Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wybór Belarus-a

254 odpowiedzi na ten temat

#41 Share zulus

zulus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 17:09

Wybór Belarus-a Panowie większość marek to już godziny a nie MTH tak ma JD ,BELARUS

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wybór Belarus-a Dzisiaj, 09:58
  •  

#42 Share powsinoga

powsinoga

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 19:33

Wybór Belarus-a gwarancja wliczona jest w cene traktora i w zależności od dilera jest to kwota od 4 do 7 tyś o tyle powinien być tańszy traktor bielarus bez gwaranci

#43 Share Misiek1988

Misiek1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 14 listopad 2010 - 04:15

Wybór Belarus-a

W Wałbrzychu byłem, a pozostałe 3 trzeba będzie sprawdzić. Może jednak podasz Mi nazwy firm jak znasz będzie Mi łatwiej szukać.

Wracając do tematu wyboru. Zasada jest prosta nie chcę drogiego ciągnika tylko prosty i jak najtańszy. Założenie jest takie że na 99% nie będzie nigdy ładowacza. Nigdy też nie będzie powiększać gospodarstwa więc będzie +/- 20ha
Więc nie potrzebuję wzmocnionego podnośnika czy monobloku bo i po co ?? Most krzyżakowy no może i jeszcze bym się skusił jeśli ten starszy jest faktycznie tak awaryjny bo co do szerszych opon to taka sama szerokość jest i w wersji bramowej tyle że z przodu tylko R20 a nie R24.
Jeśli chciał bym wypasiony ciągnik to pewnie nie szukał bym opinii tylko takowy bym kupił ;[
A mnie chodzi o nowy ciągnik który zastąpi 3P najlepiej jak by miał tylko 60KM ale że takiego ciężko znaleźć w cenie jaką jestem gotów dać wiec....

A i interesują mnie tylko oryginalne MTZ-ty nie chcę tych z PRONARU bo skoro są tacy super to dlaczego wszyscy kupuję sprowadzane przez Litwę czy Słowację ?? :]

Teraz już te są mało popularne bo dealerzy sie zcwanili i sprowadzają z Łotwy składaki i potem ukrywają pochodzenie sprzetu... zwykła nieuczciwość. Jedyna firma która umiala udowodnić Białoruskie pochodznie to firma Jankom z Łap nr tel 515 571 955. Polecam ich za fachowość.

Poszukaj w internecie kontaktu do firmy GRAND z Czarnej Białostockiej. Sprowadzają Belarusy prosto z fabryki więc są też trochę tańsze a ich oferta jest bardzo szeroka.

Poprawka: sprowadzali kiedyś...

gwarancja wliczona jest w cene traktora i w zależności od dilera jest to kwota od 4 do 7 tyś o tyle powinien być tańszy traktor bielarus bez gwaranci

Teoretycznie tak ale w praktyce gwarancja na start nic nie kosztuje, tyle że potem przegląd kosztuje 1500-2000 zł plus dojazd i cała filozofia..

"griga" ja również z dolnego śląska - powiat Kłodzko i rozglądam się za traktorem Belarus z ładowaczem ciężko wybrać u kogo kupić, który z jakim wyposażeniem.

Powiem ci tak dzwoniłem tu i tam do tych najtańszych (820,3 - krzyżak, szerokie gumy 65 tys.) i do tych droższych z allegro (to samo tylko za 73 tys.) każdy co innego mówi...

Gwarancja to np. Czarna Białostocka - http://www.firmagrand.pl/ to 12 miesięcy bądz 500 mtg (co nastąpi prędzej) u innych jest podobnie 12 miesięcy bądź 1000 mtg i jak można przeczytać na oficjalnej stronie Belarus to jedynym oficjalnym przedstawicielem w naszym kraju sprzedaży traktorów Belarus jest firma Pronar i ona udziela pełnej gwarancji 18 miesięcy (tak to jest przy innych markach traktorów zachodnich) a pisanie, że w Agromach regionalnych jest taniej to nie prawda bo Agromy kupują od Pronara i również udzielają gwarancji 18 miesięcy.

98% sprzedawców na allegro to importerzy i firmy serwisujące na własną rękę - i tak się zastanawiam czy nie lepiej było by kupić bezpośrednio za gotówkę na białorusi - bo pośrednicy i tak zbijają kaskę tym a traktor nowy od razu się nie popsuje ( w ciągu roku - Ja zakładam że bez naprawy powiniem wytrzymać nawet te 2 tys. mtg)

Jak będę wiedział coś więcej to dam info na forum.

Pozdrawiam Krzysiek :D

Tu na stronie firmy Belarus jest ładnie graficznie przedstawiona rozpiska mocy do modelu -> http://belarus-tract....aspx?guid=1621

Na bialorusi nie da sie kupic bo trzeba zrobić homologację w UE a taką może dać tylko pronar w Polsce, takie prawo i juz, ktoś na tym grubą kase zgarnął żeby pronar miał wyłączność. No ewentualnie z Łotwy bo tam też są składane po cześci z podzespołów mtz.

#44 Share PeriplPl

PeriplPl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 20:29

Wybór Belarus-a @ Misiek1988 powiem Ci tak...
to prawda Pronar jest jedynym importerem Berlarus do Polski ( na stronie jest spis przedstawicieli-dilerów regionalnych) każdy inny sprzedawca sprowadza nowe Belarus-y ale z Łotwy czy tam Litwy (zarejestrowane, przerejestrowane-nie są już nowe według prawa polskiego). Pronar i sieć sprzedaży typu Agromy i firmy z wykazu Pronara daje pełną gwarancję 18 miesięcy bez ograniczeń MTG - nie jak to robią firmy sprowadzające - na 500 czy tam 1000 MTG. Tak jest różnica, tu jest wykaz dilerów (na każde województwo) -> http://www.pronar.pl...dealerzy__.html

A co do przeglądów, nikt nie zmusi nikogo do tego aby serwisował - serwisujesz co pewną ilość MTG i masz gwarancje na 18 miesięcy - koszt serwisu różny tak jak pisałeś od 1-2 tys.

Ja kupuję traktor w firmie Jaskot z Siekierczyna (dolnyśląsk) -> http://www.jaskot.pl..._o_firmie/index
znajomi są z tej firmy zadowoleni
Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

#45 Share firmagrand

firmagrand

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 20:40

Wybór Belarus-a Użytkowniku Misiek1988 piszesz naprawde duuuuze głupoty.
1. Czy to Belarus z Litwy Łotwy Niemiec czy Turcji. Jest był i będzie składany w fabryce w Mińsku. Wyjątkiem jest marka Pronar która korzysta z podzespołów z Mińska i innych miast Białorusi przy produkcji swoich ciągników o nazwie PRONAR. Jezeli firma Jan-Kom udowodniła ci ze kupiła ciągnik na białorusi to zapewne pokazała Ci fakturę zakupu z pieczątką z Mińska?

2. Skąd masz taką pewność skąd sprowadzamy nasz towar?? Istnieje coś takiego jak tajemnica zawodowa. I możemy zapewnić ze przywieziony przez nas MTZ będzie w 100% oryginalny.

3. Kazdy ciągnik sprzedawany przez nas posiada gwarancję 12 miesięcy lub 500 MTG w zależności co nastąpi pierwsze. Koszt przeglądów zapraszam po informacje telefonicznie bądź email. firma-grand@wp.pl

4. Jezeli sprzedawca nie ma homologacji to wytłumacz w jaki sposób może odsprzedać ciągnik dalej? Homologacja to podstawa przy rejestracji nowego ciągnika w wydziale komunikacji. Z naszej strony ciągniki nie były NIGDY rejestrowane i nie miały wcześniej żadnego właściciela.

P.S Pozdrowienia dla wszystkich użytkowników forum :P

#46 Share PeriplPl

PeriplPl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 21:08

Wybór Belarus-a @ firmagrand pytanie ?
Jak jest jak piszesz to dla czego nie dajecie gwarancji na 18 miesięcy bez limitu mtg nasuwa mi się takie pytanie ?

A druga sprawa spójrz na stronę firmy Belarus -> http://belarus-tract....aspx?guid=1421 tam Państwa firmy również nie ma ! To jak homologacja Polska jak Pronar jest importerem do Polski jedynym według tego co wiem :P

Każdy orze jak może... (kasę)

Ale części to prawda macie firmowe i dobrych cenach za to 5 :)

Pozdrawia Krzysiek

#47 Share firmagrand

firmagrand

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 21:38

Wybór Belarus-a Nie dajemy gwarancji na 18 miesięcy bo musielibyśmy podnieść cenę wiadoma sprawa oraz działamy na własną rekę i nie jesteśmy dealerem Pronaru. Co do rejestracji moge powiedzieć ze nie będzie miał Pan żadnych problemów z rejestracją ciągnika jak i z homologacją. Więcej nie mogę powiedzieć przykro mi - konkurencja nie śpi. Zapraszam po informacje telefonicznie lub osobiście do firmy.

Jeszcze raz powtarzam działamy na własną rekę ze sprzedaża i serwisowaniem tych ciągników.

Zwróć jeszcze uwagę na to czy to 12 miesięcy gwarancji czy 18 przeglądy sa wykonywane co około 150 MTG a to jest nie ma co tu ukrywac spory koszt. I jezeli chce się mieć tą gwarancję to muszą być wykonywane przez autoryzowany serwis czytaj sprzedawcę w terminie. Jezeli sa wykonywane przeglądy to firme stac utrzymać serwis i osoby tam pracujące. Jedno ciągnie drugie.

#48 Share PeriplPl

PeriplPl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 23:12

Wybór Belarus-a Wiadomo dużo spraw to tajemnica handlowa i nie ma co w to wnikać :P

Ale aż takich różnic ogromnych nie ma 820 krzyżak, metal, szerokie gumy to 59 tys netto czyli 73 tys brutto a u Państwa w firmie (też do Państwa dzwoniłem) to 69 tys. brutto ale mi nawet by to odpowiadało Państwa oferta bo ja w ciągu roku jak zrobię 300 mtg to będzie dobrze (najważniejsze jak mi znajomy mówił to są dwa przeglądy - wtedy się traktor cały dociera i są w olejach nawet opiłki - nie wiem czy to tylko takie opowieści przekonam się sam). Do kłodzka macie sporo odległość ok. 500 km wiec nawet te dwa serwisy jak bym chciał to już jaki koszt - ale ceną kusicie ! :)

a mam od razu pytanko sprowadzacie TUZ+WOM przedni do Belarusów bo na allegro nie posiadacie w sprzedaży ? Dziękuję z góry za odpowiedz

W końcu jakiś sprzedawca na forum coś powiedział i wyjaśnił jak wygląda co nie co :lol: gratulacje

#49 Share firmagrand

firmagrand

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 08:29

Wybór Belarus-a Tuz + WOM montujemy do ciągników, TUZ podpinany pod wyjścia hydrauliczne z przodu. WOM również pod wyjścia hydrauliczne z przodu oparty na pompie hydraulicznej. TUZ do wyboru 2 tony lub 4 tony. wrzucam fotke jak to wygląda na ciagniku 1025.3 Tuz + WOM.

Dodany obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Dodany obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Allegro to kropla w morzu, nie da sie wszystkiego wystawić :P
Zdjęcia bardzo słabej jakości bo montowane u klienta a nie było żadnego większego garażu . Pogoda była jak widać.

#50 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 16 listopad 2010 - 15:27

Wybór Belarus-a @firmagrand czy macie w swojej ofercie modele Belarusa 922.3 i 923.3?
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 16 listopad 2010 - 17:21

Wybór Belarus-a

@ Misiek1988 powiem Ci tak...
to prawda Pronar jest jedynym importerem Berlarus do Polski ( na stronie jest spis przedstawicieli-dilerów regionalnych) .....

ale przyznasz sam że Białoruś to dość biedny kraj a firma PRONAR zarabia na MTZtach z Białorusi dobre pieniążki nie produkując ich. Owszem PRONAR jest oficjalnym resselerem co nie znaczy że inne firmy nie mogą kupować bezpośrednio z fabryki w Mińsku mniejszych ilości niż PRONAR.
Po prostu fabryka z Mińska ma podpisaną umowę z PRONARem która zapewne nie wyklucza sprzedawania ciągników innym podmiotom. Zwykłe prawo rynku.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#52 Share firmagrand

firmagrand

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 18:03

Wybór Belarus-a Tak Białoruś jest biednym krajem, no a Pronar ma podpisaną umowę bo korzysta z podzespołów Mińska w bardzo dużym stopniu.

MgrLukash nie patrzcie na strone Belarusa poniewaz większość modeli które tam są to modele nie aktualne wręcze nie do zdobycia w fabryce.
Probowalismy nie raz sprowadzic jakis inny ciekawszy model niż wszystkie 920 czy 1025. Niestety szkoda nerwów i czasu. Cenę nie ma problemu dowiemy sie ale okres oczekiwania....Naprawde lepiej odpuścić.

Model 922.3 - nie ma szans

Model 923.3 - cena 115000zł brutto, okres oczekiwania do 90dni, model na zamówienie.

#53 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 19:47

Wybór Belarus-a Aha, a za te 115000zł to w jakim wyposażeniu tzn. czym będzie odbiegał technicznie od 920.3 ?

I jeszcze 2 pytania: Czy w można dostac 6-cio cyl. Belarusa z jakąs inną skrzynią niż standardowa 16/8? chodzi mi tu głównie o 1222 i 1523...

Co to są za wersje 510 itp? na allegro znalazłem nowego za niecałe 30 000zł
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#54 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 21:56

Wybór Belarus-a @firmagrand

A jak wygląda możliwość kupna modelu 572 ewentualnie 592 ale na moście bramowym w najtańszym możliwym zestawieniu.

#55 Share mf255

mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 23:20

Wybór Belarus-a Specjaliści na forum są rozchwytywani ;)
To i ja mam kilka pytań:
1. Czy można fabrycznie wyposażyć każdy model (chodzi o modele 8xx i 9xx) w CBMy?
2. Czy są gdzieś dane dotyczące poziomu hałasu w kabinie? (ew. czy np. kabina w w/w 923.3 jest lepiej wyciszona niż np w 920)
3. Jak kształtują się ceny modeli 1025.3 i.4, 920.4 oraz 952.3 i .4?
4. Czy można zamówić Belarusa w niecałkowitym plastiku, tzn. maska i dach plastikowe, a tylne błotniki metalowe?
5. Jaka jest dopłata do kół bliźniaczych?
6. Czy sprzedają państwo na teren całej polski?

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.
NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

#56 Share firmagrand

firmagrand

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 11:26

Wybór Belarus-a 1. 923.3 ma silnik identyczny jak 952.3 95km, a 920.3 ma 89KM. Różnica jest w kabine która jest ładniejsza ale według dokumntacji jest GŁOŚNIEJSZA o 5 dba. 923.3 ma skrzynie synchro 14/4 a 920.3 ma mechaniczna 18. Jakiś czas temu nasz serwisant remontował taki ciagnik jak 923.3 jest to człowiek który uprawie ziemię i go trochę testował. To według jego opinii 923.3 zachowuje się dziwnie ponieważ ma bardzo długie przełożenia i cięzko się z tym jeździ. 920.3 na postoju w kabinie ma 83Dba a 923.3 na postoju ma 88Dba.

2. Co do skrzyni innej w ciągnikach 1222 1523 to podobnie jak z innymi ciągnikami na zamówienie (większe koszta) i czas oczekiwania.

3. Nie mamy w sprzedaży 572 oraz 592 są to wersje eksportowe na rynek zachodni.

4. 920.4 952.4 czyli EURO 3 są droższymi ciągnikami (co do cen zapraszamy po info telefonicznie) jednak jest to dość spora suma. Róznica jest w aparaturze wtryskowej BOSCH: pompa, wtryski, pedał gazu jest już na elektroniczny czujnik położenia, jest też lekka różnica w kształcie karoserii. Wiąże się to z więszką czułością na paliwo no i większymi kosztami wymiany.

5. Nie ma możiwości zamówienia Belarusa w mieszance plastik + metal, ewentualnie we własnym zakresie kupno karoserii metalowej/plastikowej. Problem moze byc z Euro 2 ponieważ akumulatory są z przodu to nie ma do nich maski metalowej. Błotniki metalowe - plastikowe czy to Euro 1 czy 2 mają identyczny rozstaw śrub do mocowania wiec to bez problemu można zmieniać.

6. Koła bliźniacze jak najbardziej, cena zależy od rozmiaru kół i przystawek, wszystko zależy od rozmiaru kół. Koła montujemy w Polsce na maszynie wulkanizacyjnej także nie ma zadnych uszkodzeń na feldze.

7. Belarus 510 nie będziemy tu zmyslać nigdy takiego ciągnika na oczy nie widzielismy w rzeczywistości, ze zdjęcia wygląda jak stary MTZ 50.

8. Sprzedaż cały kraj.

Estetycznie kabina 923.3 jest bardzo przyjemna i są użyte lepsze materiały. Ciągnik sprawia wrażenie maszyny zachodniej ;) Jednak cena, coś za coś.

Co do cen zapraszamy osobiście po info, nie chcemy robić reklamy bo zaraz poleci nam ostrzeżenie. Mam nadzieje ze w miare możliwości troche pomoglismy.

#57 Share PeriplPl

PeriplPl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 11:58

Wybór Belarus-a Pełny szacunek dla Firmy Grand za pełną odpowiedz ;)
i obeznanie w temacie - co i jak wygląda w fabryce traktorów w Mińsku ;)

Pozdrawiam Krzysiek

#58 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 17 listopad 2010 - 12:45

Wybór Belarus-a szcun wielki bo i ja się dowiedziałem coś nie coś i dobrze że z cenami tu nie wyskakujecie tylko zapraszacie na priv.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#59 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 12:53

Wybór Belarus-a

2. Co do skrzyni innej w ciągnikach 1222 1523 to podobnie jak z innymi ciągnikami na zamówienie (większe koszta) i czas oczekiwania.

Koszta kosztami nie ma nic za darmo...
ale jaka dokładnie będzie to skrzynia?
Kiedys widziałem 1523.3 z przyciskami na gałce czyli pewnie PowerShift (jeśli tak to ilo stopniowy 2,3 czy więcej) i czy w waszej firmie ktoś wogóle zamawiał tą skrzynię?
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share firmagrand

firmagrand

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 15:16

Wybór Belarus-a Skrzynia 24/12 poprostu ma wiecej przełożeń jezeli chodzi o obsługe jest identyczna jak 16/8 ma poprostu więcej przełożeń. jezeli chodzi o 1523.3 to raz na jakiś czas trafia się pełen wypas z powershiftem,fabryczną klimą. Ale to jest najczesciej ciągnik pokazowy który jeździł po wystawach. Trafić na takiego to trzeba mieć bardzo duże szczęście.

Dodaj odpowiedź