Zaloguj się, aby obserwować  
lukasZ2008

Jaki nowy traktor?

Polecane posty

lukasZ2008    18

Jaki nowy traktor z ładowaczem 3 sekcyjnym na ok 8 ha(w przyszłości będzie powoli przybywać)zamiast c 360?Byłby jedynym ciągnikiem w gospodarstwie i miałby służyć do wszystkiego.Zakupiony oczywiście z prowu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spidi    0

Wydaje mi się że na te 8 ha powinien dostać jakiś ciągnik z przedziału 55-75 KM,jeżeli to miałby być jedyny ciągnik. Znajomy na 10 ha wziął CASE JX80 a do tego ma jeszcze c-330 i c-360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Przestań głupoty pisać my mieliśmy problem ze 160km na 80ha a na 10ha 130km nie opowiadaj bajek.

to zalezy czy masz jakies inne ciagniki i ile one maja lat?

bo moj kuzyn bez problemu dostal N111 na 20ha swojej ziemi ale nie mial zadnego innego ciagnika..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacyK    0

yyyy ciągnik na 10 ha z turem ?

to dobry był by PROXIMA PLUS 85 gdyż ma rewers 16/16 jak się nie mylę a to jest ważne przy pracy z turem

 

5524 ursus co prawda bez rewersu a le jest promocja na niego tek słyszałem.

 

Można by pójść na coś mniejszego ale tu trzeba uważać na pompę jak do tura

 

PROXIMA 65 F4 coś takiego tylko nie wiem jak z turem myślę że na początek to powinieneś zobaczyć. Ja mam forterre 9641 wiec mogę coś powiedzieć o zetorze, ursus też nie był by zły .Jakiś mały ciągnik przede wszystkim na początek kup coś taniego na 10ha to 60kucy z turem starczy potem dobijesz do 20 to też ci to starczy. Teraz pomyśl o sprzęcie do niego to jest najważniejsze mógłbyś sobie do niego kupić używany pług 3 skibowy na allegro oraz do tego agregat 3,2m oraz siewnik polecam amazone d-7 a i rozsiewacz to kup taki nawet brzegu używany a nowy kup sobie opryskiwacz jakiegoś krukowiaka czy pilmeta pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasZ2008    18

Na na parę ha nie kupi się nowego JD czy MF.Myślę że dobry by był Farmtrack 665 dt albo 670 dt.Na początek maszyny mogą być od c360 ale z czasem trzeba je wymieniac bo maja juz swoje lata:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Na taki obszar to wystarczy Belarus 592 o mocy 62KM nawet gdy wzrośnie do 20ha to napewno wystarczy ;) możesz nim nawet ciągac te same maszyny co c360 ;) wyjdzie dużo taniej niż Farmtrac i będziesz mógł dokupic kilka maszyn w tej cenie :D

 

http://moto.allegro.pl/mtz-belarus-592-rewers-okazja-i1271893516.html

 

no i jakiś ładowacz do niego...

 

http://moto.allegro.pl/najtaniej-ladowacz-czolowy-udzwig-1500kg-i1270518303.html

http://moto.allegro.pl/ladowacz-tur-mtz82-zetor7245-ursus-914-itp-i1270388031.html

http://moto.allegro.pl/ladowacz-czolowy-tur-nowe-i1270643688.html

http://moto.allegro.pl/ladowacze-ladowacz-czolowy-t-229-1-i1274469321.html


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasZ2008    18

No za 75 tys nic lepszego się nie kupi.Tańszy byłby belarus 820 ale troche za duży a pozatym na takie areały by nie przeszedł;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasZ2008    18

Ale za 63 tys też można mieć 820 tylko bez rewersu.Ale juz na moście krzyżakowym i szerokich laczkach:)Tylko do 820 trzeba jeszcze miec co zapiąc::)Z farmtraca 665 dt trzeba dać 90 tys.Ale byłby bardziej uniwersalny niż belarus 592mo móglby tez lżejsze prace wykonywać.A do belarusa 592 nie zapnie się 300 litrowego opryskiwacza czy przewracarki do siana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Ja porównywałem ceny u tego samego sprzedawcy :P

 

Czemu nie mój sąsiad zaczepiał kiedyś 1025 do 2 gwiazdowego przetrząsacza ale komicznie to wyglądało ;);)

Znajomy przewracarkę ciaga Deutz'em Dx85 :D i nienażeka :D

No może i Farmtrac będzie zwrotniejszy ale części będzie miał dużo droższe


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacyK    0

yyyy Rozumiem czyli wolisz coś w ten deseń...

Ale a na twoim miejscu postawił bym na zetora. To są fajne maszyny dobry serwis a części nie są w cale kosmicznie drogie.

oglądałem tego farmatica... no ciągnik jak ciągnik w znośnej cenie. Nie znam się na tej marce z byt dobrze:)

Ale może mógłbyś zobaczyć coś zupełnie innego niż te wszystkie propozycje czyli

http://warfama.pl/Ciagniki-rolnicze mają też ciekawą ofertę oraz kredyt fabryczny, do tego jakiś turek. Nie wiem jak te ciągniki się sprawują w praktyce. Mam co prawda jednego znajomego, który go używa do opryskiwacza,rozrzutnika,rozsiewacza itp. lekkich prac. Mówi że nie jest to maszyna z szczytu marzeń ale jest w miarę nowoczesny i nazwijmy to wygodny w porównaniu z c-360 to nawet bardzo komfortowy. Był przy nim parę razy mechanik raz coś z pompą nie chciał mu podnieść rozsiewacza. Ale to on mi mówił ja czymś takim nie pracowałem. Ale myślę, że polski przemysł trzeba wspierać chodzby dla członu POL poydrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasZ2008    18

JD odpada,nie ten przedział cenowy.Ten z serji 5E napewno tańszy ale z takiego składaka to nie wiadomo co wyszło.Zetor troszkę drogi za proxime 65 trzeba dać ponad 100 tys do tego ładowacz i cena będzie troszke za duża:)Belarus 592 kusi ceną ale rozmiary ma takie jak 820 i do lekkich prac odpada:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj