Gość

Class sprint s 330 pomocy

Polecane posty

martinezo    41

nie tnie, czyli co się dokładniej dzieje? rotor w ogóle nie podaje materiału, zapycha się, czy może wszystko funkcjonuje prawidłowo tylko materiał w skrzyni jest nie pocięty?? Napisz coś bliżej o tym problemie :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wszystko funkcjonuje prawidłowo tylko materiał w skrzyni jest nie pocięty

Noże są jak nowe i dobrze naostrzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

a są w ogóle włączone? bo trochę dziwne, że masa dostaje się do skrzyni ładunkowej nie pocięta, nawet jakby były tępe noże (ale włączone) to z większym oporem ale masa będzie cięta. Dziwna sprawa,no chyba, że trawa jest bardzo krótka to wtedy z tym cięciem jest różnie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trawa jest zawsze za kolana

Norze raczej są włączone bo raz na dziesięć przyczep zdarzy się jakiś pęk trawy pocięty na długość 8cm ale to rzadko się zdarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

to sprawdź czy podczas zaczęcia podawania masy nożę nie chowają ci się spowrotem może to być wina jakiegoś zaworu bezpieczeństwa który chowa noże gdy dostanie się jakiś kamień do rotora albo coś. Może potrzeba go jakoś wyregulować np. u mnie w prasię to się taką śrubkę imbusową wkręca i wtedy regulujesz poszukaj jego na przewodach od siłowniczków które wypychają noże a jak nie to załóż zawory kulowe na tych siłownikach od wypychania noże żęby się nie cofały i bedzie git. To moje zdanie mogę się mylić ale myślę że ci pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

'zetor1111' ma rację, taka sytuacja też może mieć miejsce, ja nie wziąłem tego pod uwagę ponieważ noże mam włanczane ręcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzisiaj w niedzielę tam nie będę grzebał ,ale w tygodniu zobaczę bo zostało nam zebrać pół przyczepy niedojadów to tam wszystko podejżę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem bo nie zbierałem tych niedojadów ,dopiero na wiosnę się zobaczy <_<

Ojciec mówił że weźmie jakiegoś mechanika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na początku trochę cieła ale to naprawdę troszeczkę <_< myśleliśmy ze może noże tępe ,ale po naostrzeniu było to samo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

A czy opuszczaliście obie szuflady z nożami żeby je naostrzyc? Bo ich regulacja jest chyba nawet hydrauliczna(nie pamiętam już dokładnie). Po lewej stronie nad ośką która przekazuje napęd do wałków z tyłu, jest taki mały siłownik. Nie wiem czy on jest od tego. Bo na to wychodzi że noże są za nisko. Jakbym to widział to bym powiedział co może byc. Pracowałem takim sprzętem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Noże ostrzyłem tylko te na dole (specjalnym kluczem je wyciągałem) a tych drugich nie ostrzyłem bo nie wiedziałem jak się je wyjmuje :(

Tumek19 wiesz może jak się wyjmuje te noże z góry ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

No właśnie nie pamiętam dokładnie jak je sie opuszczało. Ale jak mówisz że ostrzyłeś te drugie to powinno byc już częściowo pociete. My mieliśmy wszystkie tępe a zawsze było troche pocięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zobaczymy co mechanik na wiosnę powie :D Ja to mam już jej powoli dość <_<

Wziąłem do kabiny ten rozdzielacz od hydrauliki żebym nie musiał wysiadać ,to wszystko w kabinie porysowane i pogięte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Ale ten rozdzielacz jest najczęściej potrzebny tylko przy rozładunku. A jak sie sprawuje sterowanie elektryczne? Chodzi mi o tą magiczną skrzynke :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie mam sterowania elektrycznego <_< Łamany dyszel,podbieracz i klapę mam sterowaną hydraulicznie,muszę tylko wajchy na rozdzielaczu

przekładać,a taśmę i wałki z tyłu, wajchami na przyczepie ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas953    0

Witam od niedawna użytkuję przyczepę samozbierająca claas sprint i mam dokładnie taki sam problem przyczepa nie tnie trawy w związku z tym mam pytanie jak został rozwiązany problem cięcia z tą przyczepą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Problem nie został rozwiązany widać to jest takie dziadostwo i nie będzie cieło,próbowałem wszystkiego nie da się po prostu dociągnąć noży aż do środka rotora,cały materiał idzie pomiędzy rotorem a nożami taką szparą 5cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rojkow123    0

Witam. Koledzy w tym roku mój brat kupił przyczepę Class sprint s330 i mam pytanie czy ten rotor jakoś się załącza oddzielnie bo z tego co widziałem to rotor chyba nic nie ciął trawy i tak jak wciągało z przodu takie leżało na przyczepie. A może jakoś trzeba go załączyć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
    • Przez tomb2
      Właśnie odbierać mam nową przyczepe ale widze że instalacja pneumatyczna jest dwuobwodowa :'( W lamborghini podopne bo są gniazda jedna w zetorze już nie, może macie jakąś rade, moze da sie to poprzerabiać ???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj