Mrmagyster

Wybór ciągnika na małe gospodarstwo

Polecane posty

Mrmagyster    31

Siemka, ostatnio szukam jakiejś ciekawej oferty dotyczącej używanego ciągnika o mocy od 47 do 60/70 km.Pow gospodarstwa 18 ha,głównie hodowla bydła mlecznego.Obecnie z ciągników posiadam tylko C 330.

Ciągnik miałby służyć do koszenia i innych prac zielonkowych oraz jak to na gospodarstwie zawsze coś więcej dla niego by się znalazło.Cena to do 25000/30000 zł.Kierujcie swoje propozycje.


welcome :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Ja polecam MF 255 (47KM) ciągnik bardzo fajny miałem go 25 lat i złego słowa nie powiedziałem. Bo jeszcze o takiej samej mocy jest ursus 3512 (48KM), ale jeśli potrzebujesz czegoś większego to polecam Ursusa 4512 (60KM) bardzo fajny ciągnik ja mam takiego tylko jeszcze te pierwsze serie czyli z taka maską jak 912 to były bez wspomagania, to się kierownicą ciężko kręci na małych obrotach. Ale te już z taką maską jak MF 255 to już miały wspomaganie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus3PGT    3

a ja jakiegoś john deera lub DF napewno bedziesz zadowolony i to bardzo bo na fendta to troche masz mało plnów żeby fajnego kupić i ja wieże w te 3 marki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Ja również polecam Deutz'a, sam posiadam i jestem z niego zadowolony...

Za taką sumę możesz spokojnie stac się właścicielem jakiegoś D7207, Dx85 czy Dx80 na taką powieszchnie wystarczył by...a i z jakąś większą kosiarką czy prasą rolującą nie miałby problemu :(

 

http://otomoto.pl/deutz-deutz-fahr-d-7207c-A19294.html

http://moto.allegro.pl/sprzedam-deutz-dx-90-i1260810738.html


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

weź zetora... sam jestem posiadaczem 7211 i C-360 i powiem ci że ziemia to ursus a niebo to zetor... sama kabina przemawia za zetorem a w tej cenie bedziesz miał zetora młodszego niż 20 lat a C-360 nie kupisz już takiej młodej, chyba że 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

polecam ci coś z zetora to dobra firma np 6211 lub 7211


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Ja to raczej bardziej myślę o c 360 lub o jakimś case bo 4512 używanych jest mało na sprzedaż.

Już nie te czasy żeby się takim sprzetem męczyc lepiej już Belarusa poszukaj jeżeli obawiasz się zachodnich...

 

http://moto.allegro.pl/belarus-mtz-82-z-1999-roku-bialorus-i1268297370.html

http://moto.allegro.pl/mtz-82-belarus-rok-95-stan-bdb-orginal-i1272476613.html


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor6    0

Kolego jak masz 30000 tyś to nie kupuj C-360( ma 52km) te ciągniki były w modzie za czasów pegerowskich był uważany za mocny ciągnik ja mam C-360 i tak nie uważam , jak kupujesz cjągnik to tylko 4x4 równo ciągnie i mniejsze zużycie paliwa np: w(orce) jakiej firmy to zależy od ciebie i chociaż te 70km żeby w prasie miał lżej;) chyba że boisz się ciągników 4x4 wiec się nie bój bo niema czego naprawdę warto zainwestować w ciągnik 4x4.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

mu na 11ha mieliśmy C-360 i Zetora 7211, wydawało się, że cud maszynki, teraz jest C-360 i TD5050 i teraz jest dopiero dobrze, w polu 4x4 idzie i nic go nie zatrzyma, a na jeden kawałem 7211 wiosną nie szło wjechać... 4x4 to już jest coś i teraz ciągnika bez napędu na przód nie chciałbym już więcej jako główny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj