gregorius

Klub Posiadaczy Kumurunów

Polecane posty

razor275    279

Niestety ze względów niedbalstwa moderatorów straciłem Stare konto luki21 i od niedawna działam na nowym profilu stąd tak mała liczba postów. Pozdrawiam

Przecież masz dostęp do starego konta, nie dostałeś bana, nie jesteś oflagowany jako spamer więc o co chodzi?

Co masz na myśli pisząc "niedbalstwo moderatorów"?


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

 

dźwięk mega ruski miażdży system, tylko mam zapytanie może będziecie wiedzieli, on ma zamontowany zawór blow off czy westgate na turbinie, bo blow off może taki dźwięk wydać ale westgate to nie wiem...


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Coś mi się wydaje że ani be ani me :)

Ten przepiękny dźwięk powstaje przy większym obciążeniu i nagłym puszczeniu nogi z gazu, wtedy rozpędzona turbina na siłę wciska powietrze do zwolnionego silnika stąd ten dźwięk.

Dzieje się tak też jak nabieram na łychę dużo ziemi i dosyć mocno gazuję i nagle puszczę nogę z gazu.

Nie zauważyłem żeby było tam coś w pokroju WG albo BlowOff, jedynie zwykła, prosta turbina.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzik445    6

Junkers ma rację, Blowa tam wogóle nie ma albo jest i nie działa.

Sprawdziłem w swojej osobówce odłączając blow, dźwięk był idento.

West gate otwiera się przy pełnym gazie puszczając spaliny bokiem, żeby zbyt dużego ciśnienia nie naładować i turbiny nie przekręcić. Nie wydaje przy tym żadnych dźwięków. W prezentowanym filmie efekt potęguje przelotowy wydech ze zwykłej rury

Edytowano przez radzik445

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

http://www.agro-parts.eu/190_belarus-mtz-systeme-pneumatique-pieces/belarus-mtz-blow-off-valvehungarian_id1198

http://www.agro-parts.eu/190_belarus-mtz-pneumatic-system-parts/belarus-mtz-blow-off-valve-new-type_id3840

 

A ja myślę, że to jest raczej blow off, bo nie jest to możliwe, żeby samo z siebie taki dźwięk wydawało, a powyższe linki udowodnią to, bo większość filmików z tym dźwiękiem z Węgier pochodzi :)


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

pewnie ze cos musi byc :) jak ktos troszke zna budowe silnika diesla i ukladu turbodoladowania to wywnioskuje to samo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Mi to na blow offa wygląda. Typowy dźwięk spuszczanego ciśnienia z kolektora. W tym pasku to coś rzęzi i syczy jak gazu dodaje a nie gdy odpuszcza.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Działający blow off nie musi wydawać z siebie takiego dźwięku jak w grach NFS albo w tych filmach z serii 'szybcy i wściekli' lub jak ćwierkające ptaszki na wiosnę, na tym filmiku jest słychać po prostu szum wylatującego powietrza z Blowa(nie mówię już tam o innych słyszalnych dźwiękach).

Tamten Belarus na 100% nie ma nic wsadzone, jak znajdę filmik to wstawię jak inny Belarus ale 1025.3 wyje w podobny sposób a nawet bardziej.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

Junkers co Ty tu chcesz nam wmówić jest to prawdopodobnie blow off i chciałem się tylko upewnić

 

 

tu masz jeszcze jeden film z potwierdzeniem, że coś musi to powietrze upuszczać bo samo z siebie tak nie zrobi, nie ma opcji

 

 

 

tu dla porównania 892 też z turbo i prostym przelotem z kwasówk.i i co jest ten sam dźwięk?

a co to tak trudno blowa wsadzić jak hungarskie sklepy rolnicze sprzedają to to i mogą sobie Węgrzy to założyć


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

pewnie ze ma blowa :) . A ten Pasat tedei to nawet nie lychac jak spuszcza bo tam praktycznie cisnienia nie ma. Turbo jak przegazuje na postoju to nie wiem czy i wycisnie 0,4 bara :D to i nie ma co syczec :D,a tak nawiasem mowiac zastosowanie blowa w dieslu nie wplywa na jego prarametry pracy i nic nie daje poza efektami dzwiekowymi :)

pozdrawiam wszystkich :)

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzik445    6

Passat upuszcza powietrze jak zdejmuie nogę z gazu.

Wiele turbodiesli nie ma wogole blowa bo nie jest im zbytnio potrzebny. Co innego w benzynie, gdy zamknięta przepustnica blokuje odpływ powietrza (pod ciśnieniem) do kolektora, ciśnienie musi byc upuszczone przed turbine lub na zewnatrz, w atmosferę. Przypomnę tylko ze bel nie ma przepustnicy


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

Kolego podałem Ci linki z węgierskiej agromy i tam jakoś te zawory mają to jak się nie da jak się da, co Ty tu chcesz swoje jakies fanaberie narzucić myślącym ludziom, ten passat to jakiś zajechany gruchot i tam może mu upuszczają powietrza z kół...

 

jak założyć blow off w dieslu http://www.forum.alfaholicy.org/zrob_sam/39328-blow_off_dieslu_czyli_miec_psss.html masz i poczytaj sobie, nie wiem jak to udowodnisz, że tam nic ten rusek nie ma założonego ale staraj się bo marni Ci to wychodzi


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzik445    6

Kolego gregorius,

Ja nie teoretyzuje tak jak Ty, pokazując obrazki blowa na zagranicznej stronie. Ja te zaworki trzymalem w ręku, zamieniałem, zakładałem i posiadam w różnych swioch pojazdach. Z doswiadczenia i autopsji wiem jak pracuje ten zawór i nie chcę kijem wisły zawracać.

A skąd ten dźwięk się bierze to już Junkers kilka postów wyżej opisał.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Dokładnie, jak byłem na usłudze wożenia piachu i jak zapierałem z całej siły łychą o ścianę piachu i puszczałem szybko nogę z gazu to takki dźwięk był słyszalny im większy opór ty głośniejszy dźwięk, przypominam że nie mam żadnych pierdółek tylko same turbo i intercooler.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

tez widziałem te filmy calkiem pomocne przynajmniej wiadomo gdzie co jest :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Coś taka cisza w klubie nastała :blink: może by jakiś "miting" na czacie zrobić?? :)


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj