Skocz do zawartości

Zdjęcie

Noże w sieczkarni do słomy -Ostrzenie czy wymiana ?

35 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pejton

pejton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 25 lipiec 2006 - 07:47

Noże w sieczkarni do słomy -Ostrzenie czy wymiana ? Ten rok będzie pierwszym, gdy używać będę sieczkarni w kombajnie.
I mam pytanie: jak postępujecie z nożykami do sieczkarni, ostrzycie je, czy zdaje to egzamin, czy lepiej se darować i kupić nowe (spore koszty)?
parę ha i para rąk do pracy...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Noże w sieczkarni do słomy -Ostrzenie czy wymiana ? Dzisiaj, 09:12
  •  

#2 Share pejton

pejton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 27 lipiec 2006 - 06:33

Noże w sieczkarni do słomy -Ostrzenie czy wymiana ? Czyżby nikt nie używał sieczkarni? :(

#3 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 27 lipiec 2006 - 07:07

Noże w sieczkarni do słomy -Ostrzenie czy wymiana ? Ja nożyki staram sie co drugi dzień obrócić no i co 4-5 dni ostrzyć. Prz moich 22ha to na jakieś 2 lata starcza a później wymiana. Ważne jest też aby przeciwostrze bylo naostrzone, bo jak nie to nawet nowe nożyki nie bedą cieły jak trzeba (sam sie o tym przekonałem)

#4 Share tomb2

tomb2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 505 postów

Napisany 27 lipiec 2006 - 10:28

Noże w sieczkarni do słomy -Ostrzenie czy wymiana ? Ja o nożykach w sieczkarni nic nie wiem chodzi jak chodzi nic nie tuszam i dobrze tnie :)
Ciesz się każdą chwilą życia...

#5 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 27 lipiec 2006 - 11:23

Noże w sieczkarni do słomy -Ostrzenie czy wymiana ? slyszałem ze nie powinno sie ich ostrzyc bo mozna stracic wywazenie wału i łozyska sie posypia...ale dwa razy w sezonie lekko kątówka troszke je lizne i jak do tej pory nic sie nie dzieje

#6 Share kamil14

kamil14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Mechanika
    Komunikacja samochodowa

Napisany 16 lipiec 2007 - 09:43

Noże w sieczkarni do słomy -Ostrzenie czy wymiana ? mój sąsiad tak ciął że mu sie noże w sieczkarni połamały
Pamiętaj iż każda czynność wykonana przez Ciebie winna być wykonana dobrze !!!

#7 Share misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 17 lipiec 2007 - 09:44

Noże w sieczkarni do słomy -Ostrzenie czy wymiana ? u mnie chodzi sieczkarnia juz z 5 (albo wiecej) lat i nic nie bylo robione. tylko patrze czasem ile nozy juz sie zakleszczylo :o
tnie dobrze, tylko jak sie trafi troche mokrego, to troche "siada", ale tak, to jest ok.

#8 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 17 lipiec 2007 - 10:30

Noże w sieczkarni do słomy -Ostrzenie czy wymiana ? Ja w tamtym roku pierwszy raz robilem sieczkarnia i cielo bardzo dobrze, a jak bedzie w tym roku zobaczymy,ale nozyki wygladaja na dosc ostre

Honda - The Power of Dreams :)

#9 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 17 lipiec 2007 - 10:38

Noże w sieczkarni do słomy -Ostrzenie czy wymiana ? Zgadza się z ostrzeniem noży trzeba uważać żeby ich nie rozhartować tzn trzeba ostrzyć je delikatnie żeby się nie przegrzały. Ja myślę, że jak ktoś kosi 30-50ha w sezonie z szarpaczem to tylko przed żniwami nieco je poostrzyć a póżniej tylko pilnować, żeby nie było noży ułamanych czy mocno wyszczerbionych bo na pewno nie będzie to dobrze wpływało na łożyska.

#10 Share zetor6340

zetor6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 17 lipiec 2007 - 10:41

Noże w sieczkarni do słomy -Ostrzenie czy wymiana ? Ja nie siekam bo potrzebuje slome, moj sasiad siekal ale potem doszedl do wniosku i postanowil sprzedawac slome, ja tak samo robie jak mam nadwyzke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 18 lipiec 2007 - 14:24

Noże w sieczkarni do słomy -Ostrzenie czy wymiana ?

Ja o nożykach w sieczkarni nic nie wiem chodzi jak chodzi nic nie ruszam i dobrze tnie :o

Ja dokładnie tak samo :P jak przestanie ciąć będe sie martwił, narazie jest lux. Poza tym tak jak tu piszą z ostrzeniem można przedobrzyć :P

#12 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 18 lipiec 2007 - 23:45

Noże w sieczkarni do słomy -Ostrzenie czy wymiana ? Przez 7 sezonów w sieczkarni CLAAS do Fortschritta nic nie było robione i wszystko elegancko.
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

#13 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 18 lipiec 2007 - 23:54

Noże w sieczkarni do słomy -Ostrzenie czy wymiana ? Nieco odbiegnę od głównego wątku ale nie tak w końcu mocno.
W moim przypadku nadwyżka to 95% i wcale tak do końca nie chce mi się słomy sprzedawać bo miałem takie przypadki, że ktoś tam miał słomę wziąść ale był zajęty potem popadało słoma zmokła i niezbyt się już nadawała i ten ktoś nagle się rozmyślił a ja miałem kłopot bo mogłem od razu ją pociąć a w takim przypadku co... orkan i " w kosmos" ją.

#14 Share pejton

pejton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 19 lipiec 2007 - 04:04

Noże w sieczkarni do słomy -Ostrzenie czy wymiana ? Ja też nie potrzebuje dużo słomy i miałem dokładnie takie same przypadki, że ktoś chciał a potem sie rozmyślił. Także teraz nie szukam nawet kupców tylko tnę.

#15 Share Laraks

Laraks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 19 lipiec 2007 - 06:03

Noże w sieczkarni do słomy -Ostrzenie czy wymiana ? moj sasiad kupil 2 lata temu sieczkarnie do rekorda i tnie mu super nic nie widac ze scieta sloma a wczoraj widzialem jak kolega jezdzil po zarobku z sieczkarnia (a kupil ja w tym roku) to ta sloma byla tylko rozrzucona popolu. dlaczego jest taka wielka roznica ja myslalem ze wszystkie sieczkarnie sa takie same

#16 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 24 luty 2008 - 19:37

Noże w sieczkarni do słomy -Ostrzenie czy wymiana ? raz na 20 ha można naostrzyć :rolleyes:

#17 Share radzik

radzik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 27 marzec 2008 - 20:48

Noże w sieczkarni do słomy -Ostrzenie czy wymiana ? Niewiecie przypadkiem gdzie można kupić sieczkarnie do massey fergusona

#18 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 marzec 2008 - 20:58

Noże w sieczkarni do słomy -Ostrzenie czy wymiana ? Noży do sieczkarni nie powinno się ostrzyć zwykłym boschem a ma szlifierce magnetycznej która jednakowo i równomiernie naostrzy tak aby każdy nożyk zachował jednakową masę i kształt. Ja jednak jestem za wymianą na nowe ewentualne odwrócenie na drugą stronę jeśli są dwustronne. W JD po wymłóceniu i pocięciu 150 ha nożykami można obrać bez problemu pomidora i nie widać większego ich zużycia.

#19 Share jankowski17

jankowski17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ciężarówki, ciągniki, maszyny budowlane i rolnicze, komputery, gry, TVN Turbo, transport drogowy, program Na osi, pioruny, błyskawice, burze itp

Napisany 27 marzec 2008 - 21:01

Noże w sieczkarni do słomy -Ostrzenie czy wymiana ? ja nie oszcze nożykow tnie narazie ok i jest dobrze a jedynie czasami jak jakis kamk skoczy i zegnie nożyk ktorys to podprostuje troszke piliniczekiem podostrze i siepie dalej :)
16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 31 marzec 2008 - 20:16

Noże w sieczkarni do słomy -Ostrzenie czy wymiana ? *marek* a moze bys zastanowił się najpierw nad tym co piszesz nim dodasz odpowiedz co:D chyba sobie na kolacje pomidora obierałęś nozykiem od sieczkarni co? :P aha i ku ścisłości...moglbys pisać prawde na forum a nie wypisujesz ze masz nie wiadomo jakie maszyny i 65 ha pola...a tym czasem Twoja ziemia to chyba jest jedynie w doniczce w mieszkaniu w Toruniu:D no jak juz wypisujesz ze masz jd 1450 CWS to racz zaznaczyć ze zarowno on jak i Valtra sa Twojego wojka B) aha i zastanawia mnie gdzie Ty wymłociłes tym kombjanem 150 ha w tym roku jak Ty nawet nim nie kierowałeś B) to taka mała rada na przysżłość...:P