Skocz do zawartości

Zdjęcie

Klimatyzacja w Bizonie

260 odpowiedzi na ten temat

#241 Share kondziu123

kondziu123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze elektronika i technika rolnicza

Napisany 08 czerwiec 2017 - 15:12

Klimatyzacja w Bizonie Ale jaki problem połączyć dwa koła że sobą? Jedziesz do ślusarza i zrobione. W NH ma połączone z kołem pompy hydraulicznenj i śmigalo dwa sezony be, problemu

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Bizon REKORD Z058

Zobacz ogłoszenia w kategorii Maszyny do zbioru: Kombajny zbożowe: Kombajny Bizon
  • 55000.00 PLN
  • 07 wrz 2017
Sprzedam kombajn bizon

Zobacz ogłoszenia w kategorii Maszyny do zbioru: Kombajny zbożowe: Kombajny Bizon
  • 17000.00 PLN
  • 03 sie 2017
Bizon BS Z110 Hydrostatic

• 78000.00 PLN
  • 24 sie 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Klimatyzacja w Bizonie Dzisiaj, 17:57
  •  

#242 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2464 postów

Napisany 08 czerwiec 2017 - 17:59

Klimatyzacja w Bizonie

Jeśli jest miejsce na podtoczenie i osadzenie drugiego koła to żaden problem, jeżeli nie ma takiej możliwości to tylko drugie koło. 

#243 Share kondziu123

kondziu123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 08 czerwiec 2017 - 19:13

Klimatyzacja w Bizonie

Z tym się zgodzę, w każdym bądź razie nie polecam kombinowania  napędu z alternatora bo może się to skończyć jego wymianą

#244 Share HornetZnawca

HornetZnawca

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 09 czerwiec 2017 - 11:05

Klimatyzacja w Bizonie

Ja mam koło od sprężarki ursusa 1012 na dwa paski,wycentrowałem je z kołem pompy oleju bizona za pomocą suwmiarki,złapałem migomatem,zrobiłem 4 otwory na śruby 8mm.W kole od sprężarki w środku trzeba było wywiercić otwór taki żeby nasadka od klucza przykręcała nakrętke od koła pompy oleju...Koło sprężarki ma zero bicia;) Pierwszy rok z klimą mam za sobą już i działa rewelacyjnie :D

#245 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 10 czerwiec 2017 - 14:53

Klimatyzacja w Bizonie

A postojowa klimatyzacja sprężarkowa od ciężarówki poprzez przetwornice da sie podłączyć do ciągnika? 

Case <3

#246 Share olgierdowyy

olgierdowyy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 14 czerwiec 2017 - 06:28

Klimatyzacja w Bizonie A kolega Hornet nie ma zestawu przypadkiem z okolic krotoszyna ?

#247 Share HornetZnawca

HornetZnawca

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 14 czerwiec 2017 - 08:56

Klimatyzacja w Bizonie

Tak mam z okolic Krotoszyna ;) Dokładnie Inter-Instal,są u nich na stronie moje zdjecia jak jest wszystko zainstalowane w kombajnie ;) :rolleyes: :rolleyes:

#248 Share olgierdowyy

olgierdowyy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 20 czerwiec 2017 - 07:16

Klimatyzacja w Bizonie Ta klima od nich daje rade ? Schlodzi do tego stopnia, ze pracuje sie komfortowo ? ;)
Moglbys podeslac fotki loza sprezarki ?

#249 Share HornetZnawca

HornetZnawca

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 20 czerwiec 2017 - 09:06

Klimatyzacja w Bizonie

Fotki sa u nich na stronie...Chłodzi bardzo dobrze,z 40 stopni w kabinie schładza jak dobrze pamiętam do 15 stopni w pełnym upale bez wietrznym;) Tylko że ja mam kabine wyciszoną matami o różnych grubościach i rodzajach + bardzo dobrze uszczelnioną+ jest cały czas obieg zamknięty aby nie brać ciepłego powietrza z zewnątrz:)

#250 Share olgierdowyy

olgierdowyy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 21 czerwiec 2017 - 07:18

Klimatyzacja w Bizonie Super. Klime zamowilem. Pewnie mat w tym roku nie zaloze juz. Mam pytanie odnosnie paskow klinowych. Mozesz podac jaka to dlugosc paskow do napedu sprezarki ? W jaki sposob je naciagales?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share HornetZnawca

HornetZnawca

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 21 czerwiec 2017 - 21:55

Klimatyzacja w Bizonie

Z paskami to bd musiał sam samemu zmierzyć jak założysz sprężarkę i łoże...Ja zrobiłem na stałe i jest dobrze paski odpowiednio naciągnięte,myśle że pare lat tak  będzie bez problemu się kosić ;) Wole mieć silniejsze łoże bez naciągu niż słabsze z naciągiem...No i mniej roboty z łożem miałem.Jak się zużyją paski i bd nie napięte to kupie nowe paski:)

Ogólnie to postaraj się zrobić zdjęcia montażu i już po montażu:) Pewnie nie jednemu to pomoże i sam jestem ciekaw jak Tobie to pójdzie;) :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Edytowany przez HornetZnawca, 21 czerwiec 2017 - 21:57.

#252 Share patrykfor

patrykfor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 24 czerwiec 2017 - 19:07

Klimatyzacja w Bizonie

Witam koledzy co sadzicie o takiej klimatyzacji do bizonka 540396860_8_644x461_klimatyzator-sinclai

https://www.olx.pl/o...html#b37df3d7e7

Edytowany przez patrykfor, 24 czerwiec 2017 - 19:10.

#253 Share Jarecki88

Jarecki88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 501 postów

Napisany 25 czerwiec 2017 - 14:04

Klimatyzacja w Bizonie

Ty tak na poważnie, czy jaja sobie robisz?

Witam koledzy co sadzicie o takiej klimatyzacji do bizonka 540396860_8_644x461_klimatyzator-sinclai

https://www.olx.pl/o...html#b37df3d7e7

#254 Share patrykfor

patrykfor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 25 czerwiec 2017 - 16:36

Klimatyzacja w Bizonie

dołożyć przetwornice do prądu i możne by było ok tylko nie wiem jak było by z czyszczeniem 

#255 Share kondziu123

kondziu123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 25 czerwiec 2017 - 19:14

Klimatyzacja w Bizonie To są klimatyzacje stacjonarne i raczej długo ci nie podziała na kombajnie gdzie masz duże wibracje i zapalenie. Druga sprawa znacznie powazniejsza to serio chciałbyś pracować na maszynie gdzie masz 230? Ja bym z takim zestawem nie ryzykował,wstawiasz klime samochodowa z małymi przeróbkami i całością zamykasz się poniżej 2tys

#256 Share adamjazyniec

adamjazyniec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 10 lipiec 2017 - 14:35

Klimatyzacja w Bizonie

Witam. Wtrące sie z inna trochę sprawą. Postanowiłem doposażyc mojego jd 3040 w klimatyzacje. Kupiłem spręzarke, chłodnice wentylator itp po taniosci ale problem napotkałem w nagrzewnicy. Najmniejsza jaką znalazłem ma peugeot 206 i taką nabyłem. Ale ja chce zastapić obecna w jd właśnie tą i tutaj rodzi sie problem regulacji temperatury bo przecież w peugeocie jest to sterowane elektrycznie. Jak to rozwiązac najprosciej? Czy bede musiał poradzić sobie jakoś mechanicznie i dołożyć prosty zawór?

#257 Share kondziu123

kondziu123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 10 lipiec 2017 - 20:10

Klimatyzacja w Bizonie Wstawiasz cyfrowy regulator temperatury i masz regulacje w ten sposób że ustawiasz 24st i jak schlodzi ci do tej temperatury wyłączy elektromagnes sprężarki, gdy wzrośnie o odpowiednią wartość ponownie ja zalaczy chyba najwygodniejsza sprawa

#258 Share mistrzgtsv6

mistrzgtsv6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 10 lipiec 2017 - 21:13

Klimatyzacja w Bizonie

Może też być termostat z ręczną regulacją. Ja właśnie uruchomiłem klimatyzację samochodową w swoim bizonie i nie mam zamontowanego termostatu, regulacja wydatku chłodnego powietrza zależna jest od stopnia obrotów dmuchawy nawiewu. Przy braku w instalacji termostatu przy włączonej klimie muszą być zapewnione przynajmniej minimalne obroty nawiewu aby nie dopuścić do oszronienia parownika. Nie zapomnij o nowym osuszaczu, używany nieodpowiednio zabezpieczony jest przeważnie do wyrzucenia z uwagi na dużą podatność na zawilgocenie. Całkowity koszt  z nabiciem 1350zł + własna robota - efekt Ameryka.

Edytowany przez mistrzgtsv6, 10 lipiec 2017 - 21:23.

#259 Share adamjazyniec

adamjazyniec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 12 lipiec 2017 - 10:27

Klimatyzacja w Bizonie

Dobrze ze mówisz o tym osuszaczu. Dziś zamówie. Ja mam chłodnice od astry II a tam parownik jest przykręcony do niej. A rurki i sprezarke i reszte od peugeota 206. Ja chcę włącznik spreżarki podłączyć tak by nie dało się uruchomić spręzarki bez nawiewu. Dziś dam do pospawania przewody. a późneij zakówanie. U nas moda jest na węże hydrauliczne w klimie w  takich maszynach. Rozmawaiłem z klimiarzem  z warsztatu który cieszy się na prawde dobrą renomą w naszej okolicy i powiedziął ze mogą być te hydrauliczne ale gdzie jest możliwość to jak najwięcej rurki. Weże chce pscić słupkiem w  kabinie ale jestem zmuszony dac nypel. I tu się martwie czy nie będą tam wycieki? Czy stożek nypla wytrzyma gaz? Wiem ze wytrzymuje 250bar oleju. Ale olej gesty i w ogóle. Jak myślicie?

i jeszcze jedna sprawa. Wentylator klimy przed  chłodnicą czy za? Dla mnie lepiej był by przed bo łatwiej bym miał do montazu chłodnicy ale czy wentylator wytrzyma? Bo jezeli jest za to chłodzi sam siebie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share mistrzgtsv6

mistrzgtsv6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 12 lipiec 2017 - 21:48

Klimatyzacja w Bizonie

Trochę mylisz nazwy. Do chłodnicy klimatyzacji czyli skraplacza przykręcony jest osuszacz, a parownik to jest element montowany w kabinie z którego leci chłodne powietrze. Na przewodach od hydrauliki będzie na pewno działać, lecz trzeba będzie częściej nabijać czynnik. Jeśli chodzi o wentylator skraplacza to nie ma znaczenia czy będzie przed nim, czy za nim, kierunek obrotów można zmieniać zamieniając + z masą. Polecam poczytać, sam czerpałem z tego info:

http://klimatyzacja-...chlodzenia.html

Dodaj odpowiedź