Skocz do zawartości

Zdjęcie

opłacalność maliny

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mieciel

mieciel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 16 październik 2010 - 17:24

opłacalność maliny Witam zamierzam wejść a ta uprawę, jak to sie ma do przychodu na areale 5ha przy zbiorze maszynowym będzie opłacalne??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
opłacalność maliny Dzisiaj, 08:38
  •  

#2 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 16 październik 2010 - 17:36

opłacalność maliny na gieldzie na zjazdowej slyszalem ze z malin mozna wyciagnac 70tysiecy z Ha. :blink: Cena malin jak i borowek byla wysoka w tym roku bo ponoc na zachodzie (niemcy) maliny po 18 zl byly w tym roku a borowki tez duzo drozsze niz w polsce i nie bylo skokow cen.

#3 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 16 październik 2010 - 17:55

opłacalność maliny to spóźniłeś się trochę.dopłaty do miękkich zaraz się kończą.w tym roku cena była ale jak zacznie to plonować na dobre co obsadzili w ostatnich dwóch latach to nikt nie będzie zbierał.ja zgoniłem sadzonki na obsadzenie 450 ha przez ostatnie dwa lata.a na lubelszczyźnie tiry nie nadążały się ładować tyle tego było.nie było ceny na owoc to szła sadzonka

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share mieciel

mieciel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 16 październik 2010 - 18:09

opłacalność maliny to czyli odradzasz w tym czasie tej uprawy? podobnie jest z porzeczka jest straszne bum w tej chwili i za 3, 4.. lata jak to zacznie owocować to będzie tyle tego ze zbiór będzie raczej mało opłacalny podobnie moze być z malina?

#5 Share pysa

pysa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 17 październik 2010 - 07:32

opłacalność maliny przy 5ha jeśli nie masz maszyn to musisz zainwestować sporo kasy ,sadzonka 0.5zł za sztuke,traktor ogrodnik 140 000 kombajn ,,waremczuk,, 80 000 ,opryskiwacz wentylatorowy 23 000 - 35 000 ,wykaszarka do międzyrzędzi 4 000 - 12 000 do tego jeszcze sadzarka ceny nie znam ,3.50zł to cena za maliny przemysłowe na skupie z ha można zebrać ręcznie tak z 15t + - , kombajnem połowe tego ,wszystko zależy od roku ,policz i zdecyduj sam

#6 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 18 październik 2010 - 17:39

opłacalność maliny malina z roku na rok będzie się coraz mniej opłacać ze względu na dużą liczbę nasadzeń. Ludzie w tym roku rzucili się na maliny pewnie ze względu na tegoroczną cenę 3,50-4,00zł za letnią i ok 3,5 jesienną ;) .W moich okolicach jest bardzo dużo plantacji malin już od dawna,a teraz ludzie podwajają plantacje ciekawe co z tego będzie za 2-4 lata jak maliny będzie w brud ;) . Chłodnie pewnie dadzą niską cenę albo kupią ilość im potrzebną i zamkną skupy wtedy ludzie będą masowo likwidować plantacje.
red power

#7 Share mieciel

mieciel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 21 październik 2010 - 12:20

opłacalność maliny tak jest ze wszystkim gdzie cena tam wszyscy naraz sie rzucają po czym, cena spada ludzie rezygnują i tak w kółko jak juz cos zacząć to 3mac sie tego do konca a przyjadą lata ze sie opłaci i to podwójnie :DD

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share szeroki

szeroki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 16:06

opłacalność maliny A ja zacząłem zakładac plantację 3,5 ha. tylko powoli.W tym roku 80 arów, w przyszlym 70 arów i tak dalej az do 2014 roku. Tylko ja mam troche sprzetu. A jesli to taki bom na maline to mysle ze może to i dobrze bo przeciez zawsze wszystko w tych sprawach wraca do normy i cena powróci bo niecierpliwi i słabsi odpadną. Tak to już jest w rolnictwie. A jak przez kilka sezonów bedzie niska cena to nie bedzie szkoda jak coś nietak zrobie w uprawie, bo przeciez wszystkiego sie trzeba nauczyc. A porzeczke też posadzilem 2,5 ha., a zamierzam 12ha. Tylko ze oprocz tego bede uprawiał 50ha. no i 50 krów mlecznych wiec mam z czego inwestowac.

#9 Share Cysio

Cysio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:Prowadzę działalność poza rolniczą TARTAK

Napisany 30 styczeń 2011 - 14:54

opłacalność maliny masz racje. ja w 2010 posadziłem 9 ha .połowe odmiany polki a drugą połowę polany cena sadzonek 40 i 10 gr akurat tanio mi sie udało dostac .ja posadziłem maliny z mysla o dotacji ale zobaczymy jak to bedzie. po co jakies kombajny itp?? w ten sposób to zapewne sie tego nie opłaca robic. u nas za 1kg płacili 5 zeta w tym roku za ładniejsza a za gorszą 3.90. dodam ze ukrainki zbierały i za 1kg miały 1 zł a naprawdę cisną jak chcą zarobić. wiec trzeba lokum zdybac:) i jazda w kazdym znaczeniu tego słowa hehe.

#10 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 15:07

opłacalność maliny u nas maliny są od dobrych 15 lat i powiem wam że jak są tak po 3,50zł i wyżej a przeważnie tak są to na niczym innym sie tak dobrze nie wychodzi jak na malinach, mam tylko hektar i nie posiadam kombajnu wszystko to zbiór ręczny.

#11 Share bajor

bajor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 28 luty 2011 - 15:38

opłacalność maliny pierwsza rzecza przed zalozeniem jakiejkolwiek plantacji jest zapewnienie sobie pewnego odbiorcy bo ludzie czesto zaslepieni wysoka cena na jakis owoc w danym roku sadza po kilka hektarow a potem nie wiedza gdzie to sprzedac

#12 Share szeroki

szeroki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 11:42

opłacalność maliny Chłodnie z którą w tym roku podpisze umowe mam oddaloną o jakies 12 km, a tak w promieniu 50 to jest ich ze 40, a o punktach skupowych nie bede wspominal bo to banda złodzieji. Po 2 zl na kg maja.
Kombajn u mnie i tak bedzie bo porzeczki sadze, a moze to byc alternatywa na brak rąk do zbioru. Tylko sie zastanawiam czy odrazu doposazac do w elementy potrzebne do zbioru malin czy sie wstrzymac. Ale chyba to do oważnych świat mależy.

#13 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 04 październik 2015 - 08:46

opłacalność maliny

a ile ton mozna zebrac  z hektara

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama