Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki komputer wybrać

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 19 październik 2010 - 08:25

Jaki komputer wybrać Proszę o wypowiedzi i opinie na temat posiadanych przez Was komputerów w opryskiwaczach.

Mam Pilmeta 1615 XXL czyli w wersji z elektrozaworami .Brakuje mi tylko
przepływomierza ,czujnika prędkości i właśnie komputerka .
Serwis Pilmeta mi Brawo 180 (podobno już się firmy z niego wycofują) ,Mescomp
lub ich najnowszy sterownik Unii w kooperacji z Mellerem -podobno bajer.

Na czym pracujecie i jak Wam się komputerki-sterowniki sprawują

Pozdrawiam ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki komputer wybrać Dzisiaj, 07:30
  •  

#2 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 19 październik 2010 - 08:39

Jaki komputer wybrać Ja mam Arag Bravo 180 w Krukowiaku i szczerze polecam. Bardzo przydatne i proste w obsłudze narzędzie. Jeśli do takiego małego opryskiwacza to tylko coś z tego rodzaju (bez innych bajerów). Odstraszająca jest tylko jego cena (prawie 10 tys zł ;) - za co ???). Mi osobiście bardzo się podoba, jest mały i łatwy w obsłudze.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#3 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 19 październik 2010 - 10:30

Jaki komputer wybrać Dzięki murtek3 ;)

Cena nie jest taka zła bo teraz za sam Bravo 180 chcą od 3000-3800 netto więc nie jest tak źle.
A jak jest w nim z wyświetlaniem parametrów pracy .Czy w danym momencie przy
pryskaniu na auto wyświetla się ilość cieczy i ciśnienie itp bo coś malutki jest
ten wyświetlacz.

Jaki masz przepływomierz i jakiej firmy ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Arturmen4

Arturmen4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 19 październik 2010 - 17:47

Jaki komputer wybrać ja tez mam Bravo 180, Faktycznie jest bardzo łatwy w obsłudze, mógłby mieć większy wyświetlacz ( podobno Bravo 300 ma już sporo większy) Wyswietla sie tylko jeden parametr, zależnie co masz włączone, ale w czasie jazdy możesz sobie przełączć pomiędzy wydatkiem na ha, prędkością, powierzchnia opryskaną, ilością cieczy w zbiorniku.

#5 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 20 październik 2010 - 08:29

Jaki komputer wybrać Różnica w cenie między Brawo 180 a 300 to około 3 tys zł .Pytanie czy jest sens
płacić różnice między innymi dla czytelniejszego ekranu ??? .
Czy szybko Brawo 180 reaguje na zmiane prędkości i dawki -chodzi mi o reakcje
na szybkie przeliczanie dawki ,ciśnienia przy nagłych zmianach prędkości jazdy .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 24 październik 2010 - 15:54

Jaki komputer wybrać Proszę o dalsze wypowiedzi.Tylko dwa komputery na forum ? ;)

#7 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 24 październik 2010 - 19:04

Jaki komputer wybrać @Vril a skrzynki zapchanej nie masz??? ;) bo PW nie mogę wysłać. zadowolony jesteś z Pilmeta???z jakim ciągnikiem chodzi???ma jakieś wady, jak działa stabilizacja belki???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#8 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 25 październik 2010 - 13:51

Jaki komputer wybrać Ogólnie to jestem zadowolony .Bardzo masywna i mocna belka przez co stabilizacja jak na Pilmeta działa bardzo dobrze.
Co do wad to zaczep jest jakiś taki delikatny ,druga sprawa to lakier ,miał być proszkowo malowany na gorąco a to niestety
zwykły jakiś lakier ,przez co po trzech latach użytkowania gdzie nie gdzie wychodzi rdza nie mówiąc że opryskiwacz miał
w wielu miejscach obdrapany lakier -bardzo słabe zabezpieczenie producenta.
Opryskiwacz chodzi z 60-siątką ;) ale nie ma co ukrywać moc wystarczy ale przydałby się przedni napęd .

Także mimo tych paru wad opryskiwacz może być chociaż chciałbym zobaczyć jak robią teraz Krukowiaka na hydraulice.

#9 Share cin9k90

cin9k90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 25 październik 2010 - 18:09

Jaki komputer wybrać Ja na twoim miejscu brał bym Mescompa s 411 aluminiowa obudowa szybka z poliwęglanu ,intuicyjne menu po polsku, no i każdą awarię naprawiają w 4 godziny jeżeli oczywiście go do nich zawieziesz .Warto też dodać ze ten komputer ma 1 miejsce w testach pimr-u więc popierajmy polskie naprawdę dobre produkty 9szkoda tylko że tak ich jeszcze niewiele jest ,ale miejmy nadzieje)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 27 luty 2011 - 13:08

Jaki komputer wybrać Ja mam Bravo 180 i według mnie jest on w miarę dobry. Zawsze wyświetla wydatek na hektar + prędkość jazdy / poziom płynu w zbiorniku / łączny wydatek/ powierzchnia / czas/ itp. Ciśnienie jest pokazywane na manometrze na opryskiwaczu.
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Dodaj odpowiedź