Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zbiornik 10m3

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share maniana

maniana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 21 październik 2010 - 14:28

Zbiornik 10m3 Witam. To mój pierwszy post na forum.
Niemniej jednak śledzę je od dłuższego czasu.
Ale do sprawy. Muszę zbudować zbiornik ok 10000 - 15000 l. Służyć ma on do podlewania w tunelach foliowych (takowych posiadam 5) ogórków poprzez linie nawadniające. To jest moje dodatkowe źródło dochodów bo z rolnictwa wiadomo jak jest. Chciałbym sobie to zautomatyzować, ale żeby to zrobić muszę mieć ciągle wodę na stanie. Ma ktoś jakieś ciekawe pomysły generalnie nie mam na to zbyt dużego budżetu i nie stać mnie nie na (stalowy lub z tworzywa) zbiornik za 3000zl wzwyż.. Chodzi o jak najmniejszy koszt. Zimą będę miał trochę czasu więc można pokombinować. Może macie jakieś pomysły..? Z góry dzięki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zbiornik 10m3 Dzisiaj, 11:05
  •  

#2 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 21 październik 2010 - 14:33

Zbiornik 10m3 Gdzie można znaleźć zbiornik 15000 l z tworzywa za 3000 zł ?-szukam czegoś takiego.

#3 Share maniana

maniana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 21 październik 2010 - 14:37

Zbiornik 10m3 To był raczej przykład... No trudno znaleźć ale kiedyś znalazłem w internecie bodajże niecałe 10 m3 oczywiście używany tylko nie pamiętam z jakiego materiału. Nie wiem czy to nie była blacha..? Bynajmniej dochodziły koszty transportu i się nie opłacało.

#4 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 21 październik 2010 - 14:52

Zbiornik 10m3 z tego co wiem to najtansze sa zbiorniki na wodę takie profesjonalne czyli konstrukcja z cienkiej blachy i w środku worek z tworzywa sztucznego ja taki posiadam od 5 lat tylko mój ma 150 m3 bo ja mam 2 ha szklarni :D zadzwoń do netafimu poszukaj czegoś używanego ja miałem kiedyś taki zbiornik to był on zrobiony ze starego pieca wco 80

PS
nie chciałbyś kupić sterownika nawadniania sterling ??? jezeli chodzi o folie to ja w swoich też cos takiego mam i działa super a ze wzgledu ze masz jeszcze jeden który pracował przez rok w szklarni i teraz leży nie uzywany to mógłbym ci odsprzedać :D

zbiornik 10 m3 cenna 1530 euro brutto :D ale na pewno sie opłaca :)

#5 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 21 październik 2010 - 15:32

Zbiornik 10m3 kiedyś widziałem na przetargu agencji mienia wojskowego czy jak tam się to zwało, zbiorniki na paliwo z gumy 25m3 za coś koło 300 pln wywoławcza była za ile poszły nie wiem. Zbiorniki były nowe więc nie było by problemu z domyciem. Pomijając to rozwiązanie najtaniej będzie wybetonować zbiornik podziemny
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#6 Share maniana

maniana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 21 październik 2010 - 15:33

Zbiornik 10m3

PS
nie chciałbyś kupić sterownika nawadniania sterling ??? jezeli chodzi o folie to ja w swoich też cos takiego mam i działa super a ze wzgledu ze masz jeszcze jeden który pracował przez rok w szklarni i teraz leży nie uzywany to mógłbym ci odsprzedać :D

zbiornik 10 m3 cenna 1530 euro brutto :D ale na pewno sie opłaca :D

co do sterownika to na razie zastanawiam się nad zbiornikiem więc dzięki.. Muszę stopniowo to modernizować budżet nie pozwala inaczej.
Gotowe zbiorniki to też nie dla mnie, chyba że jakaś okazja. Tuneliki nie przynoszą aż takich dochodów żeby ładować w nie tyle pieniędzy. Wolę coś z "metody młotek przecinak"xD

#7 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 21 październik 2010 - 15:57

Zbiornik 10m3 Najtaniej to wykopać dół w ziemi, wyłożyć folią i ogrodzić. Można zrobić to na zasadzie worka aby śmieci(liści) nie nawpadało . Woda ma być czysta czy coś będziesz do niej dodawał?
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share maniana

maniana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 21 październik 2010 - 16:14

Zbiornik 10m3

Woda ma być czysta czy coś będziesz do niej dodawał?

Oczywiście będę dodawał nawozy. Troszkę to prymitywne ale być może skuteczne.

#9 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1150 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 21 październik 2010 - 17:41

Zbiornik 10m3 Tu masz zbiornik http://allegro.pl/zb...1270883931.html
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#10 Share becia

becia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 31 październik 2010 - 16:19

Zbiornik 10m3

z tego co wiem to najtansze sa zbiorniki na wodę takie profesjonalne czyli konstrukcja z cienkiej blachy i w środku worek z tworzywa sztucznego ja taki posiadam od 5 lat tylko mój ma 150 m3 bo ja mam 2 ha szklarni :D zadzwoń do netafimu poszukaj czegoś używanego ja miałem kiedyś taki zbiornik to był on zrobiony ze starego pieca wco 80

PS
nie chciałbyś kupić sterownika nawadniania sterling ??? jezeli chodzi o folie to ja w swoich też cos takiego mam i działa super a ze wzgledu ze masz jeszcze jeden który pracował przez rok w szklarni i teraz leży nie uzywany to mógłbym ci odsprzedać :)

zbiornik 10 m3 cenna 1530 euro brutto ;) ale na pewno sie opłaca ;)

z tego co wiem to najtansze sa zbiorniki na wodę takie profesjonalne czyli konstrukcja z cienkiej blachy i w środku worek z tworzywa sztucznego ja taki posiadam od 5 lat tylko mój ma 150 m3 bo ja mam 2 ha szklarni ;) zadzwoń do netafimu poszukaj czegoś używanego ja miałem kiedyś taki zbiornik to był on zrobiony ze starego pieca wco 80

PS
nie chciałbyś kupić sterownika nawadniania sterling ??? jezeli chodzi o folie to ja w swoich też cos takiego mam i działa super a ze wzgledu ze masz jeszcze jeden który pracował przez rok w szklarni i teraz leży nie uzywany to mógłbym ci odsprzedać ;)

zbiornik 10 m3 cenna 1530 euro brutto ;) ale na pewno sie opłaca ;)

Witam!!!
Jestem zainteresowany kupnem sterownika sterling 8 sekcyjny może być większy , używany w rozsądnej cenie

#11 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 31 październik 2010 - 18:07

Zbiornik 10m3 mój nr gg 9116940 prosze sie odezwać to wyślę zdjęcia :) co prawda we wtorek ma ktoś po niego przyjachać ale nie wiem czy sie z nim dogadam bo facet cos krecił przez telefon :D

#12 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 00:01

Zbiornik 10m3 Popytaj po stacjach albo złomach bo do końca roku muszą być założone zbiorniki 2-u warstwowe.
The Truth Is Out There

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 13:35

Zbiornik 10m3

kiedyś widziałem na przetargu agencji mienia wojskowego czy jak tam się to zwało, zbiorniki na paliwo z gumy 25m3 za coś koło 300 pln wywoławcza była za ile poszły nie wiem. Zbiorniki były nowe więc nie było by problemu z domyciem. Pomijając to rozwiązanie najtaniej będzie wybetonować zbiornik podziemny

Kolega taki kupił za 1000zl ale od pośrednika, guma gruba ale za to bardzo ciężki ok500kg, zawory musiał założyć bo były tylko płytki antyzwrotne