Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Sieczkarnia w kombajnie

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
34 odpowiedzi na ten temat

#21 zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów
  • 2873670

Napisany 31 marzec 2008 - 20:40

Sieczkarnia w kombajnie ja tam oszcze raz na 3-5 dni
w żniwa bo w zime niema po co

ale kombajn ma ciężej jak są nie naostrzone
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
Sieczkarnia w kombajnie Dzisiaj, 21:12
  •  

#22 silver105

silver105

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • 12689543
  • Zainteresowania:samochody, motorowery, nożna, kosz, siatka i oczywiście rolnictwo

Napisany 08 kwiecień 2008 - 10:49

Sieczkarnia w kombajnie to wiadome że ma ciężej i może spaść wydajność ja nie pamiętam czy się ostrzyło czy nie ale chyba tak
  • 0

#23 Skrzypek

Skrzypek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 08 kwiecień 2008 - 12:35

Sieczkarnia w kombajnie Koledzy,według mnie to jest tak;można podostrzyć noże,ważąc je na wadze aptecznej.To zdaje egzamin.Nie wiem jak w waszych kombajnach,ale w moim JD2266Extra mogę regulować noże stałe-zbliżać je lub oddalać do noży ruchomych.W rzepaku ostrość noży i regulacja stałych jest bardzo ważna.Ile ja się namordowałem w rzepaku jak zapychało mi się na wytrząsaczach.A to była wina tępych noży.
  • 0

#24 JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1031 postów

Napisany 08 kwiecień 2008 - 18:49

Sieczkarnia w kombajnie Sieczkarnie się używa jak każdy normalny sprzęt jak jest orginal, bo jak jest dorabiana to moa być niezłe problemy. Kolega taty dorabial w swoim Forszaju E 514 sieczkarnie i jak kosił to mu odpadła razem z tzw. d*pą :D
  • 0

#25 szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 09 kwiecień 2008 - 13:08

Sieczkarnia w kombajnie No to jakos źle dorobił.Ja do swojego NH 1520 zakładałem sieczkarnie od modelu 1550 i musiałem ja zwęzić o szerokosc jednego wytrzasacza.Zawiozłem wał do tokarza i zrobił jak sie nalezy.Reszte sam we własnym zakresie przy pomocy brata i kolegi zrobilismy.Sieczkarnia tnie az miło tylko w tym roku musze łozyska wymienic przed sezonem.Nozyki tez będą nowe bo stare juz ostrzone 4 razy były i na nowych łozyskach nie chce ryzykowac.
  • 0

#26 wiesiuniek91

wiesiuniek91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 10:12

Sieczkarnia w kombajnie Witam jeżeli chodzi o mnie to ja przed każdym sezonem ostrze zarówno stałe jak i ruchome i oczywiście smaruje aby ruchome lekko się obracały, a w sezonie koszę około 50h,chociaż muszę przyznać że pod koniec żniw to już nie tnie tak dobrze jak na począdku.
  • 0

#27 rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • 390560
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 01 czerwiec 2009 - 23:04

Sieczkarnia w kombajnie u mnie w bizonie jeszcze przeciwnoże nigdy nie były ostrzone a główne ostrzone były raz na sezon dla zasady :P a miały co kosić bo prawie 100ha rocznie dodam że łozyska na sieczkarni które były kupione w płocku w zapas w 1993 roku załozyliśmy w tym roku do MDW bo te co były przy sieczkarni oryginalne chodziły do końca jak malina chociaż ostrzenie noży odbywało się szlifierką kontową i to często bez ich zdejmowania wiadomo człowiek z natury leniwy jest :P
  • 0
sprzedam całe dwa kompletne koła z nowymi oponami 18,4/ 38 rozstaw dziur ursus zetor landini case

#28 Stasiek84

Stasiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • 1561556

Napisany 03 czerwiec 2009 - 09:45

Sieczkarnia w kombajnie my w bizonach raczej nie ostrzyliśmy noży, co dwa lata wszystkie uszkodzone były wymieniane i wały były wożone na wyważenie, jeśli wał ma bicie to pękają blachy na tyle kombajnu, każdy z bizonów kosił powyżej 100 ha rocznie
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#29 Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 4564 postów

Napisany 10 lipiec 2009 - 20:47

Sieczkarnia w kombajnie Witam.
Ten sezon będzie pierwszym w którym będziemy używac sieczkarni. Mam pytanie, czy po założeniu sieczkarni znacząco wzrosło trzęsienie całym kombajnem?
  • 0
KS Falubaz

#30 klo444

klo444

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 07 maj 2010 - 19:19

Sieczkarnia w kombajnie Witam
Potrzebuje pilnie pomocy do mojego niewielkiego kombajnu jest potrzeba założenia sieczkarni do słomy i teraz okazyjnie za nie duże pieniądza trafia się taka tylko mam mały dylemat otóż sieczkarnia zamiast wałka z nożami posiada dwa wałki i długie noże (0k 10 na jednym ) ciągnące się po długości wałków. Szczerze mówiąc pierwszy raz spotkałem się z taką sieczkarnia i dla tego mam do was pytanie co sądzicie o sieczkarni tego typu jaka jest różnica między nią a z nożami zapotrzebowanie na moc, jakość i długość cięcia itp . Czy w ogóle opłaca się pakować w ten typ sieczkarni ?
  • 0

#31 Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • 6007472
  • Zainteresowania:USŁUGA KOSZENIA ZBÓŻ KOZIENICE, MAZOWIECKIE, OKOLICE

Napisany 14 maj 2010 - 21:28

Sieczkarnia w kombajnie Kolego zapotrzebowanie na moc nie wzrośnie Ci, jeżeli masz 2 wałki po 10 noży to jest ich w sumie 20, jeżeli ktoś produkował takie sieczkarnie to czyli musiały dobrze sobie radzić ze słomą, i jeżeli to jest okazyjnie to kupuj i się nie zastanawiaj B)
  • 0

#32 S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• V.I.P.
  • 986 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 14 czerwiec 2011 - 15:38

Sieczkarnia w kombajnie Ogrzewam W mojej sieczkarni noże stałe mają regulację tz. można pochylić je ku ściernisku lub podnieść ku wytrząsaczom.Czy ta nastawa ma wpływ na długość pociętej słomy.A noże podostrzam w miarę potrzeby,polecam noże z Gerlacha.
  • 0
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#33 bazalt50

bazalt50

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 15 październik 2013 - 20:08

Sieczkarnia w kombajnie Podbijam temat.
W związku z tym że w mojej okolicy zapotrzebowanie na słomę zeszło niemal do zera, (a trochę koszę na usługach) to jestem zmuszony do zainstalowania w moim kombajniku sieczkarni do słomy.
Jako że jestem już w wieku mocno dojrzałym, a gospodarowania po mnie już nikt nie przejmie, toteż nie mam ochoty inwestowania grubej kasy w nową czy choćby używaną sieczkarnię (a ceny to niektórzy biorą z kosmosu, lub proponują po pijaku).
Udało mi się w życiu parę rzeczy ulepszyć, wymyśleć, skonstruować które lepiej lub gorzej działają.
No i stanęło na tym, że taką sieczkarnię zbuduję sam. Zbliża się martwy sezon polowy, więc i czas na to będzie.
Potrzebuję od Was - szanowni koledzy - wiedzy i informacji następujących:
- czy na bębnie tnącym lepsze i skuteczniejsze sa noże sztywne (zamocowane trwale), czy swobodnie mocowane na np. sworzniach,
- jakie są najniższe obroty bębna tnącego przy których jest to jeszcze skuteczne (cięcie)
Jako że posiadam kombajn MF 206 ogołocony z obrotomierzy i wskaźników (poza temperaturą) - nie wiem jakie sa obroty silnika i młockarni na pełnym gazie. Pytanie - czy mógłby mi ktoś podać te dane?
Widziałem zdjęcia 206 w których napęd sieczkarni był zarówno bezpośrednio od silnika, jak i z osi odrzutnika.
Pytanie i prośba - który sposób jest lepszy, i czy ktoś mógłby przesłać mi jakieś zdjęcia jak wygląda taki napęd (konkretnie jak to wygląda na osi odrzutnika)
Pewnie pojawią się komentarze, że w warsztatowych warunkach zbudowanie dobrej, skutecznej i bezpiecznej sieczkarni nie jest możliwe.
A ja myślę - że jest, I nawet kwestie wyważenia są do przejścia.
-
  • 0

#34 wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów

Napisany 15 październik 2013 - 21:12

Sieczkarnia w kombajnie Witam,jako że mam podobną sytuację i kombajn też beż sieczkarni Claas Mercator i też myślałem nad zamontowaniem sieczkarni, lecz uważam że dla całego kombajnu lepiej by było podłączyć sieczkarnie z bezpośredniego napędu silnika, będzie to raczej trudne lub może nawet niemożliwe, ale to było by lepsze rozwiązanie z racji nie obciążania innych podzespołów, pasów,łożysk, itd.też dobry pomysł uważam z odrzutnika słomy dać napęd o ile jest to możliwe :rolleyes: Pozdrawiam.
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#35 eugene

eugene

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 24 październik 2013 - 17:45

Sieczkarnia w kombajnie witam moze lktos wie gdzie dostac sieczkarnie do Massey Ferguson 530 albo ktos wie od jakiego innego kombajnu pasuje do niego
  • 0