Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z mleczarnią

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 741 postów

Napisany 14 lipiec 2007 - 18:00

Problem z mleczarnią Od pewnego czasu mam pewien problem z mleczarnią, otóż: jakieś pół roku temu ni z gruchy ni z pietruchy wyszło ponad 300tys drobnoustrojów, gdy zawsze mieliśmy ok.20 tys. Tata pojechał do mleczarni że coś nie tak, bo w końcu wszystko robi się tak samo, krowy co udój sprawdza i to jest nie możliwe. Nie powiem, zaraz przyjechali i wzięli ponownie próby, wyszło 13tys. Po jakimś czasie wyszło 80tys, i tata postanowił że gdy będą próby weźmie drugą probówkę i zbada na swój koszt. Laborantka się pluła niesamowicie że tak nie można, ale w końcu dała. Wtedy wyszło nam podobnie jak w mleczarni. W drugiej połowie czerwca wyszło ponad 100tys i w lipcu znów wzięliśmy dla siebie próbę, laborant bez niczego nam dał. I co??Otóż na naszej próbie wyszło 20tys a z mleczarni przyszło 103tys(od 100tys jest poza klasowo). Byliśmy w mleczarni z tym, osoby które tym się zajmują były na urlopie, wziął nas jakis tam kolo co pojęcia nie ma, jak mu pokazaliśmy wyniki to ten gały na wierzch. Wezwał laboranta co był u nas czy dawał nam próbe.On potwierdził. Kolo nie wiedział co robić i skserował oba wyniki i powiedział że "sprawa będzie omówiona w szerszym gronie". I mam do Was pytanie: co robić w takiej sytuacji????????

Z tego co słyszę od rolników i kierowców to podobnych przypadków jest więcej, tylko inni albo boją się wystawiać, albo bez słowa zmieniają mleczarnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z mleczarnią Dzisiaj, 11:08
  •  

#2 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 14 lipiec 2007 - 18:24

Problem z mleczarnią jeśli masz sporo mleko możesz sie do nich wybrac i powiedziec ze mieniasz mleczarnie ale to tylko jesli masz sporo mleka
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#3 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 741 postów

Napisany 14 lipiec 2007 - 18:27

Problem z mleczarnią Brałem to pod uwagę, ale jednak w innych mleczarniach płacą mniej. :P :P

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów

Napisany 14 lipiec 2007 - 18:37

Problem z mleczarnią A do jakiej mleczarni obecnie oddajesz mleko???
http://www.youtube.c...er/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

#5 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 14 lipiec 2007 - 18:40

Problem z mleczarnią mniej to pojecie wzgledne jak masz cały czas mniej mleko poza klasa to nie wiem czy w innej mleczarni nie bedzie wiecej płaciła
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#6 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 741 postów

Napisany 14 lipiec 2007 - 18:46

Problem z mleczarnią SM Mazowsze Chorzele
No ja wiem, tylko że to nie jest z mojej winy, ta próba którą powtórzyła mleczarnia swego czasu i moja którą ostatnio robiłem o tym świadczą!!!!!!

#7 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 14 lipiec 2007 - 19:55

Problem z mleczarnią tak jest wszędzie. u nas jak mleczarnia organizuje jakiś festyn to jadą po klasach. ja ci nie radzę wyskakiwać do nich z gębą tylko na spokojnie , wozić próbki do badania kilka razy na miesiąc. będą mieli cię dość i wjadą na kogoś innego.niby są to spółdzielnie i właścicielami są rolnicy ale według mnie to najbardziej skorumpowane zakłady w polsce. kto ma znajomości to może i od pięciu krów dawać 300litrów mleka dziennie (znam podobne przypadki)

#8 Share zlociutki3514

zlociutki3514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 14 lipiec 2007 - 20:15

Problem z mleczarnią tak się składa, że mam znajomego laboranta w mleczarni i gdy przedstawiłem mu ten problem, on nie namyślając się długo stwierdził, że to jest błąd ze strony pobierającego próbki! taką próbę powinno się niezwłocznie ( tzn do max 20 min po pobiorze) schłodzić lub schować do termoboksu, w którym jest max. 4 o C! Jeżeli to nie to, winy należy upatrywać w niewysterylizowanych probówkach, ale to raczej mało prawdopodobne!

#9 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 14 lipiec 2007 - 20:26

Problem z mleczarnią a jak u mnie pobiera dajmy na to o 7 i jestem pierwszy to zanim napełni cały samochód i zajedzie do mleczarni ( 25km) to będzie napewno po 9. nie wiem czy w tej turystycznej lodówce jest 4 czy 15 stopni jak co chwila ją otwiera. no i co mam zrobić , wiadomo że nie będą od każdego rolnika wozić próbek ekspresem. nie wierzę że te próby są w 100 % super dokładne. kiedyś jak jeszcze oddawałem mleko do zlewni to zlewniarz brał z jednej bańki próby dla kilku rolników a wyniki to przychodziły kosmiczne

#10 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 14 lipiec 2007 - 21:09

Problem z mleczarnią U mnie jak bierze próbę to zaraz chowa do takiej specjalnej skrzynki,jeżdża do mnie aż z Bierunia to muszą dawać do chłodnego.Zresztą 2 razy zdarzyło się tak że próbki uległy jakiemuś tam uszkodzeniu,to próby anulowano i już.

@versus-Dziwna ta mleczarnia ewidentnie chcą moim zdaniem kupować po niższej cenie.Prawdą też jest że jak więcej mleka to i inna gatka.Jaka jest róznica w cenie że nie przejdziesz do kogoś innego?

Ale też macie rację ostatnio u mnie był próbny udój i próby z danona i wyniki wyszły że tak powiem trochę różne(białko i tłuszcz szczególnie).
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 lipiec 2007 - 21:23

Problem z mleczarnią To u was samochody nie pobierają automatycznie próbek ???W Mlekpolu jest już tak od paru lat.Ogólnie przychylam się do zdania wojtasa-ja kiedyś (jeszcze gdy mleko woziłem do zlewni)-miałem takie przeboje,że szok-na porządku dziennym było zaniżanie ilości mleka a jak człowiek upomniał się o swoje to 3 mln bakterii,4 mln komórek ,tłuszcz w zimie max 3 a jaro ostatniego cielaka wyciągał aby kredyt spłacić za oborę.W końcu poszedłem do prezesa i mówię Panie Borawski albo pan coś z tym zrobisz albo jakaś tragedia się komuś przydarzy.Nie wiem co tam było ale pomogło jak ręką odjął a zlewniarkę po jakimś czasie dyscyplinarnie zwolniono-była tak pazerna,że jak kierowca się odwrócił to wodę lała na bezczelnego.

#12 Share zlociutki3514

zlociutki3514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 15 lipiec 2007 - 01:03

Problem z mleczarnią jak u mnie brali to w takiej lodówce "turystycznej" mięli mnóstwo takich wkładów mrożących, a próbki to najpierw wkładali do takiego stelarza, a dopiero potem do tej lodówki! Laborantka twierdziła, że zapełnienie pełnego stelarza zajmowało jej max 20 min.

Teraz to mają taką lodówkę na wyposazeniu cysterny a w probówkach jest taki płyn konserwujący. Kiedyś, jak jeszcze oddawałem do mleczarni do Radomia to probówki układali sobie ... na podszybiu w cysternie!!! :P wyniki czasem to taki kosmos wychodziły, że masakra!!! ale jak zwróciłem grzecznie uwagę, że jak to niby ma wyjść dobrze jak one leżą na słońcu i się grzeją to laborantka i kierowca dostali niemal białej gorączki!!! Twierdzili, że te probówki są wyjałowione i takie tam! :angry: Tak wszystkich na klasie mleka kosili że hej, płacąc przy tym marne grosze!!! Kolega mieszkał tam , gdzie jeździła konkurencja i pomimo, że miał o wiele mniej mleka i gorsze parametry, miał lepszą cenę! :angry: (widziałem jego fakturę)! I tak było do czasu! zajechała konkurencja jedna, a potem druga i już nikt do tej mleczarni nie oddaje!!!

Teraz to przyjezdzają, organizują zebrania i oferują kosmiczne ceny, ale teraz już nie ma przeproś! nikt nie chce tam przejść bo wie czym to smakuje!!!

#13 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 15 lipiec 2007 - 08:33

Problem z mleczarnią

To u was samochody nie pobierają automatycznie próbek ???W Mlekpolu jest już tak od paru lat.Ogólnie przychylam się do zdania wojtasa-ja kiedyś (jeszcze gdy mleko woziłem do zlewni)-miałem takie przeboje,że szok-na porządku dziennym było zaniżanie ilości mleka a jak człowiek upomniał się o swoje to 3 mln bakterii,4 mln komórek ,tłuszcz w zimie max 3 a jaro ostatniego cielaka wyciągał aby kredyt spłacić za oborę.W końcu poszedłem do prezesa i mówię Panie Borawski albo pan coś z tym zrobisz albo jakaś tragedia się komuś przydarzy.Nie wiem co tam było ale pomogło jak ręką odjął a zlewniarkę po jakimś czasie dyscyplinarnie zwolniono-była tak pazerna,że jak kierowca się odwrócił to wodę lała na bezczelnego.

u mnie działa też mleczarnia mlekpol i skonczyły się problemy z próbkami... tylko w tym wypadku u mnie skonczyły sie problemy tego rodzaju, że do mleczarni szedł prawie gnój, a badania wykazywały ze mleko jest czyste...

a i jeszcze te samochody mają licznik ilosci mleka, a niektórzy rolnicy przed odbiorem pod nogę zbiornika podkładali coś zeby na mierce wiecej było...

#14 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 15 lipiec 2007 - 09:31

Problem z mleczarnią

u mnie działa też mleczarnia mlekpol i skonczyły się problemy z próbkami... tylko w tym wypadku u mnie skonczyły sie problemy tego rodzaju, że do mleczarni szedł prawie gnój, a badania wykazywały ze mleko jest czyste...

a i jeszcze te samochody mają licznik ilosci mleka, a niektórzy rolnicy przed odbiorem pod nogę zbiornika podkładali coś zeby na mierce wiecej było...

No to ten mlekpol to w pełni profesjonalna firma.U mnie samochód z licznikiem przyjechał nie pamietam już kiedy;był kiedyś jak kupiłem nowa chłodnie sprawdzić czy licznik jest dobry,wyszło jeszcze na korzyść mleczarni :P

Teraz to przyjerzdzają, organizują zebrania i oferują kosmiczne ceny, ale teraz już nie ma przeproś! nikt nie chce tam przejść bo wie czym to smakuje!!!

Dokładnie u mnie jest to samo mniejsze mleczarnie oferują ceny o jakieś 20gr więcej niż dotychczas,ale nie ma głupich nikt do nich nie przychodzi..
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#15 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 741 postów

Napisany 15 lipiec 2007 - 10:43

Problem z mleczarnią U mnie samochody pobierają automatycznie próby na białko i tłuszcz, a na somatyczne i drobnoustroje dwa razy w miesiącu laborantka jeździ. Za poza klasowe tną 7 groszy, a tyle samo wynosi specjalna dopłata do litra, także nawet poza klasowo może wyjść ponad 1zł. Każdy samochód ma licznik, jak widzę że nie ma prób to często mierzę(mam wypoziomowany zbiornik i listwę). Mój kuzyn jeździ w innej mleczarni i powiedział że można ustawić tak licznik ze na 100 litrach obetnie z 5, jednego kierowcę tata dorwał, kola zwolnili bo 6 doniosło na niego. A w czerwcu jednego dorwałem na chamstwie: na liczniku było 239 a on zapisał 230!!!!!Później się tłumaczył że źle zobaczył.
W czerwcu jak powtarzali tą próbę to za 2 połowę nie przyszedł mi tłuszcz i białko, teraz na fakturze przyszło białko 2,6 a zawsze było ponad 3,5!!Musieli sobie zwrócić!!!!!!

#16 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7078 postów

Napisany 15 lipiec 2007 - 10:52

Problem z mleczarnią U mnie jak zbiera mleczarnia mleko to automatycznie pobierane są próbki, a laborantka jeździ 2 razy w miesiącu.
Z dokładnością ilości mleka nie ma problemu bo zawsze jak przyjeżdża to Babcia pilnuje aby dobrze wpisał :P .

#17 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 15 lipiec 2007 - 19:31

Problem z mleczarnią Panowie mam pytanko.Czy ktoś z was oddaje mleko do Piotrkowa Kujawskiego w województwie kuj.pom.?Pytam bo mam zamiar się tam przenieść.

#18 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 509 postów

Napisany 16 lipiec 2007 - 21:04

Problem z mleczarnią W mleczarniach lecą w ciula, złodziejstwo tam było jest i będzie. A wszystko co jest nie tak to wina rolnika a nie mleczarni. Kto ma znajomości to ma dobre wyniki badań i zawartość białka oraz tłuszczu. :angry:

#19 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • Zainteresowania:==Rolnictwo==

Napisany 13 wrzesień 2007 - 08:20

Problem z mleczarnią

Kto ma znajomości to ma dobre wyniki badań i zawartość białka oraz tłuszczu. :angry:

O tak, tu masz 100 % rację...hehe my mamy znajomości i jeszcze nikt nam nie powiedział że mleko jest złe...a kasa leci do kieszeni <_<
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share zonaRolnika

zonaRolnika

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 20:38

Problem z mleczarnią Temat stary, ale tytuł aktualny.
od 2008 roku oddajemy do Piatnicy, od lipca 2013 roku, przeniesono nasi innych dooddzału w ostrołęce. Cyk na kółkch. Antybiotyki schdzą po 2tyg o karencji ale ostanio przeszi samych siebie. Zawsze somatyke mamy 300-360, norma, ostatnio wskoczyło 500, dobra było cos nie tak. Krowy antybiotyk, mleko do probki i do mleczarni, somatyczne 180. I tak przez kilka odbirów sprawdzaliśmy ile jest. Tłuszcz trzyma się na poziomie 4,40 jak sami wozimy proby. Jak przyjezdza kierowca i bierze proby z samochou, somatyczne zawsze wyższe a tłuszcz wyszedł 3,40!! Gdzie dosłownie nic nie zmieniło się w zywieniu. Co jest grane?