Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odkupywanie limitu buraczanego przez komisje unijne czy coś w tym stylu

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bart24

bart24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 15 lipiec 2007 - 14:54

Odkupywanie limitu buraczanego przez komisje unijne czy coś w tym stylu Witam nie wiem czy w dobrym miejscu umieściłem ten topik ale mam pytanie... Czy ktoś z forumowiczów wie moze na jakiej zasadzie odbywa sie to właśnie odkupywanie limitu od rolnika... jedną z niewielu informacji jakei słyszałem jest kwota, bodajże 237 Euro za tone... Pozdrawiam i proszę o pomoc :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odkupywanie limitu buraczanego przez komisje unijne czy coś w tym stylu Dzisiaj, 23:40
  •  

#2 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 15 lipiec 2007 - 16:38

Odkupywanie limitu buraczanego przez komisje unijne czy coś w tym stylu Ja też się mocno zastanawiam nad sprzedaniem limitu,ale słyszałem ocenie około 300 euro za tone,tylko że cukru.O info to najlepiej się spytać w cukrowni. :P

#3 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 18 lipiec 2007 - 11:33

Odkupywanie limitu buraczanego przez komisje unijne czy coś w tym stylu Cukrownie są przeciwne temu rozwiązaniu, więc nic ciekawego Ci nie powiedzą.

#4 Share bart24

bart24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 21 lipiec 2007 - 11:58

Odkupywanie limitu buraczanego przez komisje unijne czy coś w tym stylu No racja, chyba nie za bardzo to dla nich urządzające. Z drugiej jednak strony nie wiem czy mi sie to bedzie opłacało bo ile bedzie ton cukru z 80 ton buraków?

#5 Share soltys

soltys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 21 lipiec 2007 - 21:33

Odkupywanie limitu buraczanego przez komisje unijne czy coś w tym stylu z 80 t burakow jest coś ponad 15t cukru

#6 Share krynio

krynio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 23 lipiec 2007 - 07:01

Odkupywanie limitu buraczanego przez komisje unijne czy coś w tym stylu To gdzie sie można coś konkretnego o tym dowiedzieć może bym sprzedał :) ?

#7 Share bart24

bart24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 23 lipiec 2007 - 22:10

Odkupywanie limitu buraczanego przez komisje unijne czy coś w tym stylu Trzeba by poszczperać w necie a moze by w ARiMR cos wiedzieli albo i w gminie??

#8 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 29 lipiec 2007 - 18:46

Odkupywanie limitu buraczanego przez komisje unijne czy coś w tym stylu Dowiedziałem się i wnioski trzeba składac w ARiMR,ale gdzies na jesień

#9 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 10 sierpień 2007 - 22:03

Odkupywanie limitu buraczanego przez komisje unijne czy coś w tym stylu U mnie na wsi było dzisiaj zebranie i tak przed następnym sezonem chyba sprzedam mój limit płacą 160 zł za tonę buraków jaka mamy w limicie.Na razie podpisałem ankietę że sprzedam jeszcze mogę się zastanowić
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odkupywanie limitu buraczanego przez komisje unijne czy coś w tym stylu Dzisiaj, 23:40
  •  

#10 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 11 sierpień 2007 - 05:54

U mnie na wsi było dzisiaj zebranie i tak przed następnym sezonem chyba sprzedam mój limit płacą 160 zł za tonę buraków jaka mamy w limicie.Na razie podpisałem ankietę że sprzedam jeszcze mogę się zastanowić

jak ja mam chyba 250 ton :) to po co uprawiac :) do tego jeszcze za okolo 15tys sprzedam kombajn :)
a moze byc tez tak ze ktos sobie pouprawia jeszcze 3 lata i sami zabiorą :)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#11 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 11 sierpień 2007 - 08:47

Odkupywanie limitu buraczanego przez komisje unijne czy coś w tym stylu Hej marcin ta kwota to naprawdę.Ja mam troszkę ponad 200 ton czyli jakieś 30 tysiący by wpadło jak tak będzie naprawdę to chyba sprzedam.Za kilka lat rzeczywiście mogą zabrać,a w ogóle to wkurza mnie już uprawa buraka cukrowego ciągłe pryskanie zaglądanie człowiek jak dostanie kase za buraki to nie pamięta ile musiał poświęcić czasu.I jeszcze kopanie neptunem :)
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#12 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 11 sierpień 2007 - 11:00

Hej marcin ta kwota to naprawdę.Ja mam troszkę ponad 200 ton czyli jakieś 30 tysiący by wpadło jak tak będzie naprawdę to chyba sprzedam.Za kilka lat rzeczywiście mogą zabrać,a w ogóle to wkurza mnie już uprawa buraka cukrowego ciągłe pryskanie zaglądanie człowiek jak dostanie kase za buraki to nie pamięta ile musiał poświęcić czasu.I jeszcze kopanie neptunem :)

ah te naptuny jak ja wspolczoje posiadaczom :) a propo czlowiek kupuje a oni skracaja :)

Kontakt 661995047

#13 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 14 sierpień 2007 - 20:33

Odkupywanie limitu buraczanego przez komisje unijne czy coś w tym stylu Ja już postanowiłem i sprzedaje limit.tak jak poprzednicy uwazam że może za kilka lat to całkiem zabiora buraki i ani limitu ani siania.Mój ojciec ładnych kilka lat wstecz kupił nowego neptuna a teraz co? w krzaki trzeba będzie go postawić. :)

#14 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 15 sierpień 2007 - 08:30

Ja już postanowiłem i sprzedaje limit.tak jak poprzednicy uwazam że może za kilka lat to całkiem zabiora buraki i ani limitu ani siania.Mój ojciec ładnych kilka lat wstecz kupił nowego neptuna a teraz co? w krzaki trzeba będzie go postawić. :)

hehe ja mam stolla v100 to za 15tys (obecnie wart 20tys) kiljenta odrazu zjandzie :)
A wlasnie neptuny maja to do siebie ze juz wychodza z mody (czyszczarka w bok, gwiazda pod kątem, itd) :)

Kontakt 661995047

#15 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 15 sierpień 2007 - 13:54

Odkupywanie limitu buraczanego przez komisje unijne czy coś w tym stylu Ale na szczęście sie daaawno wrócił i to z nawiązka. :)

#16 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 15 sierpień 2007 - 14:35

Ale na szczęście sie daaawno wrócił i to z nawiązka. :)

a wiesz ze moj stoll sie 2razy w zesonie wraca??

Kontakt 661995047

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 15 sierpień 2007 - 15:10

Odkupywanie limitu buraczanego przez komisje unijne czy coś w tym stylu Jak to,to znaczy że liczysz u siebie i usługi? :)