Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki pług do NH TD5050

75 odpowiedzi na ten temat

#41 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 18 styczeń 2011 - 12:50

jaki pług do NH TD5050 orać może i dałby radę, ale ciekawe czy ciągnik go podniesie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki pług do NH TD5050 Dzisiaj, 10:40
  •  

#42 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 12:29

jaki pług do NH TD5050 mtz 952 ma monoblock na dwóch siłownikach 4.5t udzwigu

#43 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 14:58

jaki pług do NH TD5050 Co wybrać Akpila CH 400 czy jakiegoś staltecha czy agromasza??

#44 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 19 styczeń 2011 - 16:21

jaki pług do NH TD5050 Ludzie mam do Was jedno pytanie czy na 10ha pola opłaca się wydawać tyle kasy na pług ?
Brat prowadzi gospodarkę 160ha i ma bometa zagonowy 5x35 i ciąga to U-914 i sobie radzi.
15 tys. za pług ?? na 10ha ?? Człowieku nigdy się ten pług nie zwróci, z ekonomicznego punktu widzenia to wygląda jak sabotaż własnej gospodarki.
Zaraz pewno uszłyszę, że bomet czy agro-masz zagonowy nie mają zabezpieczenia dla lemieszy.
Lemiesz do Bometu kosztuje 25 zł brutto byś musiał wymienić 100 lemieszy z powodu utraty przez kamienie aby się zwróciło zabezpieczenie.
Bruzda na polu albo garb ? Dobry traktorzysta zrobi to tak, że będzie prawie nie widoczne albo przed siewem przejedzie raz ze dwa dla wyrównania.
Pomyślcie z ekonomicznego punktu widzenia a nie pierwsze co to kupić zachodni bo fajny, a później płacz, że części drogie i nie macie pieniędzy.

#45 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 17:30

jaki pług do NH TD5050 Na 160ha pług Agro-masz i pewnie co drugi dzień wymienia lemiesze a odkładnice ze dwa razy na sezon. Dla porównania Kwerneland same lemiesze wytrzymują do 300ha tylko nakładki w czas obracać albo zmieniać.

Nie licząc tego że przy takim pługu ciągnik ma lżej przez co mniej spala no i jeszcze jakość orki po takim pługu.

#46 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 19 styczeń 2011 - 17:38

jaki pług do NH TD5050 no no w h... to my a nie nas :D W zagonowym 300ha :lol: :lol: Skończcie opowiadać o krevelandzie :D :D :lol: :lol: Ciekawe czy jak by założył lemiesze krevelanda do staltecha czy by też 300ha wytrztmały :lol: :lol:

#47 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 20:17

jaki pług do NH TD5050 @dyczko0- to jeżeli kupiłem ciągnik to żeby nie pakować się w koszty to mam orać starym pługiem??? a nawet po co kupować używany, jak mogę dołożyć trochę i kupić nowy, a na 11ha to będzie mi orał kilkanaście dobrych lat ;)

#48 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 20 styczeń 2011 - 09:17

jaki pług do NH TD5050 andzin ty chyba nie byłeś nigdy na gospodarce, lemiesze zmienia się tylko po konkretnym złamaniu lub jak się lemiesz zerwie, jeśli tylko można to na lemiesze się dospawuje dłuta, żeby orka dalej szła. Odkładnice wymienia się raz na dwa sezone a koszt jest śmieszny w porównaniu do zachodnich pługów.
A na takie małe gospodarstwo to i stary 4 skibowy polski by wystarczył U017/1. Przemyśl sobie czy nie lepiej kasę przeznaczoną na pług nie wydać na coś innego.
Koszt wymiany kompletu odkładni, piersi i lemiesza w polskim pługu to 400zł (raz na kilka sezonow) a przejezdzi on tego new hollanda i Ciebie.

Edytowany przez dyczko0, 20 styczeń 2011 - 09:20.

#49 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 10:05

jaki pług do NH TD5050 sąsiad ma pługi z bometu na 20 ha gospodarstwie, blachy (odkładnice) poleciały mu po 2 latach, 2 kupił nowe a jedną założył od 2 skibowej unii z lat 70. po następnych 2 nowe nadawały się do wymiany a na 30 kilko letniej z unii nie widać większego zużycia.
nadmierna oszczędność się raczej nie opłaci, ale przesadzać też niema co

#50 Share masseyf30

masseyf30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, motoryzacja, mechanika

Napisany 25 styczeń 2011 - 18:06

jaki pług do NH TD5050 Ja tam też jestem z agro-masza zadowolony. Mam już agregat uprawowo-siewny, pług i jeszcze kupie gruber. Ale przeciwko Akpilowi nic złego nie widzę:P obie marki są dobre i tanie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 18:35

jaki pług do NH TD5050 ja dzisiaj zamówiłem pług Staltech U170J, mam nadzieję, że będzie dobrze się sprawował:D

#52 Share sojka

sojka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 23:22

jaki pług do NH TD5050 panwie ja od 6 lat użytkuje pług UNII tur 4*35 i powiem wam ze innego nie chcę nie bardzo rozumiem dlaczego tak na nie narzekacie że redli że stal kiepska . Ja pracuje swoim na 50 h odkładnic jeszcze nie zmieniałem dłuta i lemiesze owszem a co do redlenia to może po prostu pług należy dobrze ustawić wspomnę iż zgadzam sie z kolegą który pisał o sensie ekonomicznym zakupu poszczególnych maszyn uważam ze do TD 5050 pług obrotowy nie wchodzi w grę to jest za lekki ciągnik . po drugie ja wyznaje zasadę ze ciągnik nad maszyną powinien mieć ok 10 % mocy przewagi bo wtedy zaorzesz pole tak jak chcesz a nie tak jak możesz. A jeśli kolega odrzuca pług Unii a kupuje jakiś Staltech to powiem że strzeliłeś sobie samobója

#53 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 13:48

jaki pług do NH TD5050 ciekaw jestem dlaczego strzeliłem samobója??? nie powiem, pługi Uni ładnie orzą, ale stawiają za duży opór dla ciągnika, ciągnik orząc powinien uzyskiwać średnią prędkość 7-10km/h, a jak zmierzyliśmy z kolegą wujkowi jak orze Unią to wyszło niecałe 6km/h, to jest chyba trochę za mało :blink: druga sprawa to waga, nie wiem dokładnie ile waży Unia, ale chyba coś ok 900kg, mój Staltech ma ważyć niecałe 600kg, a to chyba jest różnica ;)

#54 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 17:43

jaki pług do NH TD5050 TUR 4 skibowy, na kołkach waży 660 kg. Staltech 500kg. Zbyt mała masa pługa tez jest wadą. No i wreszcie zaden z testów nie potwierdza że unia stawia jakieś specjalnie wieksze opory od pługów Khun, Lemnken itp. Rożnica pomiędzy Unią a zagranicą konkurencją to trwałość elementów roboczych, jakość pracy jest taka sama

#55 Share masseyf30

masseyf30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, motoryzacja, mechanika

Napisany 28 styczeń 2011 - 17:46

jaki pług do NH TD5050 Mój pług też jest na częściach Uni i nie jest tak źle a nawet powiedział bym że bardzo fajnie. No i pług musi troche ważyć bo inaczej w suche lata będzie "skrzybanie" a nie oranie.

#56 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 18:30

jaki pług do NH TD5050 na jednych pokazach, już nie pamiętam gdzie, widziałem porównanie Staltecha i Uni, na początku było dobrze, ale na większej odległości ciągnik z Unią zostawał w tyle, dodam jeszcze, że ciągniki były takie same, a po starej dobrej Uni to według mnie pozostała tylko nazwa i cena :lol: i nie tylko ja tak twierdzę, bo sam miałem brać Unię, ale jak posłuchałem opini to zrezygnowaliśmy

Edytowany przez zetorek1607, 28 styczeń 2011 - 18:32.

#57 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 18:32

jaki pług do NH TD5050 hmmm takie same ciągniki... pokazy pługów Staltech i Unia... zalatuje mi to Sci-fi :)
jest paru producentów w Polsce produkujących na podobnym, dość wysokim poziomie jak Unia, ale na pewno nie jest to Staltech.
Niestety ale głównym wyznacznikiem jakości jest cena i jeśli chcemy aby polskie sprzęty dorównywały tym z zachodu, to muszą być droższe, bo lepsze materiały kosztują, technologie można skopiować, ale podróbka stali zawsze będzie podróbką :)

Edytowany przez b0gdan, 28 styczeń 2011 - 18:39.

#58 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 18:34

jaki pług do NH TD5050 nie były tam tylko te pługi, bo były i inne, ale Unia pozostała w tyle, innymi pługami lepiej orali, poza tym to nic do Uni nie mam, bo jakościowo są dobre :rolleyes:
żebym miał i większe możliwości finansowe to na pewno nie zastanawiałbym się nad zachodnimi pługami, ale wiadomo jak jest teraz na wsi i z kasą jest ciężko, Staltecha wybraliśmy, bo słyszeliśmy wiele dobrych opini o tych pługach, a pługi nie są drogie, części do niego też drogie nie będą,a do Uni już trochę kosztują, Unia moze mieć lepsze wykonanie ale powiedz mi, po co mi na te 11ha jakiś dobry pług, skoro tym zaoram, a za zaoszczędzoną kasę można kupić jeszcze coś do gospodarstwa :rolleyes:

Edytowany przez zetorek1607, 29 styczeń 2011 - 14:30.

#59 Share sojka

sojka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 10:00

jaki pług do NH TD5050 Kolego zetorek1607 przeczytaj wszystkie swoje wpisy w tym poście , który zresztą sam założyłeś . Przeczytaj dokładnie i zastanów się czy tym ostatnim wpisem sam sobie nie zaprzeczyłeś

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share ogrodnikPPL

ogrodnikPPL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 22 luty 2011 - 10:51

jaki pług do NH TD5050 Posiadam pług z agro-maszu (jednobelkowy), 4 skibowy z szerokością największą do 44 na korpus w rzeczywistości ta szerokość waha się 45-46 cm na korpus.
I po rocznym użytkowaniu na 35 ha muszę stwierdzić że jest to bardzo niedopracowany pług pod względem materiałów. Po pierwszej zerwanej śrubie ścinającej o kamień grządziel pługa się wygięła i szła już 5 cm niżej od pozostałych. Problem z serwisem po zgłoszeniu przysłali mi nowe 2 grządziele ale żeby było śmiesznie nie od tego pługa i więcej nie chcą ze mną gadać.
Jakość orki średnia - odkładnice są dość duże ale przy szybszej orce zaczynają rzucać zbyt mocno, bardzo szybko zużywają się lemiesze, dłuta (po prostu zdzierają się w oczach).