Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa tarcza - nie wysprzęgla do końca

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share LukaszSZCZ999

LukaszSZCZ999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 14 październik 2010 - 17:45

Nowa tarcza - nie wysprzęgla do końca Dobry wieczór. Panowie, wymieniłem tarczę sprzęgłową (490zł w Grene), docisku mimo bruzd wydartych przez nity poprzedniej tarczy nie toczyłem.

Po złożeniu ciągnika nie mogłem wrzucić biegu bo po prostu zgrzytało. Wrzuciłem bieg na zgaszonym silniku, odpaliłem, mimo wciśniętego pedału do dechy, ciągnik zaczął się toczyć. Pomyślicie że jest zapowietrzone.. Odpowietrzyłem, twardość jest w porządku. Pojeździłem trochę i jest odrobinę lepiej, ale z każdą zmianą biegu myślę "zgrzytnie czy nie?", no i niestety strasznie niewygodne jest wciskanie sprzęgła do samego końca by dobrze wysprzęglić (już dwu centymetrowe popuszczenie sprzęgła od maksimum powoduje całkowite "załapanie" sprzęgła).
Ponadto zauważyłem, że pełne naciśnięcie pedału powoduje bardzo mały (ok 2milimetrowy) ruch docisku od tarczy. Czy ktoś wie ile powinien ten ruch wynosić? :(

Co robić? Dotrze się to? Sam pedał obojętnie czy silnik odpalony czy nie ma luz, zastanawiam się czy czasem to on nie pozwala na całkowite wciśnięcie pompki.

Piszcie, powiedzcie co można jeszcze wykonać by to naprawić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa tarcza - nie wysprzęgla do końca Dzisiaj, 22:02
  •  

#2 Share zenas

zenas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:Moje zdanie to "DOGMAT" nie dyskutuje!

Napisany 14 październik 2010 - 18:34

Nowa tarcza - nie wysprzęgla do końca :( odwrócona tarcza sprzęgłowa,typowy objaw :P
Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

#3 Share robert1226

robert1226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 14 październik 2010 - 18:44

Nowa tarcza - nie wysprzęgla do końca Moim zdaniem przy zjerzdżaniu przegiołeś koleś tarczę , bo nie ustawiłeś jej idealnie na środku .A żeby założyć tarczę to potrzebny jest wałek sprzęgłwy,jeśi go niemiałś to ustawienie tarczy w idealnym miejscu jest praktycznie niemożiwe

#4 Share LukaszSZCZ999

LukaszSZCZ999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 15 październik 2010 - 05:12

Nowa tarcza - nie wysprzęgla do końca Tarcze włożyłem odpowiednią stroną...

Robert... Z jaką siłą trzeba zapierniczyć, żeby zgiąć tarczę. Nie rozpędzałem się przy zjeżdżaniu :( Wszystko spasowało idealnie i lekko.

#5 Share LukaszSZCZ999

LukaszSZCZ999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 15 październik 2010 - 16:21

Nowa tarcza - nie wysprzęgla do końca Już sobie poradziłem- wykręciłem trochę popychacz pompki. Teraz gro i bucy :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 15 październik 2010 - 18:18

Nowa tarcza - nie wysprzęgla do końca

Moim zdaniem przy zjerzdżaniu przegiołeś koleś tarczę , bo nie ustawiłeś jej idealnie na środku .A żeby założyć tarczę to potrzebny jest wałek sprzęgłwy,jeśi go niemiałś to ustawienie tarczy w idealnym miejscu jest praktycznie niemożiwe

Nie widzę potrzeby ustawiania tarczy. Wystarczy przy składaniu od razu nie dokręcać docisku tak zeby tarcza miała lekki luz. Przy zjeżdżaniu wystarczy trochę obrócić kołem zamachowym zeby tarcza wskoczyła na wałek. Po zjechaniu dokręca się docisk przez okienko na dole i tak bardzo szybko można złożyć ten ciągnik bez wałków i tym podobnych sprzętów.

#7 Share robert1226

robert1226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 20 październik 2010 - 18:16

Nowa tarcza - nie wysprzęgla do końca rafik;Tak też można , ale jak masz wałek to mas 100% ż dobrze .
Lukasz ;żeby przegiąć tarczę nie potrzeba żdnej siły .

#8 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 21 październik 2010 - 11:58

Nowa tarcza - nie wysprzęgla do końca tylko jest jescze jeden problem. włożysz wałek sprzegłowy w tarcze i według czego to ustawisz?? zeby ustawic to dobrze to należałoby dorobić wałek który wchodziłby w tarcze i dalej w miejsce od wałka napędu WOM bo to on wszystko centruje. Czegoś takiego nie ma na rynku a poza tym po co pchać się w koszty??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Skrzypek

Skrzypek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 21 październik 2010 - 13:30

Nowa tarcza - nie wysprzęgla do końca Kolego ŁukaSZCZ 999 ze sprzęgieł pisałem prace dyplomową,ale to nic nie znaczy.Jak docisk zwalnia tarcze z odległościa 2mm to znak,że mechanizm wyłączający sprzęgło jest ok.Ale czy sprawdziłeś przed montażem frez wałka i tarczy,by było jaśniej na wałek założyłeś tarcze i sprawdziłeś czy płynnie się po nim przesuwa?Bo tak jak piszesz,że docisk luzuje tarcze 2mm to jest dobrze,nawet dużo według mnie,ale czy tarcza samoczynnie oddala się od koła zamachowego i uzyskuje luz-to jest ważne.Brudny,zardzewiały frez może powodować,że tarcza zakleszcza się na wałku i nie oddala od koła zamachowego,a przez to są zgrzyty przy zmianie biegów.Poproś kogoś by wsiadł do ciągnika,przy skrzyni biegów w pozycji luzu i wyłączonym silniku niech wdepnie pedał sprzęgła.Ty jak masz dojście przez okienko śrubokrętem bez większych oporów powinneś obrócić tarczą sprzęgłową.Jak tak nie jest to cośik jest nie tak.Chłopaki piszą,że mogłeś zwichrować tarcze-jest to możliwe ale sprzęgło wtedy by szarpało.