michalk

Ciagnik 140-160km

Polecane posty

michalk    22

Koledzy co byscie polecali z tego przedzialu mocy ja mysle najpowazniej o mf 6485 ale biore pod uwage case pume 155 nh 6080 jd 6930classic co byscie polecali ma to byc ciagnik do ciezkiej pracy plug agregat troche transportu??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No ja myślę że Mf wyjdzie taniej od np JD i będzie lepiej wyposażony ;) nadaje się do ciężkich prac ;D ogólnie sam użytkuje 6485 i jestem zadowolony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

ale jakies uzasadnienie moze jakies plusy i minusy tych maszyn??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz11    0

Albania jak długo użytkujesz tego mf ile ma mtg jakim pługiem orzesz na jakich glebach ile pali itd jeśli możesz odpowiedzieć to dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

6485 jest duży gabarytem, przez co może być mało skręty... Puma jest trochę krótsza, a JD najkrótszy... Między 69 i Puma takiej różnicy nie ma, ale MF to już model o klasę wyższy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bobek masz racje Mf gabarytowo jest największy i jego skręt też nie powala ;)

 

@janusz Mf mamy od 5 lat nastukał 2,5tys Mtg . W tym czasie nie było większej awarii ;) chodzi z gruberem , siewnikiem Horscha i w transporcie (to jego minus bo bardzo podskakuje , ale to też zależy od przyczepy )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@michalk jakie wyposażenie planujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

napewno amortyzowana kabinka i byc moze przedni tuz przednia os amortyzowana nie jest mi potrzebna wiec raczej jej nie bedzie a reszta raczej standard przynajmniej z mfa...zobaczmy co wyjdzie w mfie podoba mi sie bardzo skrzynia biegow naprawde ciekawie jest to rozwiazane i mam nadzieje ze tak samo sie sprawuje...


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W JD lepiej wziąć TLS i siedzisko D22C; amortyzacja kabiny pneumatyczna/hydrauliczna nie wpływa na trakcję. Szkoda, że MF nie ma ciągnika o mocy 150-155KM, bo jednak między 6485 i 6480 jest różnica w gabarycie. Z tego co mówiłeś w Poznaniu nie macie dużych pól, więc zawsze lepiej mieć lepszą zwrotność, bo dociążyć ciągnik zawsze można. smile.gif

 

Wiem, że planujesz zestaw uprawowo-siewny nie pamiętam czy bierny, czy aktywny, bo jeżeli ten pierwszy to do 6485 to już 4 metry trzeba, bo z 3 metrowym to będzie latał. wink.gif Pług to albo 4x55 albo jakaś 5x45 w obrocie, żeby nie chodził na pusto. biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

myslalem o 4+1 G&B a akregat absolutnie aktywny(prawdopodobnie sulky lub amazone) inny nie wchodzi w gre poniewaz na naszych ziemiach nie ma szan nic zdzialac biernym, ciezkie redziny i gliny swoje robią i podczas suchej jesieni nic nie moge zrobic, pola sa dosc porozrzucane ale ziemie ciezkie stad wolal bym wieksze gabaryty nawet ze wzgledu na stabilnosc za mf-em wlasnie przemawiaja gabaryty i dla mnie to zdecydowany plus sama masa i dlugosc maszyny, tym bardziej mam tereny pagorkowate wiec tu dodatkowy problem.a jesli chodzi o mfa to moc 150km jest ale w seri74xx a to juz dla mie zbyt duze pieniazki i troche sie boje skrzyni bezstopniowej.. myslalem troche o DF 620 ale tez mi sie wydaje taki krotki...


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pytaliśmy z ciekawości o "eMkę" to jak ją doposażyć to się atrakcyjna cenowo nie robi... W okolicy fakt, że płasko, ale ziemia też nie lekka JD 7430 chodził w tym roku z 4x40, a w zeszłym w 5x40. wink.gif To jak aktywny i górki to jednak 6485. rolleyes.gif Pisałeś coś o transporcie, więc namawiałbym Cię do podnośnika, bo na czas transportu możesz zdjąć. smile.gif Poza tym, zawsze można wspomóc bronę jakimś wałem lub kultywatorem na przodzie. biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

wlasnie w ten sposob o tym myslalem a w sumie duzo swinek nie trzymam to zima moznan by pomyslec o jakims uslugowym odsniezaniu ale to w przyszlosci sie okaze. wiec powiedz mi czemu chodzil w tym roku z mniejszym plugiem w sumie taki klocek powinien smigac z 5. moj przyszly tesc tez mi tak mowi ze lepiej 6485 nawet ze wzgledu na zestaw siewny bo on pracuje na podobnych ziemiach do moich i w takim zestawie siewnym 6490ma co u niego robic... powiedzcie mi w jakiej cenie mozna nabyc waly posiewne badz wal na przedni tuz taki 3m??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jasiek chodził z 4 skibami, bo najpierw było bardzo mokro i gleba osiadła, a potem przeschło i z wierzchu skorupa, a pod spodem nadal się kleiła...Wał posiewny to od 20 tyś. netto w górę w zależności od wyposażenia i firmy... Przykładowo Kongskilde Front-Terra C 3m kosztuje około 30 tysięcy netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

bobek wez mnie nie przerazaj ja mysle o jakims expomie anie takich drobich maszynach...a wrcajac do tematu moze sa osoby ktore mogly by cos powiedziec na temat jd lub case bo sam nie wiem ku czemu sie sklonic jeszce kilka tygodni i trzeba brac oferty a to juz krok ku zakupowi i sam nie wiem zeby nie zalowac...


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ex-pom to nie wiele tańszy od Vadera bez włoki oczywiście, za RX620 24 kafle netto. smile.gif Nie wiem jak Dal-bo wypadają cenowo, ale warto sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

jeśli mogę ci coś doradzić to nie żałuj i weż miękką oś jakiej marki byś nie kupił ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie chce Cię martwić ale ten wał z Expomu to wielu lat nie wytrzyma , widzę to po swoim ,w porównaniu do Vaderstada to ma masę hydrauliki a przy rozkładaniu tak nim rzuca że to siłowniki długo nie wytrzymają B) a jeśli z włóką po orce , Mf jeśli jest większy gabarytowo to lepiej sobie poradzi :lol: bo opory są duże ;) Ale JD też napewno dałby radę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

iron czemu tak radzisz ja nie bardzo mam potrzebe taki komfort oplacac poniewaz pola mam bardzo nie daleko i nie bardzo jest sens tyle kasy dorzucac do oski...albania za vaderstada to trzeba dac mnustwo pieniedzy nie bardzo moge sobie na to pozwolic bo to dopiero poczatek wymiany parku maszynowego i przede mna jeszcze mnustwo inwestycji...


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

ale te nowe bez amortyzacji osi potrafi strasznie bujać przy pewnych predkościach bo tył zazwyczaj podbija bo jest za lekki w stosunku do przodu B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja rozumiem , wał nie jest jakąś istotną maszyną w gospodarstwie B) ale b. przydatny:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

moze i tak ale na polu mnie z plugiem bujac nie bedzie a po drodze praktycznie nie jezdze bo wiekszosc pol mam w promieniu kilometra i wszystko prowadza drogi od mojego gospodarstwa bezposrednio na pole nie asfaltem. wiec mysle ze to zbedny wydatek


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No racja racja B) ja też dostałem ofertę na 7475 :lol: i będziemy poważnie myśleć bo nabór wniosków sie zbliża ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

a mozesz powiedzec jaka cena te70??on jest 150km??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

140 km B) cena narazie 70 tyś Euro :lol: opcje wyposażenie tak tylko z grubsza tylko , ma ktoś od korbankowa przyjechać i ma mieć szczegółową ofertę ;) ale mam nadzieje że jakiś jeszcze upust będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj