Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dzierżawa pola.

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Newholland15

Newholland15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 14 październik 2010 - 18:36

Dzierżawa pola. Witam,
Jeżeli piszę w złym dziale to przeprasza i proszę o przeniesienie.
Wracając do tematu to mam pewne tak jakby ogłoszenie a mianowicie że wydzierżawię każdą ilość gruntów ornych na Śląsku w okolicach Żor, Jastrzębia.
Jeżeli ktoś miałby pole w dzierżawę albo wie o czymś to proszę o kontakt.
Może się wam wyda trochę dziwne że się tak ogłaszam na forum ale innej drogi jakoś nie znalazłem, a może się akurat ktoś znajdzie.
Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dzierżawa pola. Dzisiaj, 14:38
  •  

#2 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 14 październik 2010 - 18:56

Dzierżawa pola. dobry pomysl
to ja sie dolacze do tematu
ja bym wziol w dziezawe grony orne w woj opolskim okolice nysy , glucholaz i prudnika tez kazda ilosc

#3 Share Adrian7245

Adrian7245

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, nowości rolnicze, ciężarówki

Napisany 14 październik 2010 - 19:02

Dzierżawa pola. Rówmnież sie dolanczam: powiat wielkopolski powiat wolsztyński gmina siedlec

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 14 październik 2010 - 19:04

Dzierżawa pola. Bezsens totalny na tym forum sa raczej ludzie którzy zainteresowani sa rozwojem jak ktoś chce ziemi niech da ogłoszenie do prasy lokalnej przecież nie każdy rolnik ma net i czyta af.

#5 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 14 październik 2010 - 19:29

Dzierżawa pola. no to samo miałem napisac jak przeczytałem temat:)

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 październik 2010 - 20:05

Dzierżawa pola. Ja zrobiłem inaczej-co prawda bardzo skutecznie. Nadrukowałem sporo ogłoszeń o treści:

,,WEZME ZIEMIE W DZIERZAWE BEZ DOPŁAT nr tel 666 666 666''

Ogłoszenia te porozwieszałem w obrębie 10km od mojego gospodarstwa, głownie tam gdzie jest lepsza ziemia, po 1 miesiacu miałem już jakieś 40ha, po 2 miesiacach 60ha...obecnie jestem 14 miesięcy od wywieszenia tych ogłoszeń i mam łącznie w dzierżawie 80ha....
Pomysł bardzo skuteczny i prosty

#7 Share Slomek

Slomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 14 październik 2010 - 20:16

Dzierżawa pola. pomysł dobry ale ludzie będą gadać że to że tamto Ci co cię znają :( tak mi się wydaje pomysł dobry nawet bardzo gdzieś w sklepach wiejskich na tablicach wywiesić ktoś by się znalazł może :P

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 październik 2010 - 20:18

Dzierżawa pola. Co bedą gadać ludzie? U mnie może się na poczatku troche podśmiewali...teraz kopara im opada jak widzą jaka qqrydza urosła...

#9 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 15 październik 2010 - 05:00

Dzierżawa pola. U mnie taki pomysł z pewnością by nie wypalił, gdyż w mojej okolicy ludzie są niestety bardzo zawistni. Wolą aby pole stało ugorem lub do niego dopłacać, aniżeli dać komuś kto chce gospodarzyć (bo się jeszcze dorobi...).
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#10 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 15 październik 2010 - 05:06

Dzierżawa pola. Co mają gadać człowiek przedstawia warunki, bierze ziemie, podpisuje umowe jak się domyślam i wszystko. Wiem że obrabianie ziemi bez dopłat to czasem wstydliwy temat ale jak się komus opłaca. A jeśli ludzie są zawistni i nie chcą ziemi dzierżawić to żaden sposób nie wypali nawet ogłoszenie w tv po wiadomościach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 15 październik 2010 - 08:27

Dzierżawa pola. Kolego ale pomyśl czy bierzesz ziemię w dzierżawę tylko dla dopłat, każdy ma jakiś wyższy cel biorąc ziemię

#12 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 październik 2010 - 09:41

Dzierżawa pola. No to ja jeszce powiem coś odnośnie podpisania umowy, z żandym człowiekiem nie podpisywałem umowy, wrecz kiedy o niej wspomniałem ludzie się oburzali i mowili podobnym tonem ,,To Ty mi nie wierzysz?? U mnie słowo droższe pięniędzy'' prawie kazdy tak gadał...

#13 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 15 październik 2010 - 15:12

Dzierżawa pola. Tak jak juz inni pisali ze temat nie ma zbytnio sensu, przyłanczam sie do tego i proponuje abyscie na słupach zawiesili ogloszenia WYNAJME ZIEMIE i telefon i pewnie zadzwonia
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#14 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 15 październik 2010 - 16:52

Dzierżawa pola. u nas na dzierżawę ziemi bez dopłat nie ma zbytnio chętnych :(

#15 Share endrius

endrius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 15 październik 2010 - 17:00

Dzierżawa pola.

No to ja jeszce powiem coś odnośnie podpisania umowy, z żandym człowiekiem nie podpisywałem umowy, wrecz kiedy o niej wspomniałem ludzie się oburzali i mowili podobnym tonem ,,To Ty mi nie wierzysz?? U mnie słowo droższe pięniędzy'' prawie kazdy tak gadał...

To jak dobrze rozumiem to cały areał który dzierżawisz masz tylko ustną umowę ? to nie masz nawet dopłaty do paliwa, nawet nie możesz dopłatę do materiału siewnego dostać .

#16 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 15 październik 2010 - 17:22

Dzierżawa pola. pewnie tak, wg mnie taka dzierżawa to darowanie pieniędzy komuś kto nic nie robi. Ale z drugiej strony jeżeli komuż zależy mocno na areale to zgadza się nawet na takie warunki :( :P każdy robi tak jak uważa za stosowne

#17 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 październik 2010 - 17:45

Dzierżawa pola. @Endrius dopłatę na paliwo i materiał siewny dogaduję się z właścicielem pola aby robił we wniosku...tak samo na wiosnę planuję posiać z 10ha łubinu i też zgłoszę do właściciela aby wypełnił o dopłatę do roślin strączkowych...troche latania i dzwonienia jest ale opłaca się.
Mam kilku takich starych ciuli, pijaków co nawet chyba wniosku o dopłatę nie wypełniali, a i sprzedać nie chcą bo mają swoje głupie teorie i tyle..

#18 Share endrius

endrius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 15 październik 2010 - 18:13

Dzierżawa pola. A no jak masz ugadane z niektórymi takie warunki to rozumiem , a wyjątki się zawsze zdarzają . Ja osobiście znam takich ludzi (bo rolnikiem nie można nazwać) co mają ładne areały i to dobrej klasy ziemie i stoi ugorem i nie wydzierżawi a tym bardziej nie sprzeda i tak stoi przerośnięte perzem z roku na rok coraz to gorzej .

#19 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 październik 2010 - 05:41

Dzierżawa pola. U mnie też są tacy ludzie, jedni nic nie robili na polu i brali dopłaty a teraz maja przesrane...w tym roku znowu wywiesze kilkanaście/dziesiąt ogłoszen w sąsiedniej wiosce. Zobaczymy ile teraz przyjdzie, może akurat pola sąsiadujące pooddają z czego zrobią się większe kawałki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 16 październik 2010 - 07:01

Dzierżawa pola. Hm troche ryzykujesz wyprawisz komuś ziemie a on powie dziękuje chociaz teoretycznie tylko bo jak ktos ma kase to nie wnika kto mu obsiewa. Ale może tak się zdarzyć. Co do tego łubinu u nas też się rzucili tylko że łubin słodki jest wrażliwy na antraktoze i co za tym jdzie kapitałochłonny opryski nie są tanie.