Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wybór Belarus-a

254 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 24 listopad 2010 - 14:51

Wybór Belarus-a VTZy były w Birawicie ale ja bym się na razie wstrzymał z kupnem u nich takiego sprzętu.

@andzin - pamięaj że belarus będzie miał pewnie skrzynię synchro a z nią leci max 30 km/h.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wybór Belarus-a Dzisiaj, 06:56
  •  

#102 Share firmagrand

firmagrand

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 15:19

Wybór Belarus-a A sorry, za szybko przeczytałem, chodzi o VTZ to też nie sprowadzamy bo potem bedzie problem z czesciami.

#103 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 18:03

Wybór Belarus-a

Mam pytanie czy to prawda, że w pronarach są podobne silniki, co w MZT 82 i jeżeli pronar ma zsynchronizowaną
skrzynie to też można ją założyć do MTZ-tów.  :huh:

Silniki w danych modelach są z tego co wiem takie same tylko pronar chyba teraz już samemu je robi? Czy sprowadza z mińska? Oryginalny Belarus też jest na skrzyni synchro
Mój Wladimirec podbija świat

#104 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 18:08

Wybór Belarus-a

A sorry, za szybko przeczytałem, chodzi o VTZ to też nie sprowadzamy bo potem bedzie problem z czesciami.

nie za szybko :huh:
Dobrze przeczytałeś
VTZ to fabryka Władymirców (znanych u nas głównie z modelu T25A i jego modyfikacji).
Skrót rozszyfrowujesz tak jak MTZ (Mińskich Traktornyj Zawod) tylko tamta fabryka jest we Vladymirze.

http://www.wladymirec.yoyo.pl/.

Ciekawostką jest że T25 bazuje na produktach z Charkowa (HTZ).
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#105 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 19:22

Wybór Belarus-a o ile zwykła skrzynia 18/4 jest szybsza od skrzyni synchro 14/4?

#106 Share Volfvo

Volfvo

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 19:53

Wybór Belarus-a Synchronizatorami..

#107 Share firmagrand

firmagrand

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 21:27

Wybór Belarus-a Nikita_Bennet ciekawe czy kogokolwiek w Polsce interesowałby jeszcze nowy T25, to się chyba mija z celem bo technika już nie ta. No ale o cenę spróbujemy się dowiedziec z czystej ciekawości ile kosztuje nowy Vładek.

#108 Share piotrek30

piotrek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Mechanika, OSP

Napisany 24 listopad 2010 - 21:48

Wybór Belarus-a 3 lata temu nowy odpowiednik T-25 w Biriawicie kosztował 42 tysiące:) i nie widziałem w nim znacznej różnicy między nim a jego młodszymi braćmi o 20-30 lat :huh:
MTZ 80
URSUS C-330

#109 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 22:15

Wybór Belarus-a w tym roku były po 36 lub 39 tys PLN brutto.

Zawsze się znajdzie ktoś kto zechce to kupić ale raczej hobbysta :huh:

Ze sprzętów ze "wschodu" to MTZ owszem i duże HTZ. Reszta się nie liczy.
MTZta już mam a na HTZta mam za mało ziemi :blink:
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#110 Share piotrek30

piotrek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Mechanika, OSP

Napisany 24 listopad 2010 - 22:26

Wybór Belarus-a czyli staniały przez 3 lata :huh:
Gdzieś kiedyś czytałem, że firma Ślązak produkująca ciągniki korzysta z podzespołów tych dużych HTZ-tów. :blink:
MTZ 80
URSUS C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 25 listopad 2010 - 10:17

Wybór Belarus-a Witam chodzilo mi o troche wieksze ciagniki od t-25 bodajrze 50 i 85 tak z ciekawosci ile taki by kosztowal? ale moga byc czesci zbyt drogie i trudno pewnie je dostac u nas.Mam jeszcze takie pytanie o ciagnik belarus 592 czemu on jest taki drogi skoro ma mniejsza moc a za ta cene to mozna miec wypasionego 820? :huh:

#112 Share GoodFarmer

GoodFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo, technika rolnicza.

Napisany 25 listopad 2010 - 13:48

Wybór Belarus-a 592 jest prawie identyczny jak 820 prócz zmniejszonej mocy. Dlaczego ma być dużo tańszy skoro na jego budowę potrzeba takich samych nakładów? To tak jak proxima 65 nie jest wiele tańsza niż 85

#113 Share firmagrand

firmagrand

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 20:37

Wybór Belarus-a MgrLukash dzisiaj jeździłem Belarusem 1222.3 który został już sprzedany i okazało się że przez przypadek siedzi w nim skrzynia 24/12, przyszły klient ma ogromne szczęście bo ta skrzynia jest płatna dodatkowo a mu sie udało.

Żadnych przycisków nie ma, instrukcja to ściema. Wygląda to tak: jedna dźwignie ta większa są to 4 prędkości tak jak w tej mniejszej. Druga dźwignia poprostu ma 6 biegów no i reduktor. Ciagnik jeździ tak samo można tylko dobrać lepiej prędkość ciągnika. Prędkość max co miałem na liczniku 41 km/h.

GoodFarmer to jest zwykły chwyt fabryki, sa ludzi który pomyśla a mi starczy 60KM z przednim napędem będzie oszczędniejszy więcej mi nie trzeba. A taka 820 będzie paliła tyle samo mimo ze ma 20KM wiecej a czasem przy cięższej robocie spali nawet mniej.

#114 Share firmagrand

firmagrand

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 21:30

Wybór Belarus-a No jaja:

http://allegro.pl/mt...1320920937.html

Misiek1988 czy wy se spokoju nie mozecie dać, sprzedawajcie te MTZty ale nie róbcie pośmiewiska.
Piszesz w ogłoszeniu ze to nie ciągnik z Litwy czy Łotwy, to powiedz mi od kiedy fabryka w Mińsku robi ciągniki Euro 1 w plastiku?

#115 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 21:52

Wybór Belarus-a

Nikita_Bennet ciekawe czy kogokolwiek w Polsce interesowałby jeszcze nowy T25, to się chyba mija z celem bo technika już nie ta. No ale o cenę spróbujemy się dowiedziec z czystej ciekawości ile kosztuje nowy Vładek.

Raczej T25 juz nie produkują z tego coczytałem narosyjskich stroanch i znalazłem foty na innych stronach to silniki mają całkowicie inne chłodzone cieczą, kabiny eleganckie drzwi bez ramek samaszyba wogóle nei ten ciągnik. http://www.fotoszok.....aspx.jpeg.html

A te T25 niby dostępne to coś one mi rosja nie zalatują...

#116 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 13:35

Wybór Belarus-a

GoodFarmer to jest zwykły chwyt fabryki, sa ludzi który pomyśla a mi starczy 60KM z przednim napędem będzie oszczędniejszy więcej mi nie trzeba. A taka 820 będzie paliła tyle samo mimo ze ma 20KM wiecej a czasem przy cięższej robocie spali nawet mniej.

Polemizowałbym. Nie każdy dostanie z działań PROW/MGR nowy ciągnik o mocy 79KM lub większej bo np ma za mało ziemi ale już 60KM dostanie. Stąd może dostosowanie fabryki w Mińsku do potrzeb rynku. Po prostu - jest zbyt jest i produkt.

No jaja: http://allegro.pl/mt...1320920937.html
Misiek1988 czy wy se spokoju nie mozecie dać, sprzedawajcie te MTZty ale nie róbcie pośmiewiska.
Piszesz w ogłoszeniu ze to nie ciągnik z Litwy czy Łotwy, to powiedz mi od kiedy fabryka w Mińsku robi ciągniki Euro 1 w plastiku?

ech - szkoda gadać, sciemnia ten sprzedawca i tyle. Wiem bo sporo ich odbdzwoniłem szukając sobie belaruska. A Tobie kolego radzę ostrożnie z tą firmą ;) Wyznaję zasadę że lepiej nie ruszać g***a bo będzie śmierdzieć.

Do sprzedawcy z tego ciągnika z linku - możesz zeskanować (bez nr seryjnego) homologację lub Dowód Rejestracyjny (bez danych właściciela)??
Chce zobaczyć jakie masy przyczep i pojazdu są wpisywane w pojazdach które sprzedajesz. Nie interesuje mnie to co ty mi napiszesz - skan poproszę. Było trochę ciągników z którymi teraz mają rolnicy problem bo nie mają wbitych poprawnych DMC w DR.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#117 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 14:16

Wybór Belarus-a UrsusCzesio wlasnie o taki ciagnik mi chodzilo co podales w linku ciekawie wyglada i jaka cena ostatnio znalazlem strone z tymi ciagnikami i maja rozne moce i wielkosci i podobno to sa nastepcy LTZ-ow ;)

#118 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 15:24

Wybór Belarus-a Tak następcy T-25 i LTZ. Bardzo ciekawią mnie te modele. Przydało by sie sprowadzić kilka sztuk na próbe na jakies wystawy je pokazać. Bo dla większosci ludzi historia Wladimircak ończy sie na modelu T25 o T30-80A mało kto słyszy z przednim napedem a o tym że produkują dalej to juz chyba garstka ludzi. Tak samo każdy myśle Belarus to tamto a najlepszych modeli w Polsce nie ma ;[

Przykład Wladimirca: http://www.fotoszok....spx-3-.jpg.html
http://www.fotoszok....e.aspx.jpg.html
Przykład Belarusa: http://www.fotoszok....spx-6-.jpg.html

Kiedys to inaczej było z ciągnikami bo nei było jakis tam dealerów czy importerów Tato po naszego ruska to czekał w Agromie aż pociag przyjedzie prosto z ZSRR z czerwoną gwiazdą, prosto z wagonu do domu ;) To musiał być piękny widok ten wbudzający lęk Radzicki pociag z Gwiazdeczka z przodu i pełno rusków na wagonach :)

#119 Share firmagrand

firmagrand

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 16:15

Wybór Belarus-a UrsusCzesio no napewno byłoby zainteresowanie następcami T25 moim zdaniem nawet ogromne zainteresowanie, część ludzi z ciekawości, część z sentymentu, a część z przyzwyczajenia bo miała lub ma T25. Jednak największym problemem są części zamienne jak już sie ktos podejmie importować nowe traktory z Vładimira to potrzeba ogromnych pieniędzy żeby zabezpieczyć awarie nowymi częściami. Pewnie masa części będzie podobna lub identyczna jak w T25 bo na wschodzie to mechanika w maszynach nie rozwija się jak na zachodzie że na każdy sezon nowy model.

Co do Belarusów 3022 tych najwiekszych to mozna je kupic ale pewnie coś w przedziale 6 miesięcy do roku trzeba bedzie na takiego poczekać, no i transport takiego musi byc nie na zwykłej naczepie MEGA tylko na platformie do przewozu koparek.

Nikita_Bennet rzeczywiscie wyleciało mi z głowy przelicznik mocy ciągnika co do wielkości gospodarstwa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 16:22

Wybór Belarus-a Ciekawe ile takie moga kosztowac? jak by ktos takie sprowadzil to byla by konkurencja dla tych robionych paleczkami do ryzu jak ktos kiedys ladnie powiedzial na forum ;)

Dodaj odpowiedź