zetorek1607

jaki pług do NH TD5050

Polecane posty

sojka    0

panwie ja od 6 lat użytkuje pług UNII tur 4*35 i powiem wam ze innego nie chcę nie bardzo rozumiem dlaczego tak na nie narzekacie że redli że stal kiepska . Ja pracuje swoim na 50 h odkładnic jeszcze nie zmieniałem dłuta i lemiesze owszem a co do redlenia to może po prostu pług należy dobrze ustawić wspomnę iż zgadzam sie z kolegą który pisał o sensie ekonomicznym zakupu poszczególnych maszyn uważam ze do TD 5050 pług obrotowy nie wchodzi w grę to jest za lekki ciągnik . po drugie ja wyznaje zasadę ze ciągnik nad maszyną powinien mieć ok 10 % mocy przewagi bo wtedy zaorzesz pole tak jak chcesz a nie tak jak możesz. A jeśli kolega odrzuca pług Unii a kupuje jakiś Staltech to powiem że strzeliłeś sobie samobója

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

ciekaw jestem dlaczego strzeliłem samobója??? nie powiem, pługi Uni ładnie orzą, ale stawiają za duży opór dla ciągnika, ciągnik orząc powinien uzyskiwać średnią prędkość 7-10km/h, a jak zmierzyliśmy z kolegą wujkowi jak orze Unią to wyszło niecałe 6km/h, to jest chyba trochę za mało :blink: druga sprawa to waga, nie wiem dokładnie ile waży Unia, ale chyba coś ok 900kg, mój Staltech ma ważyć niecałe 600kg, a to chyba jest różnica ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

TUR 4 skibowy, na kołkach waży 660 kg. Staltech 500kg. Zbyt mała masa pługa tez jest wadą. No i wreszcie zaden z testów nie potwierdza że unia stawia jakieś specjalnie wieksze opory od pługów Khun, Lemnken itp. Rożnica pomiędzy Unią a zagranicą konkurencją to trwałość elementów roboczych, jakość pracy jest taka sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

Mój pług też jest na częściach Uni i nie jest tak źle a nawet powiedział bym że bardzo fajnie. No i pług musi troche ważyć bo inaczej w suche lata będzie "skrzybanie" a nie oranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

na jednych pokazach, już nie pamiętam gdzie, widziałem porównanie Staltecha i Uni, na początku było dobrze, ale na większej odległości ciągnik z Unią zostawał w tyle, dodam jeszcze, że ciągniki były takie same, a po starej dobrej Uni to według mnie pozostała tylko nazwa i cena :lol: i nie tylko ja tak twierdzę, bo sam miałem brać Unię, ale jak posłuchałem opini to zrezygnowaliśmy

Edytowano przez zetorek1607

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

hmmm takie same ciągniki... pokazy pługów Staltech i Unia... zalatuje mi to Sci-fi :)

jest paru producentów w Polsce produkujących na podobnym, dość wysokim poziomie jak Unia, ale na pewno nie jest to Staltech.

Niestety ale głównym wyznacznikiem jakości jest cena i jeśli chcemy aby polskie sprzęty dorównywały tym z zachodu, to muszą być droższe, bo lepsze materiały kosztują, technologie można skopiować, ale podróbka stali zawsze będzie podróbką :)

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

nie były tam tylko te pługi, bo były i inne, ale Unia pozostała w tyle, innymi pługami lepiej orali, poza tym to nic do Uni nie mam, bo jakościowo są dobre :rolleyes:

żebym miał i większe możliwości finansowe to na pewno nie zastanawiałbym się nad zachodnimi pługami, ale wiadomo jak jest teraz na wsi i z kasą jest ciężko, Staltecha wybraliśmy, bo słyszeliśmy wiele dobrych opini o tych pługach, a pługi nie są drogie, części do niego też drogie nie będą,a do Uni już trochę kosztują, Unia moze mieć lepsze wykonanie ale powiedz mi, po co mi na te 11ha jakiś dobry pług, skoro tym zaoram, a za zaoszczędzoną kasę można kupić jeszcze coś do gospodarstwa :rolleyes:

Edytowano przez zetorek1607

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sojka    0

Kolego zetorek1607 przeczytaj wszystkie swoje wpisy w tym poście , który zresztą sam założyłeś . Przeczytaj dokładnie i zastanów się czy tym ostatnim wpisem sam sobie nie zaprzeczyłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikPPL    0

Posiadam pług z agro-maszu (jednobelkowy), 4 skibowy z szerokością największą do 44 na korpus w rzeczywistości ta szerokość waha się 45-46 cm na korpus.

I po rocznym użytkowaniu na 35 ha muszę stwierdzić że jest to bardzo niedopracowany pług pod względem materiałów. Po pierwszej zerwanej śrubie ścinającej o kamień grządziel pługa się wygięła i szła już 5 cm niżej od pozostałych. Problem z serwisem po zgłoszeniu przysłali mi nowe 2 grządziele ale żeby było śmiesznie nie od tego pługa i więcej nie chcą ze mną gadać.

Jakość orki średnia - odkładnice są dość duże ale przy szybszej orce zaczynają rzucać zbyt mocno, bardzo szybko zużywają się lemiesze, dłuta (po prostu zdzierają się w oczach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

Kiedy go kupowałeś?? Z tego co piszesz to moja obrotówka jest o niebo lepsza. W tym roku wyorałem nim dużo dużych kamieni a dwa to wręcz byki, które ledwo MF wyciągłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikPPL    0

Kupiłem w czerwcu 2010, sam jestem ciekaw czy grządziele masz pełne czy puste ponieważ rożnie wychodziły - ja niestety mam puste w środku i dlatego tak się gną. Jeśli posiadasz obrotówkę z agromaszu to te same korpusy i szerokości robocze co mój jednobelkowy, jedynie te grządziele były zmieniane na pełne po wielu reklamacjach rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

No ja sie szczerze przyznam że nie wiem. No ale oni się jeszcze "uczą" na swoich błędach. Miejmy nadzieje że następne produkty będą lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grucha18    15

Też ma zetora tylko 92km i gleby jak u Ciebie no i ciągam Kvernelanda w obrocie 4x40 i myśle że to maks. jeśli chcesz w miarę głeboko orać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacooo    0

Ja też mam ziemie klasy III IV i chcem zakupić akpila lub unii zagonowy 4x40 na zabezpieczeniach kołkowych, ale czytając opinie to chyba akpil, i jak myślicie czy MTZ 82a (80KM) da rade bez problemu z tym pługiem mimo czasem występujących górek na polu?



Klub Posiadaczy Kumurunów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Witam odświeże też mam td5050 i zastanawiam sie nad pługami zetor zagonowe 4x45 za 15000tyś brutto. Ma ktoś może takie pługi prosze o opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

kup lepiej węższe a obrotowe, ja kupiłem zagonowe za namową i teraz po zaledwie kilku latach prawie nowe pługi będę wymieniał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a co to za różnica czy wąskie czy szerokie??

mogę ci moje sprzedać

Edytowano przez malkolm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Nie dzięki :) Będą brane na prow wiec muszą być nowe zresztą nie chce używki. Ale moje pytanie było na inny temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

znajomy ma pługi zetora tyle że obracane, w sumie nie są złe, tylko że masz tam do wyboru kilka odkładnic, to bierz te długie,

moim zdaniem lepsze są od grudziądzkich, a coś mi się wydaje że tańsze będą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxx20    2

Kolego Marcin a nie myślałeś nad 4 w obrocie np 4x40 myślę że nh spokojnie sobie poradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj