rolnikus

Nawożenie dolistne zbóż

Polecane posty

damiandg    21

Witam ja mam do was takie pytanie bo posiałem pszenice ozimą, pod korzeń dałem Polifoskę. Myślałem żeby na wiosnę nie siać nawozów tylko użyć nawozów w płynie. Myślałem o Intermag. Co myślicie o tym żeby zastąpić zwykły nawóz tym w oprysku? Czy to nic nie da. Niech ktoś się wypowie na ten temat.  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2165

Hmm powiem tak policz ile musisz wyłożyć, żeby dostarczyć powiedzmy 120kgN w odżywką. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam882    11

czy moge laczyc odzywki micro z intermagu i odzywki macro z kristanolu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamos012    16

koledzy mam pytanie. Zauważyłem w mojej pszenicy Ozimej że dość mocno jest obgryziona przez najprawdopodobniej sarny i zające. Czy jak ruszy wegetacja będzie się rozwijać. Z góry dziękuję za pomoc
koledzy czy mogę użyć w opryskiwaczu Biardzki dysz antyznoszeniowych niebieskich 03 , gdy pompa pracuje na ciśnieniu 2 bar. firma sprzedająca takie dysze podaje że optymalny zakres pracy jest od 2,5 do 5 bar. z góry dzięki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

stosował ktoś te nawozy i jak je oceniacie

post-30747-0-31564800-1487924212_thumb.jpg

post-30747-0-39239100-1487924261_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Czym pryskać dolistnie owies i mienszanka jecznien pszenica dostały owies 150 kg , mienszanka 180 kh ha saletry , myślałem żeby dać mocznik śarczan jakaś odżywka czy warto dokarmiać dolistnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja pryskam kristalonem 3 kg do tego siarczan magnezu2.5kg mocznik5 kg mangan plus bor w formie płynnej i 300 l wody i daje efekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Dzieki za odp jaki koszt na ha mniej wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawyer23    9
Napisano (edytowany)

czy mogłem przypalić zboże dawka 15kg mocznika na ha + siarczan magnezu= falcon 0,6 l na h/300l wody?jesli tak jaki bedzie to miało wpływ na plon?dodam ze opryski wykonałem 3 dni temu po godzinie 18.a końcówki liści wyraźnie przyżółkły.

Edytowano przez sawyer23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xSkyneR    0

Zakupiłem środek foliq do oprysku zboża i jest tam napisane 5l na hektar i  2 zabiegi. I właśnie o co chodzi z tymi zabiegami? Czy mam te 5 litrów dzielić na dwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4203

Miałem stary foliq, to w sklepie powiedziano mi, laczylem go z siarczanem, mocznikiem, stabilanem i fungicydami, ze jezeli do tej mieszanki sam foliq to pełną dawka, a jak daje jeszcze, w moim przypadku, plonvit to dawki obu na pol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy stosował ktoś poniższy plan nawożenia firmy "InterMag" w pszenżycie ozimym?? Szczególnie interesuję mnie wasza opinia na tema zabiegu jesienią oraz terminy wykonywania zabiegów. Oraz w jakich proporcjach dodawać do zabiegów wiosennych mocznika?? 

 

(Jesienią planowałem zastosować PlonVit Zboża a wiosną PlonVit Opty) 

 

Czy może polecicie inne odżywki?? Insol jest godny uwagi?

 

 

 

o_r_5420.jpg

Edytowano przez SebastianBardziski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
foxix    0

Witam, czy stosował ktoś poniższy plan nawożenia firmy "InterMag" w pszenżycie ozimym?? Szczególnie interesuję mnie wasza opinia na tema zabiegu jesienią oraz terminy wykonywania zabiegów. Oraz w jakich proporcjach dodawać do zabiegów wiosennych mocznika?? 

 

(Jesienią planowałem zastosować PlonVit Zboża a wiosną PlonVit Opty) 

 

Czy może polecicie inne odżywki?? Insol jest godny uwagi?

 

 

 

o_r_5420.jpg

Patrząc na ich stronę, widzę, że to sole głównie. Czyli tani w produkcji produkt, w ładnym opakowaniu. Jest tam azot, czyli się po tym zazieleni nieco, "będziesz Pan zadowolony". Wszystko zależy, czego się spodziewasz, chcesz popryskać czymś nalistnie i są u Ciebie warunki pogodowe i glebowe ok, to wystarczy. Ja jużkilka postów temu gdzieś pisałem, że z soli się wyleczyłem. Ale, każdy z nas ma swoje doświadczenia, wiedzę, możliwości finansowe. trzeba z rozwagą patrzeć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek__    6

Ja właśnie czekam na pogodę żeby z dokarmianiem wjechać na żyto sam plonvit + siarczan mg a na resztę jeszcze z manganem i molibdenem 

Herbicydowy zrobiony w zeszłym tyg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavko360    0

Witam chciałem sie dowiedzieć czy można teraz jeszcze opryskać pszenice kristanolem zielonym 3kg na ha i do tego 3kg mocznika czy już na to za późno bo niektóra pszenica sie kłosi niektóra juz sie wyklosiła a czesc dopiero bedzie. Chciałem to szybciej prysnąć ale przyszły deszcze a musze  pryskać na skrzypionke to chciałem to połączyć tylko nie wiem czy to dobra dawka i czy nie jest za późno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Witam! Chcę zapytać znawców dokarmiania mocznikiem zbóż,a mianowicie,jeśli na początku strzelania w źdźbło można dać 10-12 kg mocznika,tj to na każde 100l wody? Pytam bo chodzi mi o taką "mieszankę",czyli mocznik+ siarczan magnezu+ grzybowska+ micro,albo antywylegaczem... To jest przysłowiowa "zupa" i boje się,czy tyle mocznika dawać,jak piszą w dawkowaniu poszczególnych faz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
    • Przez Krzyszt0f
      Witam wystąpiła u mnie śniedź cuchnąca w pszenicy, i teraz pytanie czy mogę to ziarno dać do jedzenia świnią i bydłu? Czy dodawać coś do paszy dla bezpieczeństwa? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj