krzysiek8540

co siać (sadzić)

Polecane posty

Witam

zakładam nowy temat jeśli gdzieś jest podobny proszę o przeniesienie.

otóż mam pole ok. 5ha jest to teren dosyć podmokły (czasem woda opadowa stoi ok 2tyg. w niżej położonej części) i do tego dochodzi problem z dzikami które ostatnio strasznie dokuczają ;) a moje pytanie brzmi co tam zasiać bądź sadzić ???? żeby nie wymokło całkowicie i żeby dziki tego nie zjadły myślalem o łubinie łubinie lub czymś podobnym co o tym myślicie????

 

pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pasowało by żeby to jakieś zyski przynosiło. a nie tylko żeby wsiać i nie wiadomo czy coś sie zbierze (tak ze zbożem na tym polu jest)

a wierzba raczej odpada myślalem o niej ale w moim rejonie jak narazie jest problem z jej zbytem B) no i zajmuje pole na o wiele więcej niż rok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komax    0

Witam , mam do was pytanie co posiać , posadzić na 5ha pola ziemia klasy 4 proszę o pomoc. To co ma być posiane , będzie tylko do sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Po co Ci wiedzieć jaki ma sprzęt ? Siewnikiem konnym i jakimś "Kubą" obsieje te ha a ktoś mu skosi wkońcu są usługi? Rzepak to nie bardzo bo byle czym nie obrobisz i są nakłądy. Prędzej przenica a w agrobiznesie zachęcali do soji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Najlepiej pszenice jak masz te pola w dobrej kulturze ;)

Do soi musimy jeszcze troche poczekac i wiele nauczyc na temat jej uprawy, zeby masowo ja zaczeto produkowac. :P

Edytowano przez Challenger

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas21    3

w agrobiznesie zachęcali do soji ;)

w agrobiznesie zachęcali do sprzedawania pszenicy we wrześniu bo drożej już miało na pewno nie być :lol: także nie ma się co za bardzo sugerować tymi ich rewelacjami ;) .


Trend is your friend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

też dobrym "interesem" mogą okazać się warzywa lub porzeczki i aronie, równie dobrze możesz zasadzić truskawki, ale to już trzeba ludzi do zrywania :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger3952    8

Zasiej grykę. Nakład jest mały tylko w tym roku trochę nasiona drogie. Nie wymaga dobrej klasy pola i szczególnej pielęgnacji. Teraz za grykę można wziąć ok. 3500/t (jak ładna to można z kosić ponad 2t z ha). My siejemy od x lat i zawsze lepsze są zyski niż ze zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Wydaje mi się że autor tematu chyba nie ma zbyt dużego pojęcia o rolnictwie, więc te uprawy tez nie moga być za trudne. Moim zdanie najłatwiej będzie pszenzyto, lub żyto. Na czwartej klasie to może ładnie sypnać, i nie trzeba przy tym duzo pracy. Przy wyboż musisz patrzeć czy będziesz miał gdzie sprzedac dana roślinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komax    0

właśnie myśle na pszenzytem lub żytem ale ciekawym pomysłem może być gryka ;) na tej klasie gleby jak moga sypac zyto lub pszenżyto wie ktoś moze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmowski1939    3

Zasiej grykę. Nakład jest mały tylko w tym roku trochę nasiona drogie. Nie wymaga dobrej klasy pola i szczególnej pielęgnacji. Teraz za grykę można wziąć ok. 3500/t (jak ładna to można z kosić ponad 2t z ha). My siejemy od x lat i zawsze lepsze są zyski niż ze zboża.

Ja się tak do końca ne znam bo gryki nie siałem ale stryjek, były myśliwy mówił że to dziczy przysmak, a kolega mówił że ma z nimi problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

A jak ze sprzedarzą gryki? Bo zainteresował mnie ten temat :)


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj