Skocz do zawartości

Zdjęcie

DT 75 jako ciągnik rolniczy

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Tandam

Tandam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 14 październik 2010 - 18:28

DT 75 jako ciągnik rolniczy Witam wszystkich forumowiczów!
Mam zamiar kupić spychacz DT 75 głównie do odśnieżania ale myślałem również, żeby wykorzystać go w sezonie letnim do prac polowych takich jak głęboszowanie.
W związku z tym mam kilka pytań do osób, które użytkują, bądź też użytkowały DT 75 albo chociaż jeździły takim pojazdem:
-Czy DT 75 poradziłby sobie w pracy z głęboszem o 3 zębach (przy głębokości roboczej 0,5 metra) ?
-Który rodzaj gąsienic (węższe z ostrogami, czy szerokie-błotne) byłby odpowiedniejszy do wyżej wymienionych prac, czyli odśnieżania i głęboszowania?
-Wiem, że są DT z silnikami o mocy 75KM i 100KM, ale przeglądając różne ogłoszenia wyczytałem, że są też silniki 75KM z turbodoładowaniem i w związku z tym mam pytanie ile ten silnik posiada KM i czy są również silniki 100KM + turbo ?

Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję! Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
DT 75 jako ciągnik rolniczy Dzisiaj, 17:24
  •  

#2 Share mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne

Napisany 14 październik 2010 - 21:01

DT 75 jako ciągnik rolniczy Witam jestem użytkownikiem DT75 od 5 lat używam go głównie do odśnieżania sporadcznie do prac ziemnych częściej do wyciągania. do odśnieżania lepsze są gąsienice te wąskie z ostrogami gdyż ma więkrzą siłę uciągu.co do silników to jest kilka typów: cztero-cylindrowy SMD14 - 75KM, SMD14N -80KM A41 -90KM. ten z turbo nie znam typu 93KM jest też sześcio-cylindrowy A-01M 130KM. co do głębosza to napewno go pociągnie tylko nie wiem z jaką prędkością (zależy od mocy silnika) jeżeli masz jakieś pytania to pisz na PW.(posiadam sporo lektury na ten temat) Pozdrawiam.

#3 Share Tandam

Tandam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 15 październik 2010 - 19:18

DT 75 jako ciągnik rolniczy Serdecznie dziękuję za udzielone informacje! Co do silników to ten 130-konny brzmi zachęcająco, ale wydaje mi się, że na moje potrzeby wystarczyłby ten 4-cylindrowy 90-konny bez turbo (myślę, że byłby żywotniejszy niż ten z turbo, a moc w sumie zbliżona).
Szczerze mówiąc to jestem totalnym laikiem w posługiwaniu się internetem jak również forum więc nie wiem co oznacza skrót PW?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 15 październik 2010 - 19:24

DT 75 jako ciągnik rolniczy Prywatna wiadomość :blink:
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Tandam

Tandam

Zaawansowany