Skocz do zawartości

Zdjęcie

VALTRA A92

45 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MAHU

MAHU

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 17 październik 2010 - 06:19

VALTRA A92 Witam. Posiadam duży problem z tym ciągnikiem. Ten ciagnik to pomyłka.

Pomyłką jest to że ten ciągnik ma niby fabrycznie 101 KM a w polu na klasie ziemi od II-IIIb z pługiem zagonowym cztero skibowym ten ciągnik ledwie dawał radę, mało tego by było to na hektar wypalił 28 litrów. No a o awaryjności to nie będę pisał bo za długo by mi to zajeło. Jedna wielka duża pomyłka !!!!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VALTRA A92 Dzisiaj, 23:29
  •  

#2 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 17 październik 2010 - 06:47

VALTRA A92 super, jeszcze jakbyś miał ochotę opisać te usterki, wyjaśnić wszystko do końca, (np. jaki to był pług) bo fotki to się pewnie i tak nie doczekamy...

taki temat może napisać każdy, więc albo go uzupełnisz albo to zamknięcia <_<

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#3 Share MAHU

MAHU

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 17 październik 2010 - 07:07

VALTRA A92 Tzn. jeżeli chodzi o akumulator to wieczorem zjechałem do domu i rono nie mogłem odpalić ciągnika, maszyna stała tydzień czasu bo czekałem za wymianą akumulatora, nie trzymał prądów, następna awaria to ładowanie, wymieniono alternator, póżniej wymiana jakiegoś przekażnika od sterowania klimatyzacją, no i radio CD ale to już takie mniej ważne.

No a jeśli chodzi o pług to polski trzy skibowy i dołożyłem do niego jeszcze jedną. skiby sa " 35 "

#4 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 17 październik 2010 - 07:18

VALTRA A92 A poprzednio jakim ciagnikiem orałeś, dlugo masz tą valtrę

#5 Share Igor89

Igor89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 17 październik 2010 - 07:28

VALTRA A92 To coś z tą Valtrą jest nie tak,ja mam unie 4x35 i proxima 8441 lata w tym pługu dość lekko na 4 klasie ziemi,i przypomne że proxima ma 90km w iso a valtra 100km ,więc ona nie powinna mieć żadnych problemów z tym pługiem.

#6 Share MAHU

MAHU

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 17 październik 2010 - 07:33

VALTRA A92 Tą Valtre mam od kwietnia tego roku, a poprzednio miałem Fergusona 255 z 1988 roku.

No i do tego ma ogromne spalanie.

#7 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 17 październik 2010 - 07:47

VALTRA A92 A co na to serwis?
Gdzie ją kupiłeś?

#8 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 17 październik 2010 - 08:04

VALTRA A92 A ja miałem teraz barć valtrę <_< I się chyba rozmyślę :blink:

#9 Share MAHU

MAHU

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 17 październik 2010 - 08:08

VALTRA A92 W serwisie nie byłem jeszcze z tą sprawą, bede jechał w tym tygodniu to wyjaśnic. A zakupiłem ją w firmie AGROLMET w Gniewkowie, to jest kujawsko-pomorskie województwo

Każdy właśnie wychwalał te maszyny, no ale jak widac to coś tu jest nie tak.

#10 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 17 październik 2010 - 08:18

VALTRA A92 po co zkladasz nowy temat?? http://www.agrofoto....y/page__st__120 jest juz taki temat.
wedlug mnie do zamkniecia.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 17 październik 2010 - 10:40

VALTRA A92 Moj kuzyn bral z tamtad Valtre N111 i jak do tej pory nie narzeka a ma podobnie ja tyle czasu co ty ma nabije 180mtg spalanie w orce to cos w przedziale 12-15l/mtg (kuhn 4-obracana) podczas ugniatania qq czy zyta zeszla mu do 4-6l/mtg wiec raczej nie ma co narzekac, sasiad ma N92 czyli mozna powiedziec ze podoba moc do twojej i orze tez 4 zagonowa i smiga bez zadnego problemu klasa ziemi podobna do twojej.. wiec nie wiem moze po prostu trafiles na pechowy egzemplarz i dlatego tak sie dzieje, kazdej marce sie moze zdarzyc ze wypuszcza kilka wadliwych egzemplarzy, ale na twoim miejscu to bym dzwonil do serwisu ze maja cos z tym zrobic bo tak nie moze byc .. do niego powinienes plug obracany 3x45, 3x50 lub 4x40 i powinien isc bez zadnego problemu z takim zestawem

#12 Share MAHU

MAHU

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 17 październik 2010 - 12:08

VALTRA A92 No jeżeli co do tej Valtry N92 a do mojej to jest spora różnica, bo ja mam najprostszej klasy A. Różnią się one wszystkim, od silnika przez skrzynie po wyposażenie. Ale mimo to, serce sie mi krajało gdy widziałem jak ten sam pług sąsiad zaczepił do swego Mtz 82 i normalnie rozrywał ten pług, a u mnie to pług robił to z ciągnikiem. No i do tego to spalanie. A w transporcie to na odcinku 18 km. z ładunkiem przyczepa miała 8,5 tony to wychlała ta bestia 20 litrów. No ale szkoda gadać i pisać, będe gadał z dilerem w tgodniu to dam znać wam Panowie. Pozdrawiam.

#13 Share marek74

marek74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 17 październik 2010 - 13:32

VALTRA A92 Witam. chciałbym też dodać opinie o Valtrze N92 Którą zakupił mój znajomy z myślą o odpowiednim ciągniku do opryskiwacza Pilmet europa 2000l, ale to nie ciągnik do tej maszyny - za słaby!!! przedtem ciągał ten opryskiwacz proximą 80KM i sporadycznie zetorem 5340 62KM i te ciągniki dawały sobie lepiej rade w pracy z opryskiwaczem niż ta valtra. valtra słabła pod wzniesienia a przy nawracaniu w narożnikach potrafiła nawet zgasnąć (zamuliło ją), no i spalanie też było duże. nie jest zadowolony z tego ciągnika. to już nie pojedyńczy przypadek, to już epidemia.

#14 Share maniucha

maniucha

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 17 październik 2010 - 15:56

VALTRA A92 u mnie ta sama valtra a92 z powodzeniem ciągnęła zagonową czwórkę i nie było żadnych problemów nawet na sporych górach na glinie spalanie nie zachwyca bo ok16 l na ha ale nie miałem z nią większych problemów (właściwie żadnytch) może lepiej zadzwonić do paczkowa i niech oni się tym zajmą

#15 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 17 październik 2010 - 18:32

VALTRA A92 znajomi mają N92 i też nażekają że jest słaba że łatwo ją zadusić

#16 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 17 październik 2010 - 19:51

VALTRA A92 Mój sąsiad ma N92 i jest z niej zadowolony, ma juz ponad 500mth i nie narzeka. Pracuje z pługiem 4skibowym obrotowym kuhn i agregatem upr-siewnym i z tego co mi mówił to radzi sobie z tym sprzętem bdb i ma niskie spalanie

#17 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 18 październik 2010 - 19:05

VALTRA A92 Z tego co ja słyszałem to valtrę raczej chwalą niż wytykają palcami.

#18 Share zonk

zonk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 18 październik 2010 - 19:56

VALTRA A92 marek 74 wiem o kim chyba mówisz ;)
coś faktycznie jest na rzeczy, ostatnio u rolnika jeździłem N92 która w ogóle nie miała mocy, jeszcze tak słabym 100 konnym ciągnikiem nie jeździłem, ciężko sobie radził z rozrzutnikiem 6t
ewidentnie coś nie tak z układem wtryskowym lub turbiną
najgorsze że serwis z gniewkowa go olewa i mówi że się dotrze ;) , ciągnik ma 100mth

#19 Share MAHU

MAHU

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 22 październik 2010 - 20:22

VALTRA A92 Dokładnie mnie także zlewają, oraz mówią że sie dotrze. No ale dotarcie ile będzie trwało.Ma zrobione ponad grubo 200 godzin. Dzwoniłem do serwisu do Rojewa to kazali mi jechać do Gniewkowa, byłem tam to Paweł kazał mi dzwonić do Rojewa. Pełen eufori byłem. A czy ktoś z Was ma może namiary do tego Paczkowa ? Nr. telefonu i adres. Pominę wówczas ten Agrolmet. No i Panowie jeszcze jedno bo jak oni będą coś robili tzn. żeby mi nie podkręcili na pompie go, bo to nie sztuka, jak mam ja to sprawdzić co oni zrobili przy ciągniku ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 22 październik 2010 - 21:00

VALTRA A92 Proszę nr. do serwisu w Paczkowie 616 629 053.