zetorek1607

jaki pług do NH TD5050

Polecane posty

zetorek1607    1

witam kolegów

 

poradźcie mi jaki pług mam wybrać do NH TD5050 95km... ma to być pług 4 skibowy zagonowy i w cenie ok 15 tys zł i dobrze zeby miał zabezpieczenia resorowe.. pług oczywiście ma być nowy

 

wiem że jest wiele tematów na ten temat ale pisałem i nikt nie odpowiada dlatego proszę nie zapykac tego tematu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

A jakie masz ziemie???? bo jak lekkie to bierz obrotowy. A tak to unie mój wujek ma unie 4 skibuwkę i 80 konnym zetorem to idzie jak przecinak :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Za 15 tysięcy to można miec jakąś Unie 4x35 albo nawet 4x40 z tym i tym chodziłby bez problemu, ale za 15 tysięcy to już znalazłbym jakiegoś Kvernelanda w idealnym stanie :blink:


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas gość ma też nowego NH TD 5050 i ciąga nim Unie TUR 4X35cm,i radzi sobie w nim a ziemie ciężkie,awcześniej ciągał ten pług Ursusem 5714,i troche go dusiło.Więc raczej 4X35 bedzie bardzo odpowiedni ;)Chodź zależy jaką masz ziemie jak lekko toi 4X40 pociągnie bez problemu :blink:


Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

4 skibowy obrotowy do takiego ciagnika to juz przesada, juz dla T5050 taki plug bylby wyzwaniem a co dopiero dla TD. http://allegro.pl/plug-zagonowy-kverneland-vario-ab100-4-ro-skibowy-i1262154969.html polecam. napewno bylby o wiele lepszy niz niejeden nowy polski plug. masz bezstopniowe ustawianie szerokosci orki wiec bez problemu dopasujesz sobie szerokosc do obciazenia na roznych glebach. http://allegro.pl/kverneland-4-skiby-vario-i1257219021.html tutaj masz nawet ze silownikiem :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

 ziemie mam 4,5i 6 klasa... a jak to jest z tą unią bo dużo ludzi mówi że jest za ciężka i ciągnik ma cięzej niż z innymi zagranicznymi pługami??? wujek ma Unia Tur 3+1 4x35 do NH TD80D i radzi sobie dość dobrze ale jak to przedłada się na spalanie??? ja bym chciał kupić 4x40... czekam na dalsze propozycje i przypominam że pług ma być nowy... i czy barć zabezpieczenia śrubowe czy sprezynowe i jak to przełoży się na cenę pługa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

pozyczylem raz od sasiada plug Unii Tur S 4x40 cm i na takim samym ustawieniu Kverneland idzie sporo lzej i ciagnik troche mniej spalil. fakt do nowego Kvernelanda AB 100 musialbys sporo dolozyc ale zastanow sie nad uzywanym. co do zabezpieczen to tylko non-stop. mam 3 skibowego wiraxa na zabezpieczeniach kolkowych to na 10 ha trzeba bylo miec wiadro srub <_< z resorami nie ma problemu z lemieszami ale nie raz zdazylo sie lemiesz przegiac i dluto urwac ale wtedy musi byc porzadny kamyczek. co do tego czy sprezyny czy resory to juz kwestia gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

a co powiecie o pługach Akpil??? jaka numeracja do TD5050 i jaka szerokość odkładnic??? zabezpieczenia śrubowe i pług jednobelkowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Henius91 każdego roku inna orka, w tamtym roku w zimówce ursus 5314 i 4x40 uni grudziądz to szło około 15litrów na hektar po górkach mam pola i ziemia ciężka lekka wszystko jest, a w tym roku 11-12litrów maksymalnie :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

To zobacz sobie u mnie kolego w galerii co potrafi TD5050, i lepiej kup używany zachodni niż nowy polski, kiedys przyznasz mi racje, 80 hektarów a ja nawet dluta nie dotknelem nie wspomne o innych czesciach roboczych, ziemie to kamienice góry i mozaika.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

@kobra masz racje. ale co do dlut to poczekaj do pierwszej wymiany. narazie masz oryginalne Kvernelanda wiec dlugo wytrzymuja, ale jak kupisz te za 18 zl/szt to maksymalnie na jeden sezon Ci wystarcza, no chyba ze kupisz oryginalne, ale jak dotad sie nie spotkalem z oryginalnymi. piersi tez mam juz do wymiany, nie wspomne o lemieszach i plozach, ale plozy cale szczescie idzie obrocic bo jedna kosztuje 110 zl :blink: a no i mialem w tym roku taki przypadek, ze kolo mi sie w plugu przebilo, dzwonie do goscia co sprowadza czesci do zachodnich maszyn, no i oryginalna detka do Kvernelanda kosztuje 40 € :P masakra, kupilem zamiennik za 25 zl i porownujac z oryginalna to guma jest 2 razy twardsza w tym zamienniku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

ale używanego nie chcę... mam już zamówiony ciągnik a nie wiem na jaki pług się zdecydować, miałem brać Unię ale mi odradzili bo ponoć ma źle wyprofilowane odkładnice i za bardzo ,,redli''... polecili mi Akpila ale nie wiem jaka numeracja, wiem że pług ma być jednobelkowy, tani i ma brać co najmniej równo za kołem... @kobra89 jakiej szerokości masz odkładnice??

a i dodam że ten pług będzie u mnie orał 10 ha rocznie, chyba że pójdę na jakiś zarobek orać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

18"

Ja Ci dobrze mówie ja też miałem dylemat TURA czy coś innego ale wolałem zaplakac i dolożyc pare tys i teraz jestem bardzo zadowolony kolega razem ze mną brał plug wybral poslkiego Tura R 4x40 i juz po przepracowaniu takiego samego areału wymienił juz lemiesze i 3 razy dłuta, policz sobie, może posli bedzie tańszy w zakupie ale utrzymanie go nie jest wcale takie tanie w realiach, a co za tym idzie droższa cena lepsza jakośc, ja bardzo chwale swój płużek, jest godny polecenia.

Ale zrobisz jak uważasz, masz wolny wybór, a po drugie mój waży z silownikami 790kg a polski 980 jak sie nie myle, sama waga daje sporo do myślenia już przy tej mocy ciągnika, słupice tez w poslim są dośc blisko siebie i jak wjedziesz w zarośniete pole czy gorczyca zapycha sie, a u mnie tylko śmiech.

 

Henius ja widzialem u nas w agromie są nawet za 14zł dłuta, a ja mam oryginały w domu:P, jeszcze musze tylko sciagnąc odkladnie, scinacze piesi i podeszwy, żeby miec w domu wrazie czego, wszystko mi przywozi kolega od producenta. Wszedzie jest strzałka a jie jak w tych atrapach numerek.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

no pług będę brał razem z ciągnikiem i musze powiedzieć że cena gra tu rolę bo nie jest to mały wydatek, więc na zagranicznego nowego mnie nie stać a używki nie chcę kupować... tak więc chcę kupić coś w miarę dobrego a nie za drogiego i wiadomo pług ten będzie orał na razie 10ha rocznie ziemi 4, 5 i 6 klasy

a jeśli można wiedzieć to ile dałeś za swojego TD5050???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

To napisz do mnie na gadu to pogadamy, a właśnie poza tematem może ktoś mi powie jak odchylic akumulator na bok z tą cała obudową???


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Polecam ci czeski pług SUKOV cena około 15000tyś.Nie kupuj TURA i temu podobnych bo to radła nie pługi mam taki ale ostatni sezon .Pożyczałem od kolegi pare dni temu OVERUMA(stary) DLA porównania to różnica dzień a noc.Ciągnik ma o niebo lżej ,lepiej kryje,wyższy na podbiciu i ciągnik mniej spalił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxtronix    1

ten vogelnot to ma taką samą wirzyczkę jak widziałem w którymś pługu z akpila ;)

Nie Akpil tylko Agromasz robi identyczne pługi za ok 8000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj