griga

Wybór Belarus-a

Polecane posty

Nikita_Bennet    315
@ Misiek1988 powiem Ci tak...

to prawda Pronar jest jedynym importerem Berlarus do Polski ( na stronie jest spis przedstawicieli-dilerów regionalnych) .....

ale przyznasz sam że Białoruś to dość biedny kraj a firma PRONAR zarabia na MTZtach z Białorusi dobre pieniążki nie produkując ich. Owszem PRONAR jest oficjalnym resselerem co nie znaczy że inne firmy nie mogą kupować bezpośrednio z fabryki w Mińsku mniejszych ilości niż PRONAR.

Po prostu fabryka z Mińska ma podpisaną umowę z PRONARem która zapewne nie wyklucza sprzedawania ciągników innym podmiotom. Zwykłe prawo rynku.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
firmagrand    0

Tak Białoruś jest biednym krajem, no a Pronar ma podpisaną umowę bo korzysta z podzespołów Mińska w bardzo dużym stopniu.

 

MgrLukash nie patrzcie na strone Belarusa poniewaz większość modeli które tam są to modele nie aktualne wręcze nie do zdobycia w fabryce.

Probowalismy nie raz sprowadzic jakis inny ciekawszy model niż wszystkie 920 czy 1025. Niestety szkoda nerwów i czasu. Cenę nie ma problemu dowiemy sie ale okres oczekiwania....Naprawde lepiej odpuścić.

 

Model 922.3 - nie ma szans

 

Model 923.3 - cena 115000zł brutto, okres oczekiwania do 90dni, model na zamówienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Aha, a za te 115000zł to w jakim wyposażeniu tzn. czym będzie odbiegał technicznie od 920.3 ?

 

I jeszcze 2 pytania: Czy w można dostac 6-cio cyl. Belarusa z jakąs inną skrzynią niż standardowa 16/8? chodzi mi tu głównie o 1222 i 1523...

 

Co to są za wersje 510 itp? na allegro znalazłem nowego za niecałe 30 000zł


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

@firmagrand

 

A jak wygląda możliwość kupna modelu 572 ewentualnie 592 ale na moście bramowym w najtańszym możliwym zestawieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf255    0

Specjaliści na forum są rozchwytywani ;)

To i ja mam kilka pytań:

1. Czy można fabrycznie wyposażyć każdy model (chodzi o modele 8xx i 9xx) w CBMy?

2. Czy są gdzieś dane dotyczące poziomu hałasu w kabinie? (ew. czy np. kabina w w/w 923.3 jest lepiej wyciszona niż np w 920)

3. Jak kształtują się ceny modeli 1025.3 i.4, 920.4 oraz 952.3 i .4?

4. Czy można zamówić Belarusa w niecałkowitym plastiku, tzn. maska i dach plastikowe, a tylne błotniki metalowe?

5. Jaka jest dopłata do kół bliźniaczych?

6. Czy sprzedają państwo na teren całej polski?

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.


NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
firmagrand    0

1. 923.3 ma silnik identyczny jak 952.3 95km, a 920.3 ma 89KM. Różnica jest w kabine która jest ładniejsza ale według dokumntacji jest GŁOŚNIEJSZA o 5 dba. 923.3 ma skrzynie synchro 14/4 a 920.3 ma mechaniczna 18. Jakiś czas temu nasz serwisant remontował taki ciagnik jak 923.3 jest to człowiek który uprawie ziemię i go trochę testował. To według jego opinii 923.3 zachowuje się dziwnie ponieważ ma bardzo długie przełożenia i cięzko się z tym jeździ. 920.3 na postoju w kabinie ma 83Dba a 923.3 na postoju ma 88Dba.

 

2. Co do skrzyni innej w ciągnikach 1222 1523 to podobnie jak z innymi ciągnikami na zamówienie (większe koszta) i czas oczekiwania.

 

3. Nie mamy w sprzedaży 572 oraz 592 są to wersje eksportowe na rynek zachodni.

 

4. 920.4 952.4 czyli EURO 3 są droższymi ciągnikami (co do cen zapraszamy po info telefonicznie) jednak jest to dość spora suma. Róznica jest w aparaturze wtryskowej BOSCH: pompa, wtryski, pedał gazu jest już na elektroniczny czujnik położenia, jest też lekka różnica w kształcie karoserii. Wiąże się to z więszką czułością na paliwo no i większymi kosztami wymiany.

 

5. Nie ma możiwości zamówienia Belarusa w mieszance plastik + metal, ewentualnie we własnym zakresie kupno karoserii metalowej/plastikowej. Problem moze byc z Euro 2 ponieważ akumulatory są z przodu to nie ma do nich maski metalowej. Błotniki metalowe - plastikowe czy to Euro 1 czy 2 mają identyczny rozstaw śrub do mocowania wiec to bez problemu można zmieniać.

 

6. Koła bliźniacze jak najbardziej, cena zależy od rozmiaru kół i przystawek, wszystko zależy od rozmiaru kół. Koła montujemy w Polsce na maszynie wulkanizacyjnej także nie ma zadnych uszkodzeń na feldze.

 

7. Belarus 510 nie będziemy tu zmyslać nigdy takiego ciągnika na oczy nie widzielismy w rzeczywistości, ze zdjęcia wygląda jak stary MTZ 50.

 

8. Sprzedaż cały kraj.

 

 

Estetycznie kabina 923.3 jest bardzo przyjemna i są użyte lepsze materiały. Ciągnik sprawia wrażenie maszyny zachodniej ;) Jednak cena, coś za coś.

 

Co do cen zapraszamy osobiście po info, nie chcemy robić reklamy bo zaraz poleci nam ostrzeżenie. Mam nadzieje ze w miare możliwości troche pomoglismy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeriplPl    3

Pełny szacunek dla Firmy Grand za pełną odpowiedz ;)

i obeznanie w temacie - co i jak wygląda w fabryce traktorów w Mińsku ;)

 

Pozdrawiam Krzysiek


Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

szcun wielki bo i ja się dowiedziałem coś nie coś i dobrze że z cenami tu nie wyskakujecie tylko zapraszacie na priv.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

 

2. Co do skrzyni innej w ciągnikach 1222 1523 to podobnie jak z innymi ciągnikami na zamówienie (większe koszta) i czas oczekiwania.

 

 

 

Koszta kosztami nie ma nic za darmo...

ale jaka dokładnie będzie to skrzynia?

Kiedys widziałem 1523.3 z przyciskami na gałce czyli pewnie PowerShift (jeśli tak to ilo stopniowy 2,3 czy więcej) i czy w waszej firmie ktoś wogóle zamawiał tą skrzynię?


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
firmagrand    0

Skrzynia 24/12 poprostu ma wiecej przełożeń jezeli chodzi o obsługe jest identyczna jak 16/8 ma poprostu więcej przełożeń. jezeli chodzi o 1523.3 to raz na jakiś czas trafia się pełen wypas z powershiftem,fabryczną klimą. Ale to jest najczesciej ciągnik pokazowy który jeździł po wystawach. Trafić na takiego to trzeba mieć bardzo duże szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

A jesli chodzi o rewers to mozna go np wybrac jako opcja do kazdego modelu czy jak to wyglada?


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

@firmagrand czy ta 24/12 to dalej ma po 4 biegi w każdym zakresie jak w 16/8?


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf255    0

To może zapytam inaczej, czy jest realny zakup belarusa 920.4 z CBMami, fotelem grammer i bliźniakami do 100 tys.? Oczywiście jeśli tylko byłbym zdecydowany na zakup owego ciągnika zadzwoniłbym bez wahania, ale to właściwie zainteresowanie w ramach ciekawostki. :blink:

 

I takie jeszcze jedno pytanie. Czy w belarusach zbiornik paliwa montowany jest tylko i wyłącznie z tyłu pod siedzeniem? Czy jest również opcja np. pod podłogą pod prawymi/lewymi drzwiami?


NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
firmagrand    0

MgrLukash jutro sprawdze gdzies mamy fotki jak wygląda schemat biegów skrzyni 24/12.

 

mf255 jezeli chodzi o cene 920.4 to z fotelem grammera, CBM kat. 2, bliźniaki mysle ze sie wyrobisz w stówce :blink: Ten grammer to zalezy tez jaki model bo są po 5 i wiecej tysięcy ZŁ. Co kto lubi ;[ Bo przez taki fotel mozna sie w 100 nie wyrobić.

 

Jezeli chodzi o CBMy to najczesciej jezeli klient jest zdecydowany to koszt 1 szt. to około 700zł. Albo zabieramy stare cięgna dolne i odliczamy od kwoty za CBMy, albo zostają 2 komplety zwykłe + CBM.

 

Zbiornik paliwa teraz tylko plastiki - sa montowane pod siedzeniem. Wyjątkiem są 1222.3 - 1523 i większe które mają zbiorniki obok drabinek do kabiny (zbiorniki metalowe).\

 

 

a i jeszcze pytanie o rewers sa modele takie jak seria 500 która idzie w duzej czesci na zachód (Holandia) i one mają rewers tutaj pod kierownicą.

Wszystkie inne ciągniki 80KM i wiecej w tym miejscu mają dźwignie od półbiegów a skrzynia biegów jest zawsze tak rozwiązana że pierwszy bieg i wsteczny sa naprzeciwko, Ot taki to niby rewers w Belarusach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Jeżeli dobrze zrozumiałem - w serii 500 jest rewers w miejscu dźwigni półbiegów to co jest z półbiegami? są czy też ich nie ma?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

szkoda ze nia ma rewersu maly minus jesli chodzi i prace z turem bo tak to rewers nie jest tak bardzo ptrzebny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiek1988    0

Użytkowniku Misiek1988 piszesz naprawde duuuuze głupoty.

1. Czy to Belarus z Litwy Łotwy Niemiec czy Turcji. Jest był i będzie składany w fabryce w Mińsku. Wyjątkiem jest marka Pronar która korzysta z podzespołów z Mińska i innych miast Białorusi przy produkcji swoich ciągników o nazwie PRONAR. Jezeli firma Jan-Kom udowodniła ci ze kupiła ciągnik na białorusi to zapewne pokazała Ci fakturę zakupu z pieczątką z Mińska?

 

2. Skąd masz taką pewność skąd sprowadzamy nasz towar?? Istnieje coś takiego jak tajemnica zawodowa. I możemy zapewnić ze przywieziony przez nas MTZ będzie w 100% oryginalny.

 

3. Kazdy ciągnik sprzedawany przez nas posiada gwarancję 12 miesięcy lub 500 MTG w zależności co nastąpi pierwsze. Koszt przeglądów zapraszam po informacje telefonicznie bądź email. firma-grand@wp.pl

 

4. Jezeli sprzedawca nie ma homologacji to wytłumacz w jaki sposób może odsprzedać ciągnik dalej? Homologacja to podstawa przy rejestracji nowego ciągnika w wydziale komunikacji. Z naszej strony ciągniki nie były NIGDY rejestrowane i nie miały wcześniej żadnego właściciela.

 

 

P.S Pozdrowienia dla wszystkich użytkowników forum :blink:

 

1. Nie mogę się z tym zgodzić, sam osobiście widziałem stronę fabryki Łotewskiej w stylu naszego Pronara tyle że tamta nie wypromowała własnej marki, rzeczywiscie korzysta czeswcxiowo z podzespołów pochodzących z minska ale duża część jest innego pochodzenia.

Jeśli ktoś jest ciekawy jak to wszytsko wyglada moge udostępnić link tej fabryki.

2. Waszą tajemnicę zawodową respektuję więc odwołuję się do punktu pierwszego.

3. Kosztów Waszej gwarancji nie potępiam, wiadomo kazdy orze tak jak może...

4. Ważna jest homologacja uzyskana w UE i sa trzy wyjscia:

- albo sciągnięcie ciągnika z Minska do Polski i zwrócenie się o sprawdzenie i wystawienie homologacji przez nasz Pronar co jest raczej nieosiągalne.

- znalezienie pośrednika z innego państwa, który ma prawo wystawienie homologacji respektowanej w krajach UE i dopiero wtedy transport do Polski ciągnika z taką homologacją

- kupno ciągnika wyprodukowanego np na Łotwie który jako fabryka ma prawo dać homologację na wytworzony przez siebie produkt

 

Jeśli się mylę albo coś pominąłem proszę o poprawienie mnie.

 

@ Misiek1988 powiem Ci tak...

to prawda Pronar jest jedynym importerem Berlarus do Polski ( na stronie jest spis przedstawicieli-dilerów regionalnych) każdy inny sprzedawca sprowadza nowe Belarus-y ale z Łotwy czy tam Litwy (zarejestrowane, przerejestrowane-nie są już nowe według prawa polskiego). Pronar i sieć sprzedaży typu Agromy i firmy z wykazu Pronara daje pełną gwarancję 18 miesięcy bez ograniczeń MTG - nie jak to robią firmy sprowadzające - na 500 czy tam 1000 MTG. Tak jest różnica, tu jest wykaz dilerów (na każde województwo) -> http://www.pronar.pl/dealerzy/___dealerzy__.html

 

A co do przeglądów, nikt nie zmusi nikogo do tego aby serwisował - serwisujesz co pewną ilość MTG i masz gwarancje na 18 miesięcy - koszt serwisu różny tak jak pisałeś od 1-2 tys.

 

Ja kupuję traktor w firmie Jaskot z Siekierczyna (dolnyśląsk) -> http://www.jaskot.pl/?p=pl/menu/02_o_firmie/index

znajomi są z tej firmy zadowoleni

 

Z tego co mi wiadomo to przeglądy muszą być zazwyczaj po 30, 75, 125, 250, 500... MTG i przyjmując że przegląd kosztuje 1500 zł za jeden plus dojazd do klienta to daje niezłą sumkę dla rolnika który dośc intensywnie użytkuje sprzęt i musi zrobić w tym okresie np 5 albo więcej takich przeglądów w ciągu 18 miesięcy. NIestey niezrobienie przeglądu skutkuje utratą gwarancji. Całkiem niezły biznes...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
firmagrand    0

1. Jeszcze raz tylko moge powtórzyć że Belarusy nie są składane w innym kraju. Zresztą na tabliczce znamionowej wyraźnie pisze Manufactured in MIŃSK.

2. Owszem istnieją Belarusy sprowadzane z Łotwy Litwy i są to najczesciej ciągniki Euro 1 które mają zmieniony dach, maskę błotniki na plastik. EURO 1 NIGDY nie było w plastiku. Są to kolory niebieski, zielony no i czerwony. A oryginał Belarus jest CZERWONY i tylko w metalu (chodzi o EURO1). TO można wnioskować że już ktoś do nich łapy sadził i kręcił.

4. Homologacja z innego państwa w innym jezyku nie pozwoli ci zarejestrować ciągnika w PL.

 

 

Te przeglądy 1500zł to napewno nie u nas, jest spoooooro niżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

czy jest ktoś z okolic suwałk, kto ma nwego belrusa?


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiek1988    0

1. Jeszcze raz tylko moge powtórzyć że Belarusy nie są składane w innym kraju. Zresztą na tabliczce znamionowej wyraźnie pisze Manufactured in MIŃSK.

2. Owszem istnieją Belarusy sprowadzane z Łotwy Litwy i są to najczesciej ciągniki Euro 1 które mają zmieniony dach, maskę błotniki na plastik. EURO 1 NIGDY nie było w plastiku. Są to kolory niebieski, zielony no i czerwony. A oryginał Belarus jest CZERWONY i tylko w metalu (chodzi o EURO1). TO można wnioskować że już ktoś do nich łapy sadził i kręcił.

4. Homologacja z innego państwa w innym jezyku nie pozwoli ci zarejestrować ciągnika w PL.

 

 

Te przeglądy 1500zł to napewno nie u nas, jest spoooooro niżej.

 

1. Raczej w oryginale jest na górze MINSK TRACTOR WORKS a na dole tej tabliczki MADE IN BELARUS mam gdzieś nawet zdjęcie takiej tabliczki.

2. Ale sprzedawcy nie ukrywają, że maska jest zmieniona na plastikową z metalowej i jeśli klient się na to godzi to taki sprzęt otrzymuje i tak jest w wiekszosci punktów w Polsce. Wiec jeśli sadzenie łap i krecenie to zmiana wygladu no to ok, będziemy wiedzieli wszyscy na przyszłośc.

3. Jest taka firma w Polsce o której chodzą słuchy że też miała Polske homologacje ale nie z Pronaru, tylko potem policja się tym zajęła, a sprawa wspomniana jest w innym temacie w tym dziale.

4. W innym języku może i nie ale jesteśmy w UE przypominam BTW. od czego są tłumacze przysięgli?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

2. no jeżeli ktoś mówi że ma oryginał z białorusi to powinien być to oryginał a nie z pozmienianymi elementami (no chyba że elementy zmienił fabrycznie u producenta). Głównie chodzi o zabawy słowne w opisach na allegro, sam przyznasz.

 

3. BIRAWIT? Dzwoniłem kiedyś do nich i po samej gadce olałem te firmę, może mają taniej ale troche ściemy w gadce było. W sumie to ciekaw jestem jak sprawa się zakończy.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
firmagrand    0

Co było z firmą BIRAWIT nie wnikajmy ich sprawa, jednak jezeli faktycznie zajeła sie tym policja z tego co mówicie to napewno było coś nie halo. Ich sprawa.

 

Szczerze to osobiście uwazam ze Belarusy z Euro 1 powinny być w metalu bo jest to dużo mocniejsze i lepiej wykonane. Jezeli ktos kupił Euro 1 w plastiku (najczesciej litwa) to nie dość ze trzeba za to coś dopłacać to jeszcze w razie połamania będzie problem z dostaniem zamiennika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Odnośnie jakości to się w 100% zgadzam ;)

 

MgrLukash jutro sprawdze gdzies mamy fotki jak wygląda schemat biegów skrzyni 24/12.

 

 

I jak z tym?


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf255    0

I warto dodać że belarusy nieorginalne tj. nie z Mińska mają unikatowe maski tzn. każdy model ma inaczej wyglądającą. ;)

 

BTW. jak jest z wytrzymałością belarusowych plastików? Bo słyszałem już różne opinie, ale żadna nie jest 100% pewna.


NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez salas89
      witam mam pytanie o rade w sprawie zakupu białoruski . Uzywana była by do ladowania obornika i wapna  , co rocznego odkopania rowu , wykopania fundamentow pod budowe domu i wielu prac porzadkowych w gospoarstwie . Znajomy chce mi sprzedac 2 białoruski rolnicze w kwadratowej budzie ze wszystkimi łyzkami , widłami , itp posiadaja papiery na jego babcie , chce za to 9500zł ale jedna ma uszkodzony silnik ( brak glowicy) a druga niby sprawna ale nie odpalana od 5 lat , opony troszke kiepskie z tyłu maja (chyba jeszcze orginalne od nowosci). Cena troszke przewyzsza cene złomu wiec duzej straty by nie bylo , tylko czy jest sens sie w to pakowac ? Czy taki jumz moze cos w polu porobic czy juz tylko zlomowisko go czeka ? 
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zapytać posiadaczy ciągników mtz Pronar 82 w wersji sa i tsa o opinie o tych ciągnikach i o tym co należy sprawdzić przy zakupie tych ciągników.
    • Przez iridium3000
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć w jakim zakresie obrotów najlepiej się poruszać w celu ekonomicznego spalania 952.3 w czasie transportu i prac polowych.
      W orce trzymam 1800obr w transporcie 1600obr 
      Myślicie że można by zejść w pracach polowych do 1600obr a w transporcie 1400obr czy to za mało?
      Z tego co widziałem nowy  Fendt  120koni w orce latał na 1550obr. Dla tego jestem ciekawy czy w MTZ również można zejść z obrotów w celu redukcji spalania.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj