz 6630 comfort a piszesz że 6630 Premium??

#12 Share jd6630comfort

jd6630comfort

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 30 październik 2010 - 07:54

Przyczepa HL, Brandys i inne Posiadamy dwa jelonki
jeden 6630 Comfort używany głównie w rolnictwie(orka siew zbóż nawozów itp itd)
drugi jd 6630 Premium używany głównie na usługach transportowych czyli do niego będę potrzebował te przyczepy..
Potrzebuję te przyczepy ponieważ teraz ogólnie jeżdżę z wanną ale będę wozić piasek po 40 km więc nie opłaca mi się wozić jedną wanną i przewozić ok 20 ton

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share Matias89

Matias89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 23:54

Przyczepa HL, Brandys i inne Przed zakupem trzeba sie zastanowić do czego konkretnie będzie przeznaczona ta przyczepa a dokłądniej mi chodzi o wysokość załadunku przyczepy, z tego co mi wiadomo to brandys ma dość wysoki załadunek (choć niejestem pewien) użytkuje przeczepy HL i osobiście taka bym Ci polecił nawet w zabudowie Conow
Moje filmy na YouTube: http://pl.youtube.com/user/Godziu89 <----- zapraszam do oglądania i komentowania!!