rolnikus

Nawożenie dolistne zbóż

Polecane posty

tomek73    579

Zdecydowanie Dr Green. Jedno i drugie stosowałem OSD wcale nie podoba mi sie, zostałem przy Dr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Dawałem ją na pszenicę jesienią.Daje dobre efekty bo dużo sąsiadów ją stosuje tylko trzeba kupić odpowiednią bo nie wiem jak jest z tegoroczną ofertą ale zeszłoroczna była bogata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

czy na pszenżyto ozimę na 2 dawkę dać saletrę czy może , lepiej mocznik dolistnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

dzięki za odp , wiem że to nie w temacie ale chciałem w tym roku 1 raz opryskać na grzyba czy na pszenżyto wystarczą 2 opryski a na jęczmień jasry 1 raz i czy jest rużnica w plonire

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylu93    8

panowie powie mi ktos czy mozna dac do opryskiwacza Polifoske 6 zeby dokarmic dolistnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAmpa    1

czy sensownym jest dokarmić plonvitem i siar mag i mocznikiem w tej temp. nie za gorąco? oczywiście zboża jare byłby to 2 zabieg pierwszy 2 tyg temu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomiuk123    123

Cześć
Mam pytanie o jakiej porze dnia w taki upał najlepiej pryskać odżywką(kristalon zielony)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tractor560    3

Czesc! Mamy zamiar opryskać pszenżyto Maestozo i żyto hybrydowe Helltop dolistnie na dobre ukorzenienie i rozkrzewienie... Mamy zamiar dać 0,25l/ha Tytanit 1l/ha Insol 1kg-1.5/ha plonvit NPK 20-20-20 8kg/ha siarczan magnezu... jak myślicie to dobra dawka czy za wysoka ... pszenżyto siane 200 kg/ha a żyto 70kg/ha ... za wszelkie info gorąco dziękuje :D 


New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tractor560    3

tak żeby chociaz miało 3 liscie faza BBCH 13 gdzies tak


właśnie nie wiem tylko czy to nie jest za dużo żeby sie za silnie nie ukrzewiło ... dodam że to materiał kwalifikowany


New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właśnie chciałem taki temat założyć. Nigdy jesienią odżywek nie dawałem. Teraz się zastanawiam, że jak zboża przy tej suszy nawet powschodzą to będą słabej kondycji. Może by je czymś wzmocnił. Odżywka, czy jakiś ukorzeniacz(stosował to ktoś), i pytanie czy można np. łączyć z herbicydami, czy lepiej w jakimś odstępie czasowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tractor560    3

ja łaczyłem tytanit z siarczanem magnezu mocznikiem insolem i fungicytem od gdzrba na pszenzyto Mirage 450 EC i wszystko było ok ... stosowałem tytanit na tytoń i jest ogromna róźnica


New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Nie warto, lepiej zostaw to na wiosnę. Ogólnie to już sama cena pszenicy, zachęca do cięcia kosztów. 

 

btw. do autora tematu chcesz żeby roślina dobrze się rozkrzewiła, a siejesz pszenżyto 200kg/ha? Powinieneś zacząć najpierw tutaj, a potem myśleć o "ukorzeniaczach"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzys1979    0

opryski wszelkiego rodzaju za zwyczaj wykonuje  z reguly przed wieczorem czyli okolo 18/ 19 godz. jakby kolega nawet dal cos nie tak czy np.mocznika za duza dawka ,to roslina tak nie odczuje z tego wzgledu iz roslina przez cala noc sie wychlodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tractor560    3

jakby była dobra jesień to nawet bym o tym nie myślał ;) a ze deszcz nie padał od 3 tygodni a jest juz 1 pazdziernika a ja siałem 26 września... jak nie chcesz wnieść nic do tego tematu to po prostu tu nic nie pisz i tyle ...


popuszczało kiełki i to już niektóre 3cm bo akurat cieżkie redlice mam w siewniku i one są głębiej ... a odgrzebać na 3 cm i zaczyna się już wilgoć ...


New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Dałem PLONOVIT zboża do zaprawy i Primus B myślę że jesienne wzmacnianie mam z głowy bo start kiełka jest z ziarka a raczej z jego zawartości . teraz czekam na deszcz bo pustynia jak na razie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj