Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki pług do NH TD5050

75 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 16 październik 2010 - 18:06

jaki pług do NH TD5050 witam kolegów

poradźcie mi jaki pług mam wybrać do NH TD5050 95km... ma to być pług 4 skibowy zagonowy i w cenie ok 15 tys zł i dobrze zeby miał zabezpieczenia resorowe.. pług oczywiście ma być nowy

wiem że jest wiele tematów na ten temat ale pisałem i nikt nie odpowiada dlatego proszę nie zapykac tego tematu...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki pług do NH TD5050 Dzisiaj, 19:54
  •  

#2 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 16 październik 2010 - 19:00

jaki pług do NH TD5050 A jakie masz ziemie???? bo jak lekkie to bierz obrotowy. A tak to unie mój wujek ma unie 4 skibuwkę i 80 konnym zetorem to idzie jak przecinak :blink:

#3 Share damian1992

damian1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, fotografia

Napisany 16 październik 2010 - 19:19

jaki pług do NH TD5050 Za 15 tysięcy to można miec jakąś Unie 4x35 albo nawet 4x40 z tym i tym chodziłby bez problemu, ale za 15 tysięcy to już znalazłbym jakiegoś Kvernelanda w idealnym stanie :blink:
Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

#4 Share Masseyek6290

Masseyek6290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    rolnictwo

Napisany 16 październik 2010 - 19:27

jaki pług do NH TD5050 U nas gość ma też nowego NH TD 5050 i ciąga nim Unie TUR 4X35cm,i radzi sobie w nim a ziemie ciężkie,awcześniej ciągał ten pług Ursusem 5714,i troche go dusiło.Więc raczej 4X35 bedzie bardzo odpowiedni ;)Chodź zależy jaką masz ziemie jak lekko toi 4X40 pociągnie bez problemu :blink:
Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

#5 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 16 październik 2010 - 19:37

jaki pług do NH TD5050 4 skibowy obrotowy do takiego ciagnika to juz przesada, juz dla T5050 taki plug bylby wyzwaniem a co dopiero dla TD. http://allegro.pl/pl...1262154969.html polecam. napewno bylby o wiele lepszy niz niejeden nowy polski plug. masz bezstopniowe ustawianie szerokosci orki wiec bez problemu dopasujesz sobie szerokosc do obciazenia na roznych glebach. http://allegro.pl/kv...1257219021.html tutaj masz nawet ze silownikiem :blink:
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#6 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 17 październik 2010 - 07:56

jaki pług do NH TD5050  ziemie mam 4,5i 6 klasa... a jak to jest z tą unią bo dużo ludzi mówi że jest za ciężka i ciągnik ma cięzej niż z innymi zagranicznymi pługami??? wujek ma Unia Tur 3+1 4x35 do NH TD80D i radzi sobie dość dobrze ale jak to przedłada się na spalanie??? ja bym chciał kupić 4x40... czekam na dalsze propozycje i przypominam że pług ma być nowy... i czy barć zabezpieczenia śrubowe czy sprezynowe i jak to przełoży się na cenę pługa

#7 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 17 październik 2010 - 08:15

jaki pług do NH TD5050 Na nowego za 15tyś to masz za duże wymagania <_<

#8 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 17 październik 2010 - 08:16

jaki pług do NH TD5050 pozyczylem raz od sasiada plug Unii Tur S 4x40 cm i na takim samym ustawieniu Kverneland idzie sporo lzej i ciagnik troche mniej spalil. fakt do nowego Kvernelanda AB 100 musialbys sporo dolozyc ale zastanow sie nad uzywanym. co do zabezpieczen to tylko non-stop. mam 3 skibowego wiraxa na zabezpieczeniach kolkowych to na 10 ha trzeba bylo miec wiadro srub <_< z resorami nie ma problemu z lemieszami ale nie raz zdazylo sie lemiesz przegiac i dluto urwac ale wtedy musi byc porzadny kamyczek. co do tego czy sprezyny czy resory to juz kwestia gustu.

#9 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 30 październik 2010 - 15:02

jaki pług do NH TD5050 a co powiecie o pługach Akpil??? jaka numeracja do TD5050 i jaka szerokość odkładnic??? zabezpieczenia śrubowe i pług jednobelkowy...

#10 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 30 październik 2010 - 16:16

jaki pług do NH TD5050 Henius91 każdego roku inna orka, w tamtym roku w zimówce ursus 5314 i 4x40 uni grudziądz to szło około 15litrów na hektar po górkach mam pola i ziemia ciężka lekka wszystko jest, a w tym roku 11-12litrów maksymalnie :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 30 październik 2010 - 18:27

jaki pług do NH TD5050 Niech czlowiek kupuje co chce wolna ręka.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#12 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 30 październik 2010 - 18:59

jaki pług do NH TD5050 mi do NH TD5050 polecili Akpila 4x44 ale czy ten ciągnik nie będzie miał za ciężko w tym pługu??

#13 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 31 październik 2010 - 05:50

jaki pług do NH TD5050 To zobacz sobie u mnie kolego w galerii co potrafi TD5050, i lepiej kup używany zachodni niż nowy polski, kiedys przyznasz mi racje, 80 hektarów a ja nawet dluta nie dotknelem nie wspomne o innych czesciach roboczych, ziemie to kamienice góry i mozaika.

#14 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 31 październik 2010 - 09:25

jaki pług do NH TD5050 @kobra masz racje. ale co do dlut to poczekaj do pierwszej wymiany. narazie masz oryginalne Kvernelanda wiec dlugo wytrzymuja, ale jak kupisz te za 18 zl/szt to maksymalnie na jeden sezon Ci wystarcza, no chyba ze kupisz oryginalne, ale jak dotad sie nie spotkalem z oryginalnymi. piersi tez mam juz do wymiany, nie wspomne o lemieszach i plozach, ale plozy cale szczescie idzie obrocic bo jedna kosztuje 110 zl :blink: a no i mialem w tym roku taki przypadek, ze kolo mi sie w plugu przebilo, dzwonie do goscia co sprowadza czesci do zachodnich maszyn, no i oryginalna detka do Kvernelanda kosztuje 40 € :P masakra, kupilem zamiennik za 25 zl i porownujac z oryginalna to guma jest 2 razy twardsza w tym zamienniku...

#15 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 31 październik 2010 - 11:05

jaki pług do NH TD5050 ale używanego nie chcę... mam już zamówiony ciągnik a nie wiem na jaki pług się zdecydować, miałem brać Unię ale mi odradzili bo ponoć ma źle wyprofilowane odkładnice i za bardzo ,,redli''... polecili mi Akpila ale nie wiem jaka numeracja, wiem że pług ma być jednobelkowy, tani i ma brać co najmniej równo za kołem... @kobra89 jakiej szerokości masz odkładnice??
a i dodam że ten pług będzie u mnie orał 10 ha rocznie, chyba że pójdę na jakiś zarobek orać

#16 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 31 październik 2010 - 11:11

jaki pług do NH TD5050 18"
Ja Ci dobrze mówie ja też miałem dylemat TURA czy coś innego ale wolałem zaplakac i dolożyc pare tys i teraz jestem bardzo zadowolony kolega razem ze mną brał plug wybral poslkiego Tura R 4x40 i juz po przepracowaniu takiego samego areału wymienił juz lemiesze i 3 razy dłuta, policz sobie, może posli bedzie tańszy w zakupie ale utrzymanie go nie jest wcale takie tanie w realiach, a co za tym idzie droższa cena lepsza jakośc, ja bardzo chwale swój płużek, jest godny polecenia.
Ale zrobisz jak uważasz, masz wolny wybór, a po drugie mój waży z silownikami 790kg a polski 980 jak sie nie myle, sama waga daje sporo do myślenia już przy tej mocy ciągnika, słupice tez w poslim są dośc blisko siebie i jak wjedziesz w zarośniete pole czy gorczyca zapycha sie, a u mnie tylko śmiech.

Henius ja widzialem u nas w agromie są nawet za 14zł dłuta, a ja mam oryginały w domu:P, jeszcze musze tylko sciagnąc odkladnie, scinacze piesi i podeszwy, żeby miec w domu wrazie czego, wszystko mi przywozi kolega od producenta. Wszedzie jest strzałka a jie jak w tych atrapach numerek.

#17 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 31 październik 2010 - 16:48

jaki pług do NH TD5050 no pług będę brał razem z ciągnikiem i musze powiedzieć że cena gra tu rolę bo nie jest to mały wydatek, więc na zagranicznego nowego mnie nie stać a używki nie chcę kupować... tak więc chcę kupić coś w miarę dobrego a nie za drogiego i wiadomo pług ten będzie orał na razie 10ha rocznie ziemi 4, 5 i 6 klasy
a jeśli można wiedzieć to ile dałeś za swojego TD5050???

#18 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 31 październik 2010 - 17:17

jaki pług do NH TD5050 To napisz do mnie na gadu to pogadamy, a właśnie poza tematem może ktoś mi powie jak odchylic akumulator na bok z tą cała obudową???

#19 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 31 październik 2010 - 18:16

jaki pług do NH TD5050 Polecam ci czeski pług SUKOV cena około 15000tyś.Nie kupuj TURA i temu podobnych bo to radła nie pługi mam taki ale ostatni sezon .Pożyczałem od kolegi pare dni temu OVERUMA(stary) DLA porównania to różnica dzień a noc.Ciągnik ma o niebo lżej ,lepiej kryje,wyższy na podbiciu i ciągnik mniej spalił.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów