Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wybór Belarus-a

254 odpowiedzi na ten temat

#21 Share anticius

anticius

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 17 październik 2010 - 07:36

Wybór Belarus-a Poszukaj w internecie kontaktu do firmy GRAND z Czarnej Białostockiej. Sprowadzają Belarusy prosto z fabryki więc są też trochę tańsze a ich oferta jest bardzo szeroka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wybór Belarus-a Dzisiaj, 05:15
  •  

#22 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 17 październik 2010 - 07:48

Wybór Belarus-a http://www.firmagrand.pl/

[...] Nigdy też nie będzie powiększać gospodarstwa więc będzie +/- 20ha
Więc nie potrzebuję wzmocnionego podnośnika czy monobloku bo i po co ??[...]

Nie chodzi mi tyle o moc podnoszenia lecz o to że te standardowe siłowniki strasznie Ciekną a Monoblok nie!!! <_< ale cóż to twoja decyzja 20ha to nie jest wcale tak mało :blink:
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#23 Share Kamil385

Kamil385

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 20 październik 2010 - 12:33

Wybór Belarus-a Witam @griga.
Ja na twoim miejscu wolałbym wziąć 820 na krzyżakach, ponieważ mosty stożkowe 
są bardzo awaryjne zapytaj użytkowników MTZ. Belarus 820 Będzie jednym z tańszych, więc 
mniej obije się to na twojej kieszeni ,a jeżeli kupujesz większy ciągnik to musisz liczyć się ze zmianą
maszyn (chodzi mi głównie o pług i agregat) ,a to nie są tanie rzeczy 

#24 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 20 październik 2010 - 18:08

Wybór Belarus-a Kamil385 a co takiego awaryjnego jestw tych mostach bo ja mam i jakos nic nie chce sie w nim zepsuc a chodzi z turem. Jak na 20 ha to mysle ze taki zwykly belarus wystarczy, bo wiadmomo po co wywalac kupe kasy jak i tak nie wykorzystasz ciagnika. chyba ze cos uslugowo chcesz robic.

#25 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 20 październik 2010 - 18:24

Wybór Belarus-a Mój ma ok 5 tyś na moście stożkowym a ja nim zrobiłem ponad tysiąc.Mam tura i nie oszczędzam go. Nic jeszcze przy nim nie robiłem.

#26 Share zajac1

zajac1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 24 październik 2010 - 20:00

Wybór Belarus-a A jak mam z koleji takie pytanie do was: Czy jest mozliwosc kupna Belarusa 820 z monoblokiem? Bo zauwazylem ze w kazdym modelu "820" na allegro jest oferowany tylko pojedynczy silownik wspomagajacy...

#27 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 25 październik 2010 - 08:17

Wybór Belarus-a Hmm... ja gdzieś czytałem że tylko seria 900 i większe, może byc wposażona w Monoblok...

Odnośnie typu napędu to jaki to jest? Podobny trochę do Carraro... ;)
http://otomoto.pl/be...221-A21190.html
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#28 Share zajac1

zajac1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 25 październik 2010 - 20:37

Wybór Belarus-a A czym se rozni konkretnie model 920 od 820?

#29 Share GoodFarmer

GoodFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo, technika rolnicza.

Napisany 25 październik 2010 - 20:59

Wybór Belarus-a Konkretnie skrzynią. Resztę możesz mieć w obydwu.

#30 Share mf255

mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 26 październik 2010 - 15:35

Wybór Belarus-a Nawet monoblok?
NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share powsinoga

powsinoga

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 02 listopad 2010 - 20:26

Wybór Belarus-a pakiet oc nw ac na białorusa to 500zł rocznie czyli nie warto na to się łakomić gwarancja też zbytek luksusu do tego traktora i zostaje w kieszeni jakieś 7 tyś jaka by muśiała być awaria aby tyle kosztowała ps godzina pracy serwisanta to u nas 95neto czyli za 10 godzin serwisu wykonanego samemu zarobimy na beczke ropy

#32 Share grzesiekkk

grzesiekkk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 21:44

Wybór Belarus-a Koledzy moze ktoś sie orientuje jak wygląda spalanie w tym belarusie 592. czy jest duza róznica w porównaniu do 820.

#33 Share powsinoga

powsinoga

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 18:22

Wybór Belarus-a 592 ma turbo gdzie zasada jest taka 20 procent większa moc 5 procent większe zużycie paliwa

#34 Share PeriplPl

PeriplPl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 21:52

Wybór Belarus-a "griga" ja również z dolnego śląska - powiat Kłodzko i rozglądam się za traktorem Belarus z ładowaczem ciężko wybrać u kogo kupić, który z jakim wyposażeniem.

Powiem ci tak dzwoniłem tu i tam do tych najtańszych (820,3 - krzyżak, szerokie gumy 65 tys.) i do tych droższych z allegro (to samo tylko za 73 tys.) każdy co innego mówi...

Gwarancja to np. Czarna Białostocka - http://www.firmagrand.pl/ to 12 miesięcy bądz 500 mtg (co nastąpi prędzej) u innych jest podobnie 12 miesięcy bądź 1000 mtg i jak można przeczytać na oficjalnej stronie Belarus to jedynym oficjalnym przedstawicielem w naszym kraju sprzedaży traktorów Belarus jest firma Pronar i ona udziela pełnej gwarancji 18 miesięcy (tak to jest przy innych markach traktorów zachodnich) a pisanie, że w Agromach regionalnych jest taniej to nie prawda bo Agromy kupują od Pronara i również udzielają gwarancji 18 miesięcy.

98% sprzedawców na allegro to importerzy i firmy serwisujące na własną rękę - i tak się zastanawiam czy nie lepiej było by kupić bezpośrednio za gotówkę na białorusi - bo pośrednicy i tak zbijają kaskę tym a traktor nowy od razu się nie popsuje ( w ciągu roku - Ja zakładam że bez naprawy powiniem wytrzymać nawet te 2 tys. mtg)

Jak będę wiedział coś więcej to dam info na forum.

Pozdrawiam Krzysiek :unsure:

Tu na stronie firmy Belarus jest ładnie graficznie przedstawiona rozpiska mocy do modelu -> http://belarus-tract....aspx?guid=1621
Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

#35 Share PeriplPl

PeriplPl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 22:49

Wybór Belarus-a a tu masz linka do sprzedawcy i ceny traktorów oraz serwisu -> http://www.agron.com...ny_serwisu.html

koszt serwisu to 1,5 tys. netto plus dojazd a takich przeglądów serwisowych trzeba zrobić na 1000 tys. aż 6 to łatwo policzyć, że serwis będzie cię kosztował jakieś 11 tys. a kupując od importera i serwisując w swoim powiecie u dobrym warsztacie rolniczym ( koszt 500 - 700 zł) - znajomy serwisuje tak Deutz po tym jak raz zapłacił za serwis 6 tys. bo wymienili u Osadkowskiego parę płynów i pasków oraz standardowo pióra w wycieraczkach szyb..

wniosek z tego, że można zaszczędzić kasy na samym zakupie jakieś 10 tys. a potem na serwisie ale każdy indywidualnie podejmuje "życiową decyzję" bo wydanie 50 tys. a co gorsza zarobienie takiej fury pieniędzy nie jest takie proste jak wydanie ich w coś trefnego i nie takiego

#36 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 20:41

Wybór Belarus-a Serwisem to sie zbytnio nie martwię bo nie ma szans aby w rok zrobić więcej jak 300-400MTH
Co do ciągnika to jeśli w ogóle kupimy to będzie to podstawowa wersja 820 na stożku bo lepszej nie potrzebuję.
Jeśli zapadnie decyzją że bierzemy i załatwi się finansowanie to prawdopodobnie brał bym w Skarbimierzu. Cena i serwis jest najkorzystniejsza.
Wszystko się okaże za jakiś czas

#37 Share PeriplPl

PeriplPl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 16:09

Wybór Belarus-a A ja też, chcę kupić Belarus 820 ale na krzyżaku (większa nośność niż przy stożkowym bo są dużo szersze opony i do ładowacza jest to bardzo to potrzebne. Jaki u nich z cenami traktorów i serwisu ?

Kurcze dużo robisz rocznie mth bo ja jak kupie to nowym zrobię max w ciągu roku 200 mth, bo nadal będę haratał U-355 (teraz do remontu idzie bo skrzynia już strzela i stęka i kabina będzie nowa).

A zakup planuje na przełomie roku - może promocja będzie na rocznik 2010 :P

#38 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6302 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 06 listopad 2010 - 20:14

Wybór Belarus-a Panowie - pierwszy przęgląd białorusa/mtz z pronaru to ponoć 1500 pln (miałem to w cenie bo się dogadałem z dealerem a ciągnik brałem na MGR). Za ten przy 125 motogodzin zapłacilem chyba 500 czy 600pln. ten przy 250 motogodzinach będzie trochę droższy. Skąd wy bierzecie takie ceny przeglądów? To jest tani ciągnik.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#39 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 06 listopad 2010 - 22:08

Wybór Belarus-a takie znowu szersze opony nie są bo w krzyżaku są 360/70R24 a na stożku 13,6/R20 czyli 345 to aż takiej wielkiej różnicy nie ma poza większą średnicą felgi
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share PeriplPl

PeriplPl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 08:56

Wybór Belarus-a

Panowie - pierwszy przęgląd białorusa/mtz z pronaru to ponoć 1500 pln (miałem to w cenie bo się dogadałem z dealerem a ciągnik brałem na MGR). Za ten przy 125 motogodzin zapłacilem chyba 500 czy 600pln. ten przy 250 motogodzinach będzie trochę droższy. Skąd wy bierzecie takie ceny przeglądów? To jest tani ciągnik.

Dogadałeś się czyli tzw. upust-gratis dostałeś gratulacje :P

W moim przypadku to jak zrobię w ciągu gwarancji 12 miesięcznej 200/250 mtg to będzie super wiec przeglądów dużo nie będę miał. Prawda jest taka, że każdy sprzedawca za przegląd liczy inaczej - wolna amerykanka jest w tej sprawie.

Dodaj odpowiedź