Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opłacalność

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Damian505

Damian505

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 17 październik 2010 - 17:21

Opłacalność WItam. Niedługo przejmę po rodzicach 45ha własnego + 5 dzierżaw do tej pory zajmowali się produkcją pszenicy, jęczmienia i rzepaku jednak nie pzynosilo to wielkich zysków. Ja natomiast dodam że mieszkam w woj. Łódzkim i chciałbym sie zając uprawą ziemniaków narazie do Krohmalni, poniewaz nie wiem czy w tym województwie znajduje się zakład produkujący frytki lub chipsy. A teraz moje pytanie czy na takim areale bylo by to opłacalne jeżeli nie to w co wy byście zainwestowali?

PS: posiadamy u c-360 i 1224 ktory zasluguje na odpoczynek. Więc potrzebny będzie również traktor około 120km do 150 tys. oczywiście używany (myślę że nie opłaca sie zakładać drugiego tematu)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opłacalność Dzisiaj, 14:59
  •  

#2 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 17 październik 2010 - 18:51

Opłacalność

WItam. Niedługo przejmę po rodzicach 45ha własnego + 5 dzierżaw do tej pory zajmowali się produkcją pszenicy, jęczmienia i rzepaku jednak nie pzynosilo to wielkich zysków. Ja natomiast dodam że mieszkam w woj. Łódzkim i chciałbym sie zając uprawą ziemniaków narazie do Krohmalni, poniewaz nie wiem czy w tym województwie znajduje się zakład produkujący frytki lub chipsy. A teraz moje pytanie czy na takim areale bylo by to opłacalne jeżeli nie to w co wy byście zainwestowali?

PS: posiadamy u c-360 i 1224 ktory zasluguje na odpoczynek. Więc potrzebny będzie również traktor około 120km do 150 tys. oczywiście używany (myślę że nie opłaca sie zakładać drugiego tematu)

moj kuzyn ma 10ha ziemniakow przemyslowuch i odstawia je do Trzemeszna oplacalnosc jest nie za duza ale sporo przy tym pracy drogie srodki ochrony roslin

co do ciagnika za 150tys .. 120 koni to bedziesz mial nie maly wybor wystarcyz spojrzec na allegro

#3 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 22 październik 2010 - 22:01

Opłacalność Z jakiej miejscowości dokładnie jesteś? Bo ja też jestem z łódzkiego Z tą opłacalnością to jest różnie, myslę że produkcja ziemniaka przemysłowego to strata siły sprzętu i pieniędzy powinieneś nastawić sie na ziemniaka jadalnego. myślę że przy takiej ilości ziemniaka to z firmami kontraktacyjnymi ziemniaka jadalnego też można by było troszkę ponegocjować cenę minimalną jaką oni proponują. Mój sąsiad kontraktuje ok 20 ha rocznie i do zimy kończy sprzedaż i otrzymuje zadowalającą cene w odróżnieniu od cen na giełdach hurtowych w okresie letnim kiedy panuje największy zastój. Jeszcze lepiej jak byś mieł gdzie przechować zimą chociaż z połowę towaru. Co do ciągnika za 150 tys to z tego co obserwuję ogłoszenia to można kupić całkiem potrzciwy sprzęt np MF-a czy Deutza

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Damian505

Damian505

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 24 październik 2010 - 09:26

Opłacalność POwiat Zgierski a ty?

#5 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 25 październik 2010 - 22:41

Opłacalność Ja jestem z pow. sieradzkiego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 26 październik 2010 - 16:18

Opłacalność Ziomalek0 a nie masz czasem jakis ladnych kartofli na sprzedaz bo ja jestem z okolic zdunskiej woli i potrzebuje troche ziemniakow.

#7 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 19:32

Opłacalność niestety już skończyłem dzisiaj sprzedałem ostatnie 130w a ile potrzebujesz

#8 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 20:23

Opłacalność No zalezy jak mi sie sprzedają :D dzisiaj bylem wlasnie za sieradzem dokładni we wsi Łosieniec ;[ 150 worow Tajfuna zapiąlem ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 14 listopad 2010 - 10:47

Opłacalność u mnie jeszcze 3000 worków po 15 kg.(i z 1000 na polu ale to pewnie już tam zostanie)myślę że do świąt pójdzie