ampergt

Byki mięsne,ile gdzie i dlaczego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ampergt    0

Witam

Mam kilka pytań do was i z góry dziękuje za odpowiedzi :

1.Ile mniej więcej wejdzie mi byków mięsnych do obory 12m/96m, takiego typu jak to http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/176519-bukaciarnia/

2.Co takiego byki mięsne jedzą

3.Ile pola ornego,łąk jest potrzebne do utrzymania tak około 250 byków

4.Czy to się opłaca ,jaki koszt utrzymania byków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumin    0

1.Da takiej obory jak na jedną sztukę potrzeba 3m kwadratowe 384 sztuk ale oczywiście korytarz paszowy

2.Takie byki jedzą to samo co krowy mleczne.Ananasy i banany wiesz te sprawy :(

3.Dużo pewnie z 80ha bo jak susza będzie :P

4.A masz w ogóle masz jakiś park maszynowy, ciągnik.Masz jakąś ziemie. Budynki, oborę?

Czy wszystko od początku?


"Kto gówno sieje, ten gówno zbiera..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki550e    1

Dołączam się, mam pytanko, młody rolnik, będe jechał po dwa byczki 1,5 mieś. na co zwracać uwagę przy zakupie, ????????????/////// żebym nie miał problemów z nimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Witam Mam kilka pytań do was i z góry dziękuje za odpowiedzi :1.Ile mniej więcej wejdzie mi byków mięsnych do obory 12m/96m, takiego typu jak to http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/176519-bukaciarnia/2.Co takiego byki mięsne jedzą 3.Ile pola ornego,łąk jest potrzebne do utrzymania tak około 250 byków 4.Czy to się opłaca ,jaki koszt utrzymania byków

Hahahahahahahahaha 250 sztuk :( Pojechałeś...

Zebyś sobie rade z 40 dał to będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumin    0

suzuki550e wchodziłeś w mój profil, mam 14 lat :(

ale interesuje się bydłem mlecznym to wiem.

Byczki musisz sprawdzić czy nie maja przepukliny i czy nie mają biegunki. :P

U mnie jak sprzedaje byczki czy cielaczki to sprawdzają tylko czy nie mają przepukliny ;)


"Kto gówno sieje, ten gówno zbiera..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem skąd ten śmiech u kolegi powyżej znam ludzi co wykarmiają około 300 byków do ciężkiego opasu i maja jeszcze 8000 tys. świń i 150 krów i to na 800 ha i jakoś dają rade...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

rafale Ci ludzie o których piszesz nie robią tego od dziś tylko mają kilkunastoletnią praktykę. Jak ktoś pyta co jedzą byki mięsne i chce od razu trzymać 250 sztuk to widać że ma o tym blade pojęcie. Jasne niech kupi 250 cielaków i niech mu dostaną sraczki to po dwóch dniach będzie miał tego dość mimo że ma piękną bukaciarnię. Po prostu dyletant pyta się na forum o podstawowe rzeczy i odrazu liczy zyski ile to by nie było jakby wstawił tyle to a tyle. Może niech zacznie od 20-30 sztuk a potem zobaczy sam jak z opłacalnością, co to znaczy opieka weterynaryjna, przygotowanie paszy, zadawanie, odpajanie, ile się czeka na takiego byka, co znaczą upadki i od czego itp. a nie pyta się na forum czy to się opłaca. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

W 100% popieram kolegę wyżej. 20-30 ... też za dużo 2-3 raczej. :( Nie mając wiedzy na temat bydła można tylko stracić kasę jeśli w porę nie zauważymy objawów choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Nie traktuj tego ostro. Ale jak wchodzę na forum to czytam o dziesiątkach napaleńców którzy już liczą zyski nie mając za bardzo pojęcia co się z tym wiąże. Niedawno była koniunktura na świnie to wszyscy tylko pisali jak zmodernizować chlewnie. dziś chlewnie są be więc wszyscy piszą o tym że mają budynek i kilka hektarów szuwarów niekoszonych x-lat i jak tu produkować bydło mięsne bo w dojenie jakoś nikomu nie chce się wchodzić bo to obowiązek i koszt wysoki. Skończy się tym samym co w przypadku świń. Będzie nadprodukcja i za rok bydło mięsne też będzie be. No ale dobra próbujcie. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj