Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z polskim rozrzutnikiem

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Filipkowski15

Filipkowski15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport , motoryzacja:)

Napisany 20 październik 2010 - 16:30

Problem z polskim rozrzutnikiem Witajcie. Posiadam polski 3,5 t i co roku mam z nim spore problemy z taśmami ponieważ często się skręcają albo urywają niby nie są zbyt naciągnięte obornika nie kłade dużo a i tak jedna taśma na 10 ów sie urywa czy wy też macie takie problemy z tymi polskimi wymysłami, znacie na to jakieś sposoby ?? Z góry dzieki za odpowiedzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z polskim rozrzutnikiem Dzisiaj, 11:21
  •  

#2 Share kamil19873

kamil19873

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:rolnictwem

Napisany 20 październik 2010 - 16:37

Problem z polskim rozrzutnikiem Ja też w tym roku miałem podobny problem! u mnie strasznie się gięły listwy. musiałem je prostować co drugi rozrzutnik. Ale u mnie problemem była nie równy spód. Trochę pod spawałem blach i jakoś wywiozłem. Na drugi rok muszę wymienić cały spód. B)

#3 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 20 październik 2010 - 17:25

Problem z polskim rozrzutnikiem miałem taki rozrzutnik i też przerabiałem ten temat.
Przede wszystkim łańcuchy muszą być porządnie naciągnięte oraz należy zwrócić uwagę, czy koła zębate ciągnące taśmę nie są zbyt zużyte, jeśli tak to będziesz miał cały czas problemy B)

#4 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 20 październik 2010 - 17:56

Problem z polskim rozrzutnikiem powiem ci tak kolego miałem ten problem ten sam ale wspawałem mu cełowniki w podłogę i skończył mi się problem z listwami

#5 Share Filipkowski15

Filipkowski15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 20 październik 2010 - 17:57

Problem z polskim rozrzutnikiem Wiem wiem robiłem już to co napisałeś. Mam zamiar sprzedac ten rozrzutnik bo zbyt dużo nerwów juz mi zjadł. Zastanawaiam się nad kupnem poczciwego niemieckiego rozrzutnika do 4 t.Ceny ich nie są duże, a wykonanie wygląda dosyć solidnie a co najważniejesze taśmy idą w takich wnękach co zmniejsza ich podatność na skręcanie, myśle nad czymś takim http://allegro.pl/ro...1276713004.html co o nich myślicie miał ktoś styczność z tymi rozrzutnikami ?? Jakie mają wady i zalety??

#6 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 20 październik 2010 - 18:05

Problem z polskim rozrzutnikiem w mojej Warfamie N-228 przeskakiwał łańcuch i przez to gięło listwy B) wystarczyło zmienić łańcuch na nowy (nowy-stary bo z rozebranej przyczepy samozbierającej) obeszło się bez wymiany kół napędzających, pomimo że były już mocno wytarte. Jak na razie wywiezione po remoncie 190 rozrzutników i śmiga :lol:

#7 Share bialycivic

bialycivic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 20 październik 2010 - 18:07

Problem z polskim rozrzutnikiem W nich podłoga na środku {wzdłuż} jest łączona na zakład i tam gnije ,wystarczy zadra i listwy gnie przynajmniej u mnie tak było .Po wymianie podłogi problemy ustały a nawet łańcuchów ani zębatek nie wymieniałem

#8 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 20 październik 2010 - 18:19

Problem z polskim rozrzutnikiem możesz jaśniej B) jeśli już trochę posłużył to i się zużył ;)
jeśli chodzi o łańcuch to się rozciąga sam skracałem już 3 razy i trzeba wymienić bo już na zębatkę nie wchodzi cały (ten od taśmy)
a jeśli chodzi o te ceowniki to jak wyżej miąłem zadrę w podłodze i gieło a ostatnio robiłem przednią burtę bo ta blacha osłaniająca zgniła i pod ciężarem opadała i klinowała a przez to wyginała listwy

A co łańcuchów od adaptera i taśmy to na nie wpływa ilość (bo to rama i oś od tego jest/wygnie się ;) ) ale szybkość posuwu taśmy :lol:

#9 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 21 październik 2010 - 16:32

Problem z polskim rozrzutnikiem Ja w moim wymieniłem te łańcuchy od posówu i zębatki. świętyspokuj tylko smaruje i jade a przedtem albo sie zerwał albo przeskoczył non stop człowiek w gnojówce uje**ny bo pod rozrzutnikiem sie leżało i grzebało a teraz sobie hula 5 lat nic nie ruszane tylko burty zmieniałem i malowałem ale to inna bajka
Mój Wladimirec podbija świat

#10 Share Filipkowski15

Filipkowski15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 21 październik 2010 - 19:59

Problem z polskim rozrzutnikiem Dzięki wam za wszystkie odpowiedzi ale doszłem do wniosku, że go sprzedam bo nie opłaca mi się remontować ponieważ musiał bym kupić nowe burty,podłogę i listwy a co gorsza mam lekko wygiętą ramę, i tu moje jeszcze jedne pytanie jaki teraz kupić???moge na to wydać max 5 tysi zastanawiam się nad tymi niemieckimi rozrzutnikami do 5 ton a wy co o nich myślicie miał ktoś z nimi styczność

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 24 październik 2010 - 12:30

Problem z polskim rozrzutnikiem Połączone. Jeden temat wystarczy.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#12 Share Elvis60

Elvis60

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 22:34

Problem z polskim rozrzutnikiem mniałem kiedyś podobny problem ale ja pożyczyłem sąsiadowi rozrzutnik a ten mi naciągnoł łańcuchy tzn nie chciało mu sie kręcić napinaczy to wycioł pare ogniw w jednym łańcuchu 2 ogniwa więcej niż w drugim i robiło to samo

#13 Share Skamp

Skamp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Komputery, Motoryzacja, Maszyny rolnicze, Konie, i wiele rzeczy drugoplanowych.

Napisany 29 styczeń 2011 - 01:30

Problem z polskim rozrzutnikiem :blink: dziwne....

... od kiedy łatwiej wyciąć ogniwa i z powrotem połączyć niż naciągać..??

heh dla mnie idiotyczne...
Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

#14 Share rolas3

rolas3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 11:42

Problem z polskim rozrzutnikiem ja mam taki rozrzutnik też miałem takie problemy ale 3 lata temu wymieniłem podłogę na nową ,łańcuchy i listwy i jak na razie chodzi dobrze i nie mam z nim problemów

#15 Share wiktor27

wiktor27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 05:27

Problem z polskim rozrzutnikiem panowie mam zamiar założyć nowy łańcuch listwy będę przykręcał sam zastanawiam się jakie nakrętki będą leprze zwykłe czy samokontrujące?

#16 Share Elvis60

Elvis60

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 20:40

Problem z polskim rozrzutnikiem

:blink: dziwne....

... od kiedy łatwiej wyciąć ogniwa i z powrotem połączyć niż naciągać..??

heh dla mnie idiotyczne...

co w tym dziwnego spinasz 2 listwy dwoma pasami i wycinasz nadmniar po tyle samo z obydwu stron spnasz i po robocie sam tak robiłem w moim regulacja jest od śrotka w profilu i ciężko tam dojść

#17 Share krzysiek03

krzysiek03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 11:22

Problem z polskim rozrzutnikiem witam odswieze temat bo tez będę remontować rozrzutnik i mam ten sam problem gna się listy zrywa launchy otoz slyszalem ze pomaga zamontowanie trybow napędzających od forschnita bo ma wyższe zabki lacuchy lepiej się w nich chowja. z tym ze trzeba trochę stoczyc walki bo maja mniejszy otwor co myślicie o tej modyfikacji?

#18 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 18:28

Problem z polskim rozrzutnikiem Ale trzeba najpierw znależdż przyczynę pękania łańcucha ,żle zazębia ,łańcuch wytarty ,czy żle naciągnięty ?

#19 Share krzysiek03

krzysiek03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 19:42

Problem z polskim rozrzutnikiem lancuchy sa roczne belki były później tez nowe napiecie lancucha kontroluje już po tych awariach dość często i znow listwy pogięte pomalu juz mnie to to z lekka wk... bo czas wozic 5 rozrzutników i wszystko znowu roz....e mowie ci masakra wiec szukam jakichś porad na ten temat żeby to się już wkoncu to przestalo psuc kase wydam ile trzeba byle było ok

Edytowany przez krzysiek03, 26 styczeń 2014 - 19:46.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 20:54

Problem z polskim rozrzutnikiem Listwy się pewnie gną bo przeskakuje łańcuch na jednej zębatce lub są nierówno wyciągnięte przez co się skręcają na walku ,a czy spinka jest dobra ,może na niej przeskakuje ja w swoim zrobiłem z ogniwka łańcucha i zaspawałem teraz nie ma problemu nawet łańcuchy mam luźne.