Skocz do zawartości

Zdjęcie

Usługa kombajnem zbozowym

44 odpowiedzi na ten temat

#21 Share ReTo

ReTo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 03 maj 2013 - 15:31

Usługa kombajnem zbozowym -- połączono --

Witam wszystkich , może na początku się przedstawię ponieważ jestem nowy na forum chciałbym powiedzieć kilka słów o sobie.Mieszkam w województwie świętokrzyskim mam 16 lat od przyszłego roku zaczynam naukę w technikum ( logistycznym) interesuję się rolnictwem , ogrodnictwem , uprawą warzyw i hodowlą zwierząt. Niestety nie mam własnego pola ani sprzętu ( 1ha jest oddane w dzierżawę) jednak staram się jak tylko mogę podpatrywać różne prace polowe i doskonalić swoją wiedzę na ten temat.
Przejdę teraz do sedna tematu. Chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o tym żeby corocznie zajmować się w okresie żniw wyłącznie usługami żniwnymi tj. kombajnowaniem? Myślałem o tym żeby kupić jakiś w miarę porządny kombajn i w żniwa jeździć tylko po usługach. Czy opłacałoby się takie coś? Czy są duże szanse na to żeby coś na tym zarobić? Wiem że ważne jest też to ile jest ludzi na usługach w okolicy , jaka jest cena ropy , awaryjność no i wydajność kombajnu. Co sądzicie o takim pomyśle ? Czy za 2 lata około jest sens w to inwestować ?
Jeśli założyłem temat w nie tym dziale to proszę uprzejmie moda o przeniesienie .

Edytowany przez Marcin91, 03 maj 2013 - 18:13.
dublowanie tematów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Usługa kombajnem zbozowym Dzisiaj, 05:30
  •  

#22 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 03 maj 2013 - 15:38

Usługa kombajnem zbozowym witam a ile myślisz dać za kombajn

#23 Share kamil255

kamil255

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 165 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,fotografia

Napisany 03 maj 2013 - 16:02

Usługa kombajnem zbozowym Powiedz ile jest kombajnów w twojej okolicy,czy są duże obszary do kombajnowania i podstawowe pytanie czy cie stać na taką inwestycję,oraz jeśli kupisz kombajn to po jakim czasie ci się on zwróci.

#24 Share ReTo

ReTo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 03 maj 2013 - 16:17

Usługa kombajnem zbozowym Kombajnów na usługach jest około 4 pola są zwykle 2-4ha ale za to jest duży obszar wokół mnie z małymi gospodarstwami na kombajn myślałem wydać jakieś 30 tyś i przy szczęściu w 2 lata powinienem wyjść już na plus. Oczywiście to założenia ponieważ tak jak mówię mam jeszcze czas bo mam dopiero 16lat . To jak na razie tylko założenia :)

#25 Share adrian3005

adrian3005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 364 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 03 maj 2013 - 16:35

Usługa kombajnem zbozowym W jakiej miejscowości mieszkasz ?
Dobrego i wydajnego kombajnu za tą kasę to raczej nie kupisz.

#26 Share michalmaciek

michalmaciek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 03 maj 2013 - 16:37

Usługa kombajnem zbozowym teraz masz szkole i wakacje wiec nie ma problemu, a co jak skonczysz szkole i bedziesz musial isc do pracy? co roku urlop w okolicy lipca i sierpnia? to nie takie latwe. Teraz masz popyt a za trzy lata?
u mnie w okolicy w ciagu trzech lat ilosc kombajnow sie podwoila, Juz nikt nie kosi po nocach czy w niedziele bo za dnia w tygodniu sie wyrabiaja. 8-10 godzin to dniowka kombajnisty. Przemysl to dobrze, nie tylko na zasadzie ze kupie kombajn i bede kosil bo to lubie.

#27 Share sezam

sezam

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 21:19

Usługa kombajnem zbozowym Tematy połączone.

Witam Was tak jak w pytaniu kieruje się do Was z pytaniem czy opłacało by się założyć firmę koszącą zboża zestawem były by prawdopodobnie na początku fortschritt 516 lub 517 (dwie sztuki) myślę, że na dzień pracy dały by radę wykosić 50 ha, głównie nastawiłbym się na rolników mających więcej niż 50 ha i więcej. Jak myślicie jest w dużych gospodarstwach zapotrzebowanie na takie usługi ??

Edytowany przez KRISTOFORn, 01 sierpień 2013 - 09:42.

#28 Share sim0n

sim0n

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 23:04

Usługa kombajnem zbozowym Z reguły każdy kto ma powyżej 50 ha ma już swój kombajn, ba, powyżej 30 ha mają już bizonika :) każdy grosz liczy i wie że przy większej ilości ziemi taniej wyjdzie samemu kosić niż na usługę dawać.
Mój skromny prosty przykład 3 lata wstecz gdy miałem 45 ha kosił mi SKR i na sezon wydawałem 12tyś za usługę później kupiłem bizonka za 34 tyś i w tym roku a będzie to jego 3 sezon uważam że wydatek mi się już zwróci bo hektarów 10 doszło a koszt koszenia na sezon z paliwem to nie więcej jak 4 tyś. No i jadę kiedy chcę a nie kiedy usługodawca będzie miał wolny termin.
U mnie w okolicy jest kilka firm co się parają usługowym koszeniem ale to są obszarnicy mają po 2-3 Lexiony i objeżdżają pół województwa.
Na wielkie połacie po 500ha nie masz co się pchać ze słabym sprzętem, do średnich gospodarstw ciężko się będzie się dobić bo oni jak pisałem z reguły mają swój sprzęt, jedyna twoją szansą są właśnie mali gospodarze którzy nie moga sobie pozwolić na zakup kombajnu co im się będzie zwracał latami lub zwyczajnie jak ja to mówię dziatki co sami się ostali na gospodarce i nie ma zwyczajowo kto wsiąść na kombajn a kto podjeżdżać po zboże ale nawet i oni kiedyś się skończą :(
Zresztą co się pytasz na forum, zrób sobie rundkę po kilkunastu okolicznych wioskach zobacz czy mają własne maszyny i dla kogo ewentualnie mógł byś robić usługi, żeby się z tym twoim koszeniem nie okazało tak że chciałbyś "sprzedawać piasek na pustyni" ;)
No i na koniec chłopaku 2 forszaje nie wykoszą ci na usługach 50 ha dzienne.

#29 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 07:20

Usługa kombajnem zbozowym @sim0n bardzo dokładnie to opisałeś:)
Ja dodam tylko tyle że Ci mali gospodarze zazwyczaj mają jakiś znajomych lub rodziny ( choć tu róznie wychodzi ) i jak są pogodne żniwa to cieżko jest ich odbić do siebie:) Sajgon zaczyna się jak nie ma pogody ale wtedy to i z koszeniem cieżko.
Jak dlamnie to można zarobić parę groszy tylko i wyłącznie mając swój jeden kombajn, być w nim własnym operatorem i mieć co kosić u siebie:)

#30 Share kamil96

kamil96

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 23 lipiec 2014 - 06:44

Usługa kombajnem zbozowym Witam, jakie w tym roku są ceny usług zniwynch?
U mnie biorą za ha koszenia rzepaku 380 zł.
A jakie ceny koszenia zbóż?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share sim0n

sim0n

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 23 lipiec 2014 - 09:21

Usługa kombajnem zbozowym SKR Bizon Z056 - 380zł + vat z szarpaczem bez 30 zł taniej
Prywaciarz Claas Lexion, Medion - 250 zł ha plus paliwo

#32 Share uszak21

uszak21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 23 lipiec 2014 - 10:57

Usługa kombajnem zbozowym Wiem, ze zly temat ale nie mam czasu szukac. otóz mam do sprzedania slome z pokosow, sobie 30 bel zostawiam reszta do sprzedania. I teraz niewiem jak to liczyc? Tata twierdzi, ze nasze 30 bel to 30 bel za free temu co prasuje. jak to policzyc?

#33 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 23 lipiec 2014 - 14:55

SKR Bizon Z056 - 380zł + vat z szarpaczem bez 30 zł taniej
Prywaciarz Claas Lexion, Medion - 250 zł ha plus paliwo

Co Ja bym dał za takie ceny ... W moich stronach już nikt nie kosi na godziny, to się sprawdzało może wtedy jak na polach królował Z056, teraz ludzie mają różne kombajny. U nas na małych kawałkach za mniej jak 450 zł/ha nikt nie chce wjeżdżać, Ci co mają nowoczesne maszyny biorą areał z licznika w kabinie ( zawsze te kilka % więcej wychodzi). Sam się zastanawiam czy nie kupić jakiegoś kombajnu za 30-40 tys., w tym roku powiększę areał do 11 ha, pewnie na tym się nie skończy. Poza tym myślę że po tych małych chłopach nazbierałbym około 30 ha na usługę w okolicy. Pytanie tylko ile z takiej usługi wychodzi na czysto z jednego ha zakładając że sam bym jeździł...

#34 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisany 23 lipiec 2014 - 19:06

Usługa kombajnem zbozowym Mam do wykoszenia około 100 ha w tym rzepaki, zboża i kukurydza, i chętnie bym wynajął kombajn woj. Lubelskie.

#35 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 23 lipiec 2014 - 20:31

Usługa kombajnem zbozowym Ja koszę zboża za 300zł/ha - Claas Lexion.

#36 Share dstefansky

dstefansky

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 21:42

Usługa kombajnem zbozowym Witam ,

Noszę się z zamiarem kupna kombajnu ,miałby być to JD najprawdopodobniej sprowadzony od naszych zachodnich sąsiadów .Od niedawna zajmuje się usługami ,posiadam już jakąś wiedzę na temat rynku .W mojej okolicy dominują małe działki do 10 ha . I teraz pytanie jakiego modelu szukać ? Jeśli chodzi o usługi to myślałem o czymś większym . No i oczywiście jakie przystawki kupić , nowe czy używane ? Liczę na waszą pomoc :)

#37 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 20:37

Co Ja bym dał za takie ceny ... W moich stronach już nikt nie kosi na godziny, to się sprawdzało może wtedy jak na polach królował Z056, teraz ludzie mają różne kombajny. U nas na małych kawałkach za mniej jak 450 zł/ha nikt nie chce wjeżdżać, Ci co mają nowoczesne maszyny biorą areał z licznika w kabinie ( zawsze te kilka % więcej wychodzi). Sam się zastanawiam czy nie kupić jakiegoś kombajnu za 30-40 tys., w tym roku powiększę areał do 11 ha, pewnie na tym się nie skończy. Poza tym myślę że po tych małych chłopach nazbierałbym około 30 ha na usługę w okolicy. Pytanie tylko ile z takiej usługi wychodzi na czysto z jednego ha zakładając że sam bym jeździł...

Za taką cenę to na przyszłe żniwa jadę kosić do Ciebie :)

Sprzedam siewnik do kukurydzy Kuhn Maxima czterorzędowy z 2013 r jestem pierwszym właścicielem , stan idealny zasiał około 400 ha 

#38 Share bomber84

bomber84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 21:21

Usługa kombajnem zbozowym Witam kolegów. Z najemcami kombajnu tak bywa ja nikogo na siłę nie trzymam. Jak ktoś jest kozak to w następnym roku dla niego terminy są już zajęte. :D W zbożu mało działam (każdy ma swój kombajn i kosi sam) więcej w fasoli a w tym roku i w kuku.

#39 Share tomek1991zmc

tomek1991zmc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 17 lipiec 2015 - 11:46

Usługa kombajnem zbozowym Ile bierzecie za koszenie kombajnem??? :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 473 postów

Napisany 17 lipiec 2015 - 18:25

dominator 88-360zł/h bez sieczkarni za a z sieczkarnią 390zł/h takie stawki bo łatwo sie liczy :D