Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wybór opon.

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share regi1

regi1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 18 październik 2010 - 18:51

Wybór opon. Tak jak w temacie, a dokładniej, to chciałbym dowiedzieć się na co zwracać uwagę przy wyborze opon do ciągnika.Dla niektórych ważny jest tylko wygląd i wysokość bierznika. Ja chciałbym się dowiedzieć na co zwracać uwagę. Zbieramy się z ojcem do kupna nowego sprzętu i własnie tam chcemy wybrać jak najlepsze opony i własnie nie wiemy, czy to będa michelin-y czy trelleborgi czy inne jakieś tam firmy. Prosiłbym o jakąś poradę w związku z wyborem opon ;)

Z góry Dziękuje za pomoc i przeczytanie tejże lektury ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wybór opon. Dzisiaj, 23:28
  •  

#2 Share wawer

wawer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 18 październik 2010 - 19:31

Wybór opon. Moim zdaniem oponki powinny mieć miękką gume ,wtedy mają dobrą przyczepność.

#3 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 18 październik 2010 - 19:39

Wybór opon. powiem tak wymieniałem w t-25 tylne opony ale niestety nie jednocześnie tylko z półroczną różnicą i powiem tak jedna jest nasza polska stomila a druga jest czeska barum(obie to zwykłe nie radialne) i nie ma porównania pomiędzy tymi dwoma z korzyścią na barum po ok. 7 latach użytkowania na barum nie ma śladów zużycia a stomiloska już się wyciera bieżnik dodam że włądek najwięcej chodzi w transporcie z jednoosiowymi przyczepami i rozrzutnikiem no i jest jeszcze różnica ciśnienia bo przy takim samum rozmiarze opony i takim samym ciśnieniu tak ok. 0.1 kph to stomilka się ugina a barum już nie a teraz wymieniam w c-360 i biorę barum tylko że 16.9 i mam nadzieję że będę zadowolony

#4 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 18 październik 2010 - 19:45

Wybór opon. Każda markowa opona będzie dobra,ciężko jest wskazać lidera ,wszystko zależy od zasobności portfela.Osobiście się przekonałem że lepiej dać więcej kasy ,a i tak w czasie wyjdzie sporo taniej.Dobre opony wolniej się scierają,lepiej się oczyszczają i mniej ugniatają glebe.Żadnych opon Tureckich ,Chińskich i made in stodoła.

#5 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 18 październik 2010 - 19:56

Wybór opon. popieram diagonalne barumy nie do zdarcia ;) mam w 1014 to nie do zdarcia a wiekszośc po asfalcie lata na przodzie mam jakieś btk to chyba 3 razy je bym wymieniał a tył chyba by nadal sie nadawał do uzytku ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share regi1

regi1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 18 październik 2010 - 19:59

Wybór opon. Ok, dzięki za odpowiedzi. Przypuśćmy że wybór może paść na Trelleborgi lub Michelin-y multibiby, która byłaby lepsza?

#7 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 18 październik 2010 - 20:09

Wybór opon. multibiby chyba bardziej zaawansowanie niskie cisnienie mozna zastosować ;) mam trelliborgi w mf ale za mało na nich przejechałem zeby cokolwiek powiedzieć ale w wielu ciągnikach montują wiec chyba takie złe nie są

#8 Share regi1

regi1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 20 październik 2010 - 16:30

Wybór opon. Czyli co, jednak multibiby?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 25 październik 2010 - 21:11

Wybór opon. Z Michelina chyba najlepiej XeoBiby mam takie w 140 konnym ciągniku, można stosować niskie ciśnienie oraz jest duży komfort jazdy na tych oponach w porównaniu z firestone lub kleberami.
XeoBiby są bardziej zaawansowane w niskim ciśnieniu niż Multibiby.