Skocz do zawartości

Zdjęcie

Klimatyzacja w Bizonie

234 odpowiedzi na ten temat

#181 Share olsiu

olsiu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:udoskonalanie i majsterkowanie

Napisany 09 lipiec 2015 - 07:55

Klimatyzacja w Bizonie

witam

co sadzicie o takim zestawie? http://allegro.pl/kl...nstalacje-49187

da rade obnizyc temp w kabinie? i czy to juz jest komplet który po złozeniu bedzie prawidłowo działał czy moze jeszcze cos trzeba dokupic di tego a jesli tak to co.

czekam na wasze opinie bo jesliu sie nada to kupuje i zakładam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Klimatyzacja w Bizonie Dzisiaj, 01:41
  •  

#182 Share siwymirek

siwymirek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 09 lipiec 2015 - 21:06

Klimatyzacja w Bizonie a wiec tak dzis zamontowalem klime i dziala pieknie.... zwykla klimatyzacja pokojowa do tego przetwornica i chlodzi az milo....
jak by ktos byl zainteresowany to moge kilka danych podac.. ;)

#183 Share kondziu123

kondziu123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze elektronika i technika rolnicza

Napisany 09 lipiec 2015 - 22:12

Klimatyzacja w Bizonie olsiu spokojnie powinna dać radę i przedewszystkim wszystko masz nowe

#184 Share toorano

toorano

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 10 lipiec 2015 - 08:49

Klimatyzacja w Bizonie

a wiec tak dzis zamontowalem klime i dziala pieknie.... zwykla klimatyzacja pokojowa do tego przetwornica i chlodzi az milo....
jak by ktos byl zainteresowany to moge kilka danych podac.. ;)

więcej szczegółów najlepiej zdjęcia !

#185 Share olsiu

olsiu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 10 lipiec 2015 - 09:12

Klimatyzacja w Bizonie

wielki dzieki kondziu123

wiec tylko zamawiac i zakładac :lol: ale chciał bym sie dowiedziec cos wiecej na temat połączenia elektryki przy tej klimie. Mógł by mi to ktoś wyjasnic tak bardziej łopatologicznie co z czym po kolei się łączy i czy ten zestaw ma już wszystkie potrzebne elementy zeby klima działała po założeniu i nabiciu.

Mam termostat z czujnikiem temp na parownik od innej klimy i chyba od niego bedzie sie zaczynac wiązka elektryczna jęsli sie nie myle? ma dwa styki oznaczone "in" i "out" wiec wejscie i wyjście i czy dobrze rozumiem ze wejscie to bedzie + od aku a wyjście na elektromagnes w sprężarce? czy może coś jeszcze po drodze musi być. od czujnika ciśnienia w osusaczu pod co muszą wychodzić przewody?

Będe bardzo wdzieczny za wszelką pomoc w tej sprawie bo nie chce nic pochszanić bo to nie są tanie rzeczy :unsure:

Edytowany przez olsiu, 10 lipiec 2015 - 09:13.

#186 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 10 lipiec 2015 - 09:32

Klimatyzacja w Bizonie

Sprężarkę załącza przekaźnik, którym steruje termostat na parowniku i presostat. Dioda gasząca na sprzęgle obowiązkowa. Wszystkie schematy są w sieci.Ale  takim poziomem wiedzy na temat klimatyzacji lepiej sobie odpuść i od razu zatrudnij kogoś kto ma wystarczające umiejętności. 

#187 Share olsiu

olsiu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 10 lipiec 2015 - 11:07

Klimatyzacja w Bizonie

Elektrotechnik chyba masz racje i nie ma co sie samemu porywac na tą instalacje elektryczną ale powiedz mi czy ten schemat nada się do mojego zestawu?

http://obrazki.elekt..._1252515572.jpg

bo jesli tak to ze schematem pod ręką z podłączeniem tego nie powinno byc problemu.

jakiś majster sie znajdzie w mojej okolicy :)

#188 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów

Napisany 10 lipiec 2015 - 11:59

Klimatyzacja w Bizonie

Ten schemat się nada, może tylko minimalnie się różnić podłączenie czujnika ciśnienia.

#189 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 10 lipiec 2015 - 12:56

Klimatyzacja w Bizonie

...ale  takim poziomem wiedzy na temat klimatyzacji lepiej sobie odpuść i od razu zatrudnij kogoś kto ma wystarczające umiejętności. 

No ja bym chętnie kogoś zatrudnił i do założenia takiej klimy oraz wymiany instalacji w Z10145 (ale zrobionej od podstaw a nie kupionej z chińskich kabli). Niestety w mojej okolicy nie ma nikogo w tym temacie ;(

Patrząc po cenach to w kwocie 1500-2000zł + robocizna idzie założyć klimę z nowych części. Mam racje?

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#190 Share olsiu

olsiu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 10 lipiec 2015 - 14:27

Klimatyzacja w Bizonie

Patrząc po cenach to w kwocie 1500-2000zł + robocizna idzie założyć klimę z nowych części. Mam racje?

W moim przypadku gotowy zestaw kompletny na nowych czesciach to koszt tys + robocizna za podłączenie instalacji elek i nabicie klimy. Przynajmniej tyle zakładam a ile wyjdzie to sie okaze po skonczonej robocie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów

Napisany 10 lipiec 2015 - 17:04

Klimatyzacja w Bizonie

Klimatyzacja z nowych części z montażem to 2000-2500zł, w zależności do czego montowana.

#192 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 10 lipiec 2015 - 17:45

Klimatyzacja w Bizonie

Klimatyzacja pokojowa w kabinie Bizona na 230V to trochę kiepski pomysł.

W przypadku przetarcia przewodu gdzieś o blachę łatwo może nas porazić prąd.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#193 Share kondziu123

kondziu123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 10 lipiec 2015 - 21:27

Klimatyzacja w Bizonie

Ja osobiście załączanie sprężarki mam zrobione  przez regulatorek cyfrowy, a w szereg wpięty czujnik na osuszaczu(nie pozwoli włączyć sprężarki gdy ciśnienie w układzie jest zbyt niskie i wyłączy ją gdy będzie za wysokie) do tego jak się dowiedziałem należało by wsadzić termostat na skraplacz i również połączyc go w szere z  czujnikiem aby nie dopuścić do zamarzania parownika.

#194 Share siwymirek

siwymirek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 10 lipiec 2015 - 22:19

Klimatyzacja w Bizonie

co do mojego zestawu to nie ma możliwości przetarcia się kabla o blachę bo jest wsadzony w plastikową rurkę koszt całości zamyka się w 2tys. plus wielki tego zestawu to taki że w gorące dni mogę zabrać klimę do domu i jest całkiem przyjemnie np,. w sypialni...  wszystko jest już zamontowane pomalowane pod kolor tylko czeka na rozpoczęcie sezonu u mnie... Tak w przybliżeniu to jest wszystko zamontowane z prawej strony za kabiną... wyjęta szyba i częściowo zastąpiona pleksą ale tylko ta bliżej zbiornika uchylna została normalna i nadal spełnia swoją funkcje uchylania...  co do zestawu to klima pokojowa o poborze prądu 0.84Kw jak się nie mylę i do tego przetwornica prądu 2000-4000W bez problemu odpala mi klimę i około 4-5 metrów grubego kabla do plusa z aku.  przetwornica w raz z klimą została zamknięta w starej szafce która jest zamontowana właśnie na tym kawałku wystającego podestu. wszystko szczelnie zamknięte połączone z kabiną i aż się chce pracować....;) link przetwornicy

.https://www.youtube....h?v=vUrSAqSr9Ho

z tego sklepu kupiłem.

a klima z OBI jak się uda zrobię fotki i podeślę... pozdro

#195 Share kondziu123

kondziu123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 10 lipiec 2015 - 23:30

Klimatyzacja w Bizonie

W sumie to ciekawy pomysł , jednak ja stawiam  na normalną klimatyzację mimo wszystko nie  jest dobrym pomysłem aby na kombajnie było napięcie 230V , ale jeżeli wszysko będzie dobrze zaizolowane i podokręcane ( pamiętajmy kombajn mocno drży ) to myślę że też powinna śmigać:)

#196 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów

Napisany 11 lipiec 2015 - 07:07

Klimatyzacja w Bizonie

Klimatyzacja domowa w kombajnie to zwykłe druciarstwo i proszenie się o kłopoty. 

Ja osobiście załączanie sprężarki mam zrobione  przez regulatorek cyfrowy, a w szereg wpięty czujnik na osuszaczu(nie pozwoli włączyć sprężarki gdy ciśnienie w układzie jest zbyt niskie i wyłączy ją gdy będzie za wysokie) do tego jak się dowiedziałem należało by wsadzić termostat na skraplacz i również połączyc go w szere z  czujnikiem aby nie dopuścić do zamarzania parownika.

A co ma wspólnego skraplacz z parownikiem? Te dwa elementy są po dwóch różnych stronach układu klimatyzacji.

#197 Share siwymirek

siwymirek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 11 lipiec 2015 - 11:10

Klimatyzacja w Bizonie kolego elektrotechnik.. .. nie wiem dlaczego tak mowisz ale lepiej miec druciarstwo i normalne warunki pracy niz siedziec w kurzu i saunie jednoczesnie... Kondziu co do drgan to masz racje a kable to nie ma ich wiele bo tylko jeden od aku dokabiny a reszta jest wszystko w zasiegu reki cala przetwornica klima itp. wiec w razie czego mozna szybko zadzialac odlaczyc czy co kolwiek.. testy byly robione i nic sie nie dzialo dzis idzie w prace.. pozdro

#198 Share kondziu123

kondziu123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 11 lipiec 2015 - 13:26

Klimatyzacja w Bizonie

Nom ale dla własnego bezpieczeństwa jak skończysz robotę to sprawdź czy wszystko mocno siedzi :) Elektrotechnik sorki przejęzyczyłem się oczywiście chodzi mi o termostat na parowniku który ma zabezpieczyć parownik przed zamarznięciem

Pozdrawiam

#199 Share czesio200

czesio200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:kobiety, rolnictwo, maszyny, motoryzacja

Napisany 12 lipiec 2015 - 17:47

Klimatyzacja w Bizonie

Witam mnie również męczy temat klimatyzacji w kombajnie.

mój kombajn (sampo) ma dobry nawiew w kabinie w dachu z zakresem regulacji. w kabinie nie ma miejsca na jakies dodatkowe "klamoty" więc chciałby, żeby klimatyzacja była oparta o ten wentylator kabiny w dachu ( jest tam miejsce żeby wsadzić parownik). tylko musi być on na leżąco czy nie będzie z niego kapać woda ewentualnie?

druga sprawa czy kupić tą nową klimę od mazdy za 1 tyś czy lepiej za połowę tej kasy używkę z jakiegoś auta?

najdroższą i najtrudniejszą sprawą pewnie będzie dorobienie dłuższych przewodów... (od silnika do kabiny nie jest daleko, ale z auta na pewno bd za krótkie) co o tym sądzicie?

czesio200

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share kondziu123

kondziu123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 12 lipiec 2015 - 21:37

Klimatyzacja w Bizonie

Jeżeli chodzi o parownik to dokładnie tak jak mówisz woda czasami może się z niego wręcz lać;/  ja o tym nie pomyślałem i później męczyłem się trochę bo musiałem przerabiać tunel do kratek i robić podstawkę pod wentylator. Odniośnie zakupu klimatyzacji to ja kupiłem używką calutki zestaw za 2 stówki i klima działa tylko ostatnio zmieniłem osuszacz(powinienem wsadzić nowy przy montażu klimy) odnośnie przewodów no to niestety jest to nie mały koszt szczególnie gdy musisz ciągnąć prawie z samego końca , z tego co słyszałem to robią takie klimy na rurkach miedzianych ale jak to się spisuje w praktyce to niestety nie wiem .

Dodaj odpowiedź