Skocz do zawartości

Zdjęcie

Klimatyzacja w Bizonie

234 odpowiedzi na ten temat

#221 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 22:19

Klimatyzacja w Bizonie

Ta klima sw 1000 daje rade w ciężarówkach a tam kabiny są duże to w kombajnie powinna dać rade tylko cena mniejsza i by było ok.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Klimatyzacja w Bizonie Dzisiaj, 22:05
  •  

#222 Share master0608

master0608

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 18:06

Klimatyzacja w Bizonie Witam wszystkich. Ja mam pytanie do tych którzy już zamontowali klime w swoich bizonach. Mianowicie jak rozwiązaliście temat nadmuchu ? Czy jest potrzebna orginalna nagrzewnica z samochodu czy wystarczy orginalny wentylator (mam kabine z forszaja e-512?) jakoś dostosować a jeśli się da to w jaki sposób ?

#223 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 20 kwiecień 2016 - 19:39

Klimatyzacja w Bizonie

Żadna nagrzewnica nie jest potrzebna, bo masz chłodzić, a nie ogrzewać. Potrzebny jest parownik. Jeżeli uda Ci się wkomponować go w oryginalny nadmuch to nie trzeba montować nic dodatkowego.

#224 Share master0608

master0608

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 21:20

Klimatyzacja w Bizonie Nie wiedzialem jak to dziala w samochodach ale jesli tak to w sumie bardzo prosta sprawa wykombinowac taka klime :) dzieki za odpowiedz

#225 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 21 kwiecień 2016 - 06:42

Klimatyzacja w Bizonie

W takim razie jak chcesz zrobić klimatyzację jak nie masz pojęcia jak jest zbudowana i jak działa?

#226 Share kondziu123

kondziu123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze elektronika i technika rolnicza

Napisany 21 kwiecień 2016 - 11:45

Klimatyzacja w Bizonie Elektrotechnik , ale wszystko może nadrobić. Ja wiedziałem ogólnie jak działa klima ale nigdy w szczegóły się nie zagłębiałem. Dopiero jak montowałem klimę u siebie w kombajnie trochę się za to zabrałem. Nie ukrywam popełniłem kilka błędów przede wszystkim zabija mi kurzem skraplacz i w tym roku będę to przerabiał , no i druga sprawa położyłem poziomo parownik gdyż mi się nie mieścił i mam problem ze skroplinami teraz wyciął bym otwór w dachu i zrobił go pionowo no ale za dużo już nie przerobię. Także jak ktoś ma chęci to z małą pomocą google sobie poradzi:)

#227 Share master0608

master0608

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 21:03

Klimatyzacja w Bizonie Hmm to mnie zmartwiłeś tym ustawieniem parownika bo obecnie u mnie jedyne umiejscowienie rozsądne jest pod fotelem po prawej stronie po wyrzuceniu dzwigni od recznego no ale u mnie nie da rady w innym miejscu zamontowac.

Zasade ogolna znam tylko nie wiedzialem jak to jest zlozone w osobowce czy wystarczy sam parownik czy musi byc cala nagrzewnica.

A jeszcze takie pytanie czy orientuje sie ktos jakie obroty max moze miec sprezarka ? Czy jesli kolo pasowe bedzie mniej wiecej takich rozmiarow jak przy alternatorze to bedzie ok ?

#228 Share HornetZnawca

HornetZnawca

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 31 maj 2016 - 10:59

Klimatyzacja w Bizonie

Panowie żniwa nie długo:) Czas na klime i w moim Superku kupiłem za ok 3800zł cały komplet dedykowany do kombajnów pracujących w upałach i cieżkich warunkach...Mam tylko problem z mocowaniem sprężarki Sanden SD7H15 kółko na dwa paski 132mm, macie jakiś dobry patent na mocowanie? U mnie jest tylko miejsce na jeden pasek na kole wału i reszcie czyli zostaje tylko zastosować dłuższy pasek...Czy ta sprężarka może chodzić z obrotami 2200obr?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#229 Share Jarecki88

Jarecki88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 31 maj 2016 - 11:06

Klimatyzacja w Bizonie Może. Mam taką w traktorze. Koło pasowe wału jest większe od koła sprężarki, tak, że ona sama kręci się szybciej niż silnik, a silnik wiadomo, chodzi nieraz szybciej niż 2200obr/min.

#230 Share HornetZnawca

HornetZnawca

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 31 maj 2016 - 11:19

Klimatyzacja w Bizonie

Ja mam ustawionego bizona na 2300obr ale w polu spada do 2200obr;) Skraplacz chcę dać przy chłodnicy wody bez wentylatora myśle ze sam wiatrak da rade schłodzic skraplacz...Mam osłony siatki dźwiczek i tą wąską z tyłu i myślę że z zapychaniem aż tak nie będzie problemów a jeśli będą problemy to osłony trochę wydłużę co o tym myślicie?

#231 Share maniek997-m1

maniek997-m1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 26 czerwiec 2016 - 17:45

Klimatyzacja w Bizonie

Witam.  Czy naped na sprezarke w bizonie nie lepiej poscic dorabiajac podwojne kolo na alternatorze, wtedy mamy mozliwośc ustawienia obrotów sprezarki wielkością koła, bo puszczając bezposrednio paskiem z wału korbowego bedziemy mieli obroty w granicach 4000 na sprezarce a to za duzo.

odnosnie skraplacza to montaz przy chlodnicy wody bedzie problemem gdyz jest dosc malo miejsca a skrawplacz powinien byc jak najwiekszy a po drugie zasłonimy chłodnice wody i bedzie problem z jej czyszczeniem

#232 Share HornetZnawca

HornetZnawca

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 26 czerwiec 2016 - 18:12

Klimatyzacja w Bizonie

Najlepiej na pompie hydrauliki;)

#233 Share maniek997-m1

maniek997-m1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 27 czerwiec 2016 - 20:22

Klimatyzacja w Bizonie

koledzy a jak rozwiazaliscie zasilanie sprezarki i podłączenie czujnika.

Mam zakupioną kompletna klime od lanosa wraz z czujnikem i za bardzo nie wiem jak to wszysko spiąc. z tego co wiem czyjnik działa na zasadzie ze jak jest za małe lub za duze cisnienie to nie włączy sprezarki

#234 Share jawa3398

jawa3398

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 27 czerwiec 2016 - 22:33

Klimatyzacja w Bizonie http://www.google.pl...2w7BO1Rase_-gM:

Czy ktoś mi podpowie czy ten czujnik będzie zgrywać się z prostą instalacją na 3 przekaźniki ? Dodam że czujnik ma 3 piny.

Edytowany przez jawa3398, 27 czerwiec 2016 - 22:34.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#235 Share zakrzewiak

zakrzewiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 10:34

Klimatyzacja w Bizonie

Ja mam taki czujniki, ten a trzy piny chyba będzie elektroniczny

http://www.iparts.pl...011-833396.html

Edytowany przez zakrzewiak, 03 lipiec 2016 - 10:35.

Dodaj odpowiedź