Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 7211/podnośnik

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 16 październik 2010 - 12:57

Zetor 7211/podnośnik Witam, :blink:
Mam pytanie , a mianowicie kilka:
1. Czy jak zmienie uszczelniacze na tłoczysku te głowne w podnośniku, to nie bedzie opadał?
2.Ciężko to wymienic? lepiej jak to zrobi mechanik? akurat u mechanika to nie problem bo za niedługo go dam do serwisu, bo bedą robić kapitalkę.... drogie te uszczelniacze na podnośnik?
3.Jak zmieni się usczelniacze to nie bedzie opadał długo? jakies pare lat potrzyma nie?
4.jak bedzie nieraz dzwigał raz na rok coś cieższego to nic mu nie będzie, tzw. Przez siłe.. to spowoduje szybsze psucie sie uszczelniaczy?
5.Rożdzielacz mam sprawny i dobry.
6.czytałem ze ten silownik POMOCNICZY jeden co jest w zetorach, da sie odczepić-odłączyć, da sie?
7.Udzwig sie nie zmieni nie? chce go odłączyc bo jest pordzewialy od srodka juz....
Przepraszam za tyle pytań, ale mi na forum ciezko znaleźć na te pytania odpowiedzi...
Bardzo dziękuje za odpowiedzi...
Pozdrawiam, Przemek. ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 7211/podnośnik Dzisiaj, 14:14
  •  

#2 Share Cezary4514

Cezary4514

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 359 postów

Napisany 16 październik 2010 - 14:13

Zetor 7211/podnośnik uszczelniacze to zadna filozofia wymienić ;)na wiosne wymienialem uszczelniacze, po ile to nie wiem ale nie sa drogie. zalezy co bedziesz podnosił jak raz czy dwa razy na rok cos ciezszego to i potrzyma spokojnie pare lat. Siłownik wspomagający da sie odpiąć, odczepic ale nie wiem jak się zaślepia to wejście tam gdzie przewód sie przykreca.

#3 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów

Napisany 16 październik 2010 - 16:01

Zetor 7211/podnośnik Dzięki Cezary za odpowiedzi. ;[
Moze i nie robie sam, bo za miesiąc lub 2 idzie do mechanika... :)to wtedy mi wymieni uszczelniacze...
Jeszcze Raz dzięki. :blink:
Ktoś wie może jak zaślepić/zamknąć dopływ oleju/ do tego siłownika?

#4 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 16 październik 2010 - 18:16

Zetor 7211/podnośnik Po prostu zaślepić? Zakręcić kawałek zaspawanej rurki? Chlopie, troche pomyslu!

Udzwig oczywiscie ze sie zmniejszy, w koncu do parady tego silownika tam nie dawali.
Jak bedziesz sobie małą unię nim wozil to podziala dlugo, ale jak zaczepisz blisko tonową obrotówkę to bedzie szybko sie zuzywal.

Skad wiesz ze rozdzielacz masz dobry skoro opada? Moze to byc wina uszczelniaczy, ale moze tez rozdzielacz puszczac. Dowiesz sie o tym dopiero jak wymienisz uszczelnienia.
Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share 7341Zetor

7341Zetor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 16 październik 2010 - 19:13

Zetor 7211/podnośnik po cholere go odpinać miałem takiego zetora i też pordzewiał ślusarz dotoczył mi sam swąrzeń uszczelniacze wymieniliśmy za dotoczenie dałem 50 zł. wymiana jest łatwa tylko nie pamiętam już jak się to robiło w tym mam dwa pomocnicze tylko że grubsze i są to nurnikowe, stare też chyba takie były wyjmujesz i zakładasz uszczelniacz na cylinder i oringi na swąrzeń w wkładasz i tyle. a moja rada na nie rdzewienie facet z serwisu mi powiedział żeby zawsze po skończonej pracy opuszczać ramiona w tedy woda ani para się nie osadza i nie ma wżerów. mam go 6 lat i ani na jednym ani na drugim nie ma żadnych ubytków co do udżwigu zmniejszy się i to bardzo około 500 kilo albo i więcej a co do ciężaru zetory maja cholernie mocne podnośniki nie wiem cobyś musiał załorzyć aby ci nie uniusł prędzej ci przód poderwie do góry, a jak robisz remont to tylko części orginalne czeskie zero gówna polskiego bo będziesz żałował.

#6 Share maly2306

maly2306

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 16 październik 2010 - 21:12

Zetor 7211/podnośnik Skoro już jesteśmy w temacie: mam coś "zrypane" w podnośniku i był kiedyś u mnie mechanik robił to i owo a co do podnośnika to rzucił hasło, że pojedziemy do Janowa Podlaskiego i tam jest firma czy gościu który to sprawdzi i zrobi od a do z. Pytanie do kolegów i koleżanek z okolic Janowa Podlaskiego: czy wiecie o jako takim miejscu w Waszej okolicy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów

Napisany 19 październik 2010 - 17:06

Zetor 7211/podnośnik

po cholere go odpinać miałem takiego zetora i też pordzewiał ślusarz dotoczył mi sam swąrzeń uszczelniacze wymieniliśmy za dotoczenie dałem 50 zł. wymiana jest łatwa tylko nie pamiętam już jak się to robiło w tym mam dwa pomocnicze tylko że grubsze i są to nurnikowe, stare też chyba takie były wyjmujesz i zakładasz uszczelniacz na cylinder i oringi na swąrzeń w wkładasz i tyle. a moja rada na nie rdzewienie facet z serwisu mi powiedział żeby zawsze po skończonej pracy opuszczać ramiona w tedy woda ani para się nie osadza i nie ma wżerów. mam go 6 lat i ani na jednym ani na drugim nie ma żadnych ubytków co do udżwigu zmniejszy się i to bardzo około 500 kilo albo i więcej a co do ciężaru zetory maja cholernie mocne podnośniki nie wiem cobyś musiał załorzyć aby ci nie uniusł prędzej ci przód poderwie do góry, a jak robisz remont to tylko części orginalne czeskie zero gówna polskiego bo będziesz żałował.

Kupie ten siłownik nowy... jak robić to dobrze.. :lol:
I opuszczałem podnośnik, tylko od siania nawozow chyba te wżery.. Teraz moge zainwestwoać w silownik bo ciapek smiga z nawozami... To siłownik zostaje... I Dzięki za radę, ale części to wszystkie będą orginał, bo ten mechanik to "bardzo" znajomy, i mowi co jest i jak B)
Dzięki Za Wszystkie Odpowiedzi. ;)