Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wymiana łożyska tylnego wału MTZ 82

29 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krzys79

krzys79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 17 październik 2010 - 10:42

Wymiana łożyska tylnego wału MTZ 82 Witam

Mam problem i może ktoś z was wie jak go rozwiązać, mianowicie posypało mi się łożysko wału koła tylnego w ciągniku MTZ 82 i nie wiem jak się dobrać do skrzyni. Jak kupowałem łożysko w sklepie, sprzedawca powiedział mi, że muszę wymontować siedzenie, zbiorniki i siłownik podnośnika, ale chce się upewnić, bo może ktoś z was miał taki problem lub po prostu wie jak się tam dostać. Z góry dziękuję za każdą odpowiedź i radę na ten temat.

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wymiana łożyska tylnego wału MTZ 82 Dzisiaj, 14:52
  •  

#2 Share maniucha

maniucha

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 17 październik 2010 - 11:00

Wymiana łożyska tylnego wału MTZ 82 niestety sprzedawca miał rację do łożyska trzeba sie dostać od strony tylnego mostu więc trzeba wymontować siłownik zbiorniki ipokrywę mostu nie wiem po co wymontowywać fotel

#3 Share krzys79

krzys79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 17 październik 2010 - 11:05

Wymiana łożyska tylnego wału MTZ 82 dzięki maniucha, bo miałem jutro z samego rana od wyciągania fotela i podłogi zacząć <_<
ale czy dojście z kabiny nie będzie pomocne??

#4 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 17 październik 2010 - 18:18

Wymiana łożyska tylnego wału MTZ 82 koła jezdnego :blink: żeby wyjąć pokrywe tylnego mostu musisz zdjąć zbiorniki i rozdzielacz, siłownik tagże <_< a które poszło te przy kole czy te w środku :)

#5 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 17 październik 2010 - 19:06

Wymiana łożyska tylnego wału MTZ 82 Siedzenie też bo nie wyciągniesz siłownika.

#6 Share krzys79

krzys79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 18 październik 2010 - 04:26

Wymiana łożyska tylnego wału MTZ 82 niestety poszło to w środku ;) . Dzięki za porady

#7 Share krzys79

krzys79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 18 październik 2010 - 17:32

Wymiana łożyska tylnego wału MTZ 82 no teraz wiem że niektórzy piszą tylko po to żeby mieć więcej postów a mianowicie (sebe1033) jeśli masz MTZ-a to popatrz gdzie tam jest rozdzielacz ;) a co do tomek73 siłownik wychodzi jak masełko po wymontowaniu zbiornika.
Podsumujmy dla tych którzy będą mieli taki problem zdejmujemy koiło, zbiornik, siłownik podnośnika odkręcamy pokrywę mostu i jest wszystko na wierzchu. zdemontowałem to w ok. 4 godz. a myślałem że więcej kłopotów z tym będzie. Jeśli ktoś ma jeszcze pytania to piszcie ;)

#8 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 18 październik 2010 - 17:52

Wymiana łożyska tylnego wału MTZ 82 a ten rozdzielacz z funkcja regulacji siłowej przed siłownikiem co dźwignia przy siedzeniu to gdzie masz ;)

#9 Share krzys79

krzys79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 18 październik 2010 - 18:26

Wymiana łożyska tylnego wału MTZ 82 A no tak fakt ale ja mam to pominięte i podnośnik chodzi tylko z dźwigni przy kierownicy więc miałeś racje ;) pozdrawiam

#10 Share kodzi

kodzi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 19 październik 2010 - 12:36

Wymiana łożyska tylnego wału MTZ 82

no teraz wiem że niektórzy piszą tylko po to żeby mieć więcej postów a mianowicie (sebe1033) jeśli masz MTZ-a to popatrz gdzie tam jest rozdzielacz ;) a co do tomek73 siłownik wychodzi jak masełko po wymontowaniu zbiornika.
Podsumujmy dla tych którzy będą mieli taki problem zdejmujemy koiło, zbiornik, siłownik podnośnika odkręcamy pokrywę mostu i jest wszystko na wierzchu. zdemontowałem to w ok. 4 godz. a myślałem że więcej kłopotów z tym będzie. Jeśli ktoś ma jeszcze pytania to piszcie ;)

Właśnie mnie spotkało takie nieszczęście w prawym tylnym kole padło łożysko tylko nie wiem które?pod lewarowałem tył złapałem za koło i ma duży luz na boki. Jeżeli było by to łożysko przy kole to też trzeba zdejmować siłownik podnośnika, zbiorniki i pokrywę mostu? kabinę tez trzeba ściągać? Bardzo proszę o pomoc od czego mam zacząć żeby było dobrze. dodam że mój mtz82 jest 1997roku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share krzys79

krzys79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 19 październik 2010 - 20:33

Wymiana łożyska tylnego wału MTZ 82 kodzi jak pod lewarujesz i będziesz ruszał to wizualnie widać przy kole masz łożysko zaraz z brzegu pochwy a drugie jest prawie na środku dyfra, jeśli to od środka to będziesz robił to co ja, a jak to od koła to może się uda zrobić bez rozbierania ale musisz uważać żeby nie wyjąć wału koła za dużo bo Ci tryb spadnie i rozbieranie murowane. Jak chcesz to moge ci podać numery części łożysko ma nr.217 koszt ok 50 złotych a resztę to musiałbym poszukać

#12 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 23 maj 2013 - 20:28

Wymiana łożyska tylnego wału MTZ 82 Koledzy chciałbym wrócić do tematu mianowicie dziś zdiagnozowałem że moje stuki podczas jazdy po polnych drogach podczas bujania ciągnika to uwalone łożysko na tylnym lewym kole. Jeszcze nie wiem czy zewnętrzne czy to w środku. Na razie jak podlewarowałem i złapałem za koło to wyraźnie czuć luzy (koło się buja na boki). Moje pytanie czy po zdjęciu koła (jeśli padnie że to zewnętrzne) i odkręceniu dekla osłony łożyska jest jakaś nadzieja na zdjęcie go z osi bez ingerencji w skrzynie?

KPK KUMURUN TEAM

#13 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7570 postów

Napisany 24 maj 2013 - 06:01

Wymiana łożyska tylnego wału MTZ 82 Przecież tam filozofii nie ma. Odkręć pochwę i masz dostęp do łożysk. Skrzyni nie trzeba rozbierać.
KPK Kumurun Team

#14 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 24 maj 2013 - 06:54

Wymiana łożyska tylnego wału MTZ 82 Zdecydowanie bardzie podoba mi się twoja opcja niż kolegów którzy piszą kilka postów wyżej. Zobaczymy po południu jak zacznę rozbierać.
Seweryn czy ściągałeś już kiedyś pochwę?

KPK KUMURUN TEAM

#15 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7570 postów

Napisany 24 maj 2013 - 07:23

Wymiana łożyska tylnego wału MTZ 82 Nie miałem okazji ale z tego co się orientuje po odkręceniu pochwy zębata zwolnicy spadnie z półosi. Ale idzie to złożyć bez rozkręcania czego innego z powrotem. Jedno łożysko to zewnętrzne da się wyjąć. Drugie jest wewnątrz mostu w przegrodzie. Nie w pochwie.
KPK Kumurun Team

#16 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 24 maj 2013 - 07:29

Wymiana łożyska tylnego wału MTZ 82 Muszę wyszarpać to zewnętrzne bez dotykania pochwy. Może będzie miało na tyle luzu że się zsunie.

KPK KUMURUN TEAM

#17 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7570 postów

Napisany 24 maj 2013 - 07:36

Wymiana łożyska tylnego wału MTZ 82 Przyspawaj do niego pręta, nałóż ciężarek, na koniec pręta wspawaj nakrętkę i wytłuczesz to.
KPK Kumurun Team

#18 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 24 maj 2013 - 22:11

Wymiana łożyska tylnego wału MTZ 82 Szczęście w nieszczęściu tzn. szczęście - okazało się że wina leży po stronie zewnętrznego łożyska które miało zewnętrzną bieżnię pękniętą na pół a nieszczęście, że niestety musiało to trwać już dość długo gdyż zdążyło wyrobić ośkę przez co miło dość spore bicie osiowe ale wszystko załatwi podkładka pod nowe łożysko - oczywiście wykonana ze starego łożyska.

KPK KUMURUN TEAM

#19 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1368 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 05 kwiecień 2014 - 06:45

Wymiana łożyska tylnego wału MTZ 82 Witam sedecznie, odswieze troche temat. U mnie w MTZ od kilku lat stukalo prawe kolo, a ostatnio przy pracy z agregatem straszny huk, rozpadlo sie lozysko zewnetrzne w lewym, wianek zmielony, bieznia peknieta i niestety rozerwany rekaw polosi :(
Juz zaczalem sie do tego dobierac, kabina zdjeta, silownik i zbiorniki (norma), dekiel. Co sie okazuje, lozysko wewnetrzne kola prawego nie rozpadlo sie, tylko polos zaczela w nim latac, czyzby sie przytarlo?
Polos do wymiany (kupa kasy), czy sprobowac dac do tokarza, zeby ja stoczyl i inne lozysko wstawic?
Mial ktos z was takie cos, zeby rekaw rozerwalo?

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 20:48

Wymiana łożyska tylnego wału MTZ 82 No czasem pokrywkę rozerwie a czasem rękaw ,zależy jak długo się jedzie ,najlepiej kupić używaną półoś ,coś koło 250 zł

Dodaj odpowiedź