Skocz do zawartości

Zdjęcie

Klimatyzacja w Bizonie

234 odpowiedzi na ten temat

#201 Share czesio200

czesio200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:kobiety, rolnictwo, maszyny, motoryzacja

Napisany 13 lipiec 2015 - 12:44

Klimatyzacja w Bizonie

no to woda z parownika mogła by być problemem właśnie. u mnie wentylator jest przystosowany na założenie nagrzewnicy czyli i parownik by weszedł, ale byłby na leżąco więc woda by się lała przez kratki do kabiny...

o rurkach miedzianych też myślałem- przyjdzie czas będzie rada. w przybliżeniu ile mogą kosztować węże do klimy?

czesio200

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Klimatyzacja w Bizonie Dzisiaj, 19:02
  •  

#202 Share kondziu123

kondziu123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze elektronika i technika rolnicza

Napisany 13 lipiec 2015 - 14:54

Klimatyzacja w Bizonie

U mnie wyszło coś ok 450 zł z zakuciem

#203 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 13 lipiec 2015 - 20:17

Klimatyzacja w Bizonie

tu dostaniesz węże.   http://mastermot.com...-przewodow.html

tu masz złączki          http://mastermot.com...aczki-stal.html

#204 Share czesio200

czesio200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:kobiety, rolnictwo, maszyny, motoryzacja

Napisany 14 lipiec 2015 - 15:08

Klimatyzacja w Bizonie

już teraz za późno ale później będę kombinował po żniwach. instalacje mam 12V więc klima z osobówki się nada. kupie jakąś używaną kompletną wyjdzie tanio nawet jak by jakaś część była niesprawna... za węże 500zł to jeszcze nie ma tragedii rok wcześniej czytałem na necie to straszyli cenami 1500zł za węże. Teraz widzę, że jak dobrze pójdzie to 1500zł wszystko wyjdzie. oczywiście wszystko sam sobie zamontuje dopasuje węże dam do zakucia a nabije w warsztacie. kabina nie jest duża więc klima z osobówki powinna chłodzić na spokojnie. Dzięki za wszelkie info :)

czesio200

#205 Share pancer527

pancer527

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Rożne :)

Napisany 14 lipiec 2015 - 21:06

Klimatyzacja w Bizonie

Witam też jestem w fazie budowy klimatyzacji tylko że w ciągniku MF 698 części już prawie wszystkie mam  i teraz mam 3 pytania:1 w którym miejscu powinien być umieszczony termostat. 2 ile będę musiał mieć czynnika do klimy czy 900g wystarczy czy więcej? 3.Na jakich przekaźnikach jest zbudowany ten schemat http://obrazki.elekt..._1252515572.jpg albo jak by ktoś mógł to niech podrzuci inny do porównania. 

PS. nie interesują mnie odpowiedzi typu jak nie masz pojęci to sobie odpuść lub zleć to komuś co się zna itp. bo nie po to jest forum żeby kogoś spławiać lecz żeby pomóc. Pozdrawiam

#206 Share kondziu123

kondziu123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 15 lipiec 2015 - 03:06

Klimatyzacja w Bizonie U mnie kabina to tzw akwarium i spokojnie daje radę ok 6 stopni na klatkach nawiewu mam:)termostat na parowniku żeby zabezpieczyć go przed zamarznieciem no i drugi drugi do pomiaru temperatury w środku kabiny i sterowania sprężarka przekaźniki są normalne tylko w jednym masz styk nc w drugim No a co do czynnika to nie da się tego określić ja nabilem 800g. Chodzi o to aby ciśnienia były ok

#207 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 15 lipiec 2015 - 13:11

Klimatyzacja w Bizonie

Nie ma czegoś takiego jak freon R134, tak jak to macie podane na stronie internetowej. Kolejny klasyczny przypadek tego jak krawaciarz (czyli przedstawiciel handlowy) nie wie co sprzedaje.

#208 Share kondziu123

kondziu123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 15 lipiec 2015 - 19:14

Klimatyzacja w Bizonie Może zabrakło przecinka. W sumie to ceny są dość wysokie ja za goodyear gruboscienny fi8 wewnątrz płaciłem po 19 brutto tylko nie pamiętam stronki

#209 Share pancer527

pancer527

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 15 lipiec 2015 - 21:02

Klimatyzacja w Bizonie Dzięki za odpowiedź teraz jeszcze jedno pytanie jakiego przekroju powinny być przewody do klimy bo zapomniałem o tym z góry dzięki za odp

#210 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 15 lipiec 2015 - 21:17

Klimatyzacja w Bizonie

Witam też jestem w fazie budowy klimatyzacji tylko że w ciągniku MF 698 części już prawie wszystkie mam  i teraz mam 3 pytania:1 w którym miejscu powinien być umieszczony termostat. 2 ile będę musiał mieć czynnika do klimy czy 900g wystarczy czy więcej? 3.Na jakich przekaźnikach jest zbudowany ten schemat http://obrazki.elekt..._1252515572.jpg albo jak by ktoś mógł to niech podrzuci inny do porównania. 

PS. nie interesują mnie odpowiedzi typu jak nie masz pojęci to sobie odpuść lub zleć to komuś co się zna itp. bo nie po to jest forum żeby kogoś spławiać lecz żeby pomóc. Pozdrawiam

spotkałem się z modelami fergusona gdzie zamontowano nagrzewnicę powietrza do kabiny razem z parownikiem i rozprężnikiem  więc pozostaje sprężarka, skraplacz, osuszacz, termostat i węże.

Edytowany przez Ginterpol, 15 lipiec 2015 - 21:24.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share pancer527

pancer527

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 15 lipiec 2015 - 21:26

Klimatyzacja w Bizonie

wiem o co Tobie chodzi Ginterpol tylko u mnie jest sama nagrzewnica a w miejscu gdzie powinien być parownik jego tam nie ma :)

PS. czekam na odp. odnośnie średnicy przewodów do klimy bo nie jestem pewien co zamówić.

Edytowany przez pancer527, 15 lipiec 2015 - 21:28.

#212 Share olsiu

olsiu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:udoskonalanie i majsterkowanie

Napisany 17 lipiec 2015 - 23:06

Klimatyzacja w Bizonie
Witam. Mam takie pytanko. Mam kabine w ktorej byla klima ale ktos ja zdemontowal z maciezystego kombajnu i zalozyl do tego ktory teraz obecnie mam. Jest parownik z zaworem rozpreznym i jakims czujnikiem na wezu powrotnym z parownika i częśc instalacji elektr. bo wentylatory ktos zakosil a wszystkie przewody lacznie z tymi od klimy odcial przy wyjsciu z kabiny. Jak daje plus na jeden z kabli to zapala sie kontrolka presure refraguence i cos brzeczy (taka mala metalowa puszka do ktorej dochodzi sporo przewodow) czy to jakis prxekaznik? i czy pod te przewody od tego czujnika. na powrocie bo wywalam stary parownik moge podpisc przewody od czujnika cisnienia z oszuszacza?czy to to samo bo jak zewre przewody od tego czujnika to wlasnie brzeczy i swieci sie ta kontrolka ostrzegawcza a jak sa rozlaczone to cisza ( jak byly podpiete do tego czujnika to tez brzeczalo i swiecila kontrolka)

Edytowany przez olsiu, 19 lipiec 2015 - 10:13.

#213 Share kondziu123

kondziu123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 21 lipiec 2015 - 05:12

Klimatyzacja w Bizonie

a rozbierałeś tą puszkę ? zobacz co jest w środku

#214 Share KonradFiszer

KonradFiszer

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 22 lipiec 2015 - 13:04

Klimatyzacja w Bizonie

Już się nie spocisz w pracy!

WRESZCIE KLIMA DLA ROLNIKÓW

Klimatyzacja w ciągniku lub kombajnie to nie luksus. Wystarczy by słońce mocno grzało, a kabina zmienia się w duszną i gorącą szklarnię! Od teraz, nawet w największy upał możesz mieć miły i przyjemny chłód, dzięki któremu Twoja praca nie będzie taka ciężka.

Cena: 2899zł

Załączone miniaturki

• klim.jpg

#215 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 24 lipiec 2015 - 17:16

Klimatyzacja w Bizonie

Ktos miał doczynienia z powyzsza oferta ?
Jak To sie podłacza itd ?

DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#216 Share kondziu123

kondziu123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 25 lipiec 2015 - 12:58

Klimatyzacja w Bizonie

Kiedyś oglądałem coś takiego i z tego co się orientuję to wycinasz dziurę w dachu podpinasz zasilanie i zbiornik chyba też musi być na wodę. Poczytaj opinie kierowców ciężarówek o tego typu urządzeniach

#217 Share olsiu

olsiu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:udoskonalanie i majsterkowanie

Napisany 29 lipiec 2015 - 21:29

Klimatyzacja w Bizonie Temat klimy u mnie zamkniety. Wszystko zmontowane i dziala bez zarzutu. Wczoraj klima zostala nabita i uruchomiona i chlodzi az milo ale ostateczna opinia bedzie jak maszyna pójdzie w konkretna robote bo na razie byl tylko krotki test podczas powrotu z warsztatu. Calkowity koszt to 1250 zl w 100% na nowych czesciach wraz z nabiciem. Klima od mazdy 323 bez przedluzania jakichkolwiek przewodow wiec czynnika weszlo 750 g jak orginalnie w aucie. Pozdro.

#218 Share toorano

toorano

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 10:45

Klimatyzacja w Bizonie

Montował ktoś może http://allegro.pl/kl...5882170999.html ? Da radę obniżyć temperaturę chociaż do ok 25 'C ? 

Edytowany przez toorano, 15 styczeń 2016 - 19:30.

#219 Share toorano

toorano

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 19:37

Klimatyzacja w Bizonie

A może montował ktoś u siebie klimę wodną ? Wiem, że teraz zima i nikt nie myśli jeszcze o żniwach, ale jest czas to przeglądam różne ogłoszenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share toorano

toorano

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 16 styczeń 2016 - 16:39

Klimatyzacja w Bizonie

A może taki bajer http://lodowkisamoch...-cube-p-34.html , a po żniwach do ciągnika !

Dodaj odpowiedź