Skocz do zawartości

Zdjęcie

Usługa kombajnem zbozowym

44 odpowiedzi na ten temat

#41 Share tomek1991zmc

tomek1991zmc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 20 lipiec 2015 - 07:02

Usługa kombajnem zbozowym A skąd jesteś dokłądnie z Lubelskiego?? :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Usługa kombajnem zbozowym Dzisiaj, 08:28
  •  

#42 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3531 postów

Napisany 21 lipiec 2015 - 09:26

U nas w okolicy 300-350zł/ha.

#43 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 471 postów

Napisany 21 lipiec 2015 - 18:50

to kolego u mnie dużo taniej wychodzi hektar bo ja biore za godzine a hektar robie 30-40 min 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#44 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 21 lipiec 2015 - 21:32

Dużo taniej, to po ile Ci wychodzi hektar? po 200 ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#45 Share AgroSikora

AgroSikora

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 167 postów

Napisany 31 styczeń 2016 - 18:00

Anticius-odważny facet z ciebie ale do takich należy Swiat!Jest wszystko pięknie w twoich planach,pięknie aż fujarka mięknie.Nie mam zamiaru ciebie zniechęcać do planów jakie masz,ale wiedz że kombajn to pół sukcesu.Tak,tak.Musisz mieć do niego zaplecze techniczne i z częściami być na zapasie,a także miec zaufanego operatora-zmiennika.Znam przypadki gdy własciciel pola z włascicielem kombajnu podpisali umowe.Nie skosił połowy areału nastąpiła awaria z którą serwis borykal sie kilka dni.Właściciel pola się wkurzył,bo transport,ludzi do suszarni i magazynu miał nagranych,a tu robota stoi.A gdy naprawiono kombajn skonczyła się pogoda.I tak właściciel pola złożył pozew do sądu,wraz z umową usługi i wygrał.Sąd orzekł,że rolnik ponióśł straty bo właściciel kombajnu się nie wywiązał.Malo tego i by wywiązać się z umowy powinien wynająć kombajn od innej firmy usługowej w dniach przestoju swojego kombajnu gdy pogoda pozwalała na zbiór.Serwis taką propozycje włascicielowi kombajnu zadeklarowal,lecz ten odmówił bo usługa byla płatna ze wzgledu że kombajn byl własnościa serwisu specjalnie na usługi.Ja mam swojego 2266Extra i usługowo już kosiłem,wiem jedno-zawsze leje swoje paliwo,zawsze licze gościowi od hektara,nigdy od godziny.Jak swoim kombajnem wspomagam w zbiorze rolnika,bo on też ma swój kombajn to wiem na 100% że czekaja mnie górki gdzie jego szrot nie może sie już wciągnąć,pułapki w formie kamieni lub podmokłe oczka,często nieoznakowane studnie melioracyjne.A legi to już standard i teraz kolego koś legi na godzine to ci rolnik bedzie chciał stawke godzinową obniżyć bo powie,że go okradasz jadąc za wolno na tzw.czas.Zeby świadczyć usługi trzeba byc twardym facetem i nie dać sie zrobic w jajo.I nigdy nie mów klientowi ile kosisz hektarów na godzine,bo to tylko teoria.Mnie już usługi doświadczyły-jak jedziesz do rolnika i tam stoi 50h to jesteś dla niego pan,a jak konczysz to on najchetniej obrzuciłby ciebie kamieniami na pożegnanie.

Wszystko się ZGADZA!!!!!