Skocz do zawartości

Zdjęcie

Większy filtr powietrza.

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Czeladnik

Czeladnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:fotografia, militaria, motoryzacja, muzyka

Napisany 20 październik 2010 - 04:05

Większy filtr powietrza. Czy da się zamontować większy filtr np. od Ursusa 1224 lub innego sprzętu? Czy ktoś z was to robił? Mam wrażenie jakby silnik dostawał za mało tlenu nierównomiernie pracuje przy głębszej orce jak się trochę spłyci to OK. Czyściłem te wkłady siatkowe dokładnie pomogło ale tylko trochę. Ta kontrolka podciśnienia coraz częściej mi się włącza, jak był nowszy to tak nie było. Może to być coś z pompą wtryskową czytałem że może listwa zaczepić o jakąś sprężynę, niby wkręca na obroty się normalnie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Większy filtr powietrza. Dzisiaj, 01:48
  •  

#2 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2080 postów

Napisany 20 październik 2010 - 18:48

Większy filtr powietrza. ale po co, lepiej zmień wkłady jak się nie dają odmyć a może przyczyna tkwi gdzieś indziej a turbinka normalnie chodzi B)

#3 Share Trafik

Trafik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 20 październik 2010 - 21:22

Większy filtr powietrza. Ja wymieniłem te 3 filtry siatkowe (koszt jakieś nie całe 30zł). Sprzedawca powiedział, że ich się nie myje tylko trzeba zmieniać na nowe, i wymieniłem olej w tej dolnej misie filtra. Ten zabieg sprawił, że ciągnik zrobił się zrywniejszy i sporo zyskał na mocy. Teraz będę je wymieniał co roku :D

#4 Share Czeladnik

Czeladnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:fotografia, militaria, motoryzacja, muzyka

Napisany 21 październik 2010 - 02:50

Większy filtr powietrza. To ja też muszę tak zrobić dzięki za rade @Trafik, też je będę wymieniał co roku, bo szkoda silnika, ci co mieli skuter przeważnie wiedzą o co chodzi. Pewnie u Borasa z 50zł bo z czegoś musi żyć :D Turbinka normalnie chodzi 638Mth, zawsze wychładzana, olej rozgrzewany, no jak wujo wsiądzie to mniej, ale pracuje nad nim :D

#5 Share Trafik

Trafik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 23 październik 2010 - 17:58

Większy filtr powietrza. No ja miałem skuter, zawsze po wymyciu filtra z gazu na koło szedł ;)

#6 Share Panek

Panek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 08 grudzień 2010 - 20:25

Większy filtr powietrza. To ja mam podobne pytanie.
Co myślicie o zmianie filtra powietrza ojejowego na suchy taki jak w tych euro(2 czy 3 już sam nie wiem ;) tych najnowszych z intercoolerem). Bo znajomy mówił że podobno lżej przez nie powietrze przechodzi przez co ma troche wiecej mocy.

#7 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, komputery
    KPK kumurun team

Napisany 08 grudzień 2010 - 20:45

Większy filtr powietrza. ale jakość filtrowania chyba jest gorsza.... a przepustowości napewno większej "papierzak" nie będzie miał

#8 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 13 listopad 2013 - 00:13

Większy filtr powietrza. troche odkpie temat. wstawil ktos suchy filtr do belarusa ? czy wymieniacie te wklady tzw siano ? . Bo u mnie po zalozeniu turbo na standardowym filtrze zapalasie kontrolka od podcisnienia. Mysle ze moze by tamfiltr od stara wstawil albo cos w podobie , a moze ktos papierzaka wsadzil w ta oryginalna obudowe ?

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#9 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 07:28

Większy filtr powietrza. Jak masz możliwość to porównaj swój filtr z tym jaki jest w ts-e. katalogowo różni się tylko obudową filtra. Reszta ma takie same numery w obu wersjach. Możliwe że różnica jest tylko w rurze ssącej która idzie od tej czopki bo w turbo nachodzi na rurę o średnicy 87mm.
W swoim jak kupiłem wymieniałem te wkłady bo moje były zawalone sianem.
http://allegro.pl/je...3700621213.html
Jelcz suchy lub
http://allegro.pl/st...3669285405.html
KPK Kumurun Team

#10 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 13 listopad 2013 - 13:07

Większy filtr powietrza. W moim 820 podniosłem kominek ssący z maski na słupek kabiny,to dało że nie ciągnie ciepłego powietrza z pod maski,tylko zimne z wysokości dachu kabiny.http://www.agrofoto....-synchroniczny/
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share radzik445

radzik445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 17:15

Większy filtr powietrza. Ja zaproponuję taki filtr: http://allegro.pl/du...3683733228.html
KPK Kumurun Team

#12 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 14 listopad 2013 - 19:17

Większy filtr powietrza. dzis popatrzyłem i pomierzyłem i niestety w miejsce gdzie siedzi oryginalny filtr nic wiekszego nie wsadzi - nie ma miejsca wiec filtr starowski czy jelczowski odpada chyba ze by go zamontowac obok maski bo pod maske nigdzie go nie upcha ale to juz straci na wygladzie. To co pokazuje radzik z busa widac ze jest nie duze i moze jakos by weszlo w oryginalne meijsce ale czy taki filtr z 2,5 silnika wyrobi w motorze o pojemnosci 4,7 . Wiec zostaje szukac czegos w podobnym wymiarze co oryginal lub juz rzezna z czyms wiekszym i proba upakowania i zamocowania gdzies tego.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#13 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 14 listopad 2013 - 21:11

Większy filtr powietrza. Czy aż naprawdę konieczne jest poprawianie radzieckich konstruktorów:) Faktycznie przy założeniu turbo może być problem ale przy silniku pracującym z parametrami znamionowymi jest to bardzo dobry filtr. Bardziej skłaniałbym się ku propozycji @S-Piotra i zaczęło mi się to nawet podobać.

@S-Piotr jak podnosisz maskę? Masz jakąś giętką końcówkę którą łatwo demontujesz?

KPK KUMURUN TEAM

#14 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1300 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 22:56

Większy filtr powietrza. po kilku poprawkach te traktory moga byc bardzo ciekawe wiec warto. Do wolnossacego silnika ten filtr wystarczal nawet do silnika z turbo ograniczonego do 1800 rpm. dawal rade. Ale po co go dusic jak mozna cos pokombinowac.

#15 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 23:06

Większy filtr powietrza. A no zgadza się kto stoi w miejscu ten się cofa. Też coś zawsze udoskonalam...

KPK KUMURUN TEAM

#16 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 15 listopad 2013 - 15:19

Większy filtr powietrza. rurociąg podłączony na sztywno bez konieczności odłączania do podnoszenia maski patrz fotka z lpg http://www.agrofoto....talacja-gazowa/ dla odświeżenia parę moich starych pomysłów http://www.agrofoto....iążyłem__st__40
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#17 Share radzik445

radzik445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 15 listopad 2013 - 21:15

Większy filtr powietrza. Apropo filtru z busa:
Zauważ, że silniki busów mają prawie 2 razy wyższe obroty max i jeszcze turbiny do tego, więc ilość powietrza zasysanego w danym czasie będzie podobna. A opory zasysania powietrza z filtrem z papierowym wkładem na pewno będą mniesze
KPK Kumurun Team

#18 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1300 postów

Napisany 15 listopad 2013 - 22:07

Większy filtr powietrza. wiesz kolego radzik kombinowałem z załozeniem filtra od Mercedesa 814 i z tego co patrzyłem bylo tam 2 typy filtrów, jeden metalowa obudowa a 2 typ w plastikowej. Podjechałem na złom gdzie stały takie 814 ale neistety miały ten typ plastikowy i po przemierzeniu go wyszło ze nie bedzie pasował w miejsce oryginalu , wysokosc jeszcze była by okej ale jest za szeroki, wiec poszukam moze tej wersji z metalowa obudowa i przemierze. taki filtr bylby idealny.

#19 Share radzik445

radzik445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 16:41

Większy filtr powietrza. Jeszcze jeden pomysł, a może by tak z oryginalnej obudowy wywalić wszystkie wnętrzności i dobrać jakiś papierowy wkład, lub nawet podtoczyć jakieś flansze pod wkład...
Zresztą, zobacz w 20sekundzie filmu
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 17:28

Większy filtr powietrza. Widziałem ten filmik koleś ma naprawdę zamiłowanie. Mój władek też mógłby tak wyglądać.

KPK KUMURUN TEAM

Dodaj odpowiedź