Skocz do zawartości

Zdjęcie

talerzówka

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share daniel0011

daniel0011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 14 październik 2010 - 08:04

talerzówka hey,mam takie pytania jaką mam kupić talerzówke do ursusa c-330?? możecie podać linki z allegro jak coś wiecie? i do czego się używa talerzówki i kiedy ? dzięki za posty:)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
talerzówka Dzisiaj, 04:29
  •  

#2 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 14 październik 2010 - 08:14

talerzówka Talerzówka do C-330 :blink:. Polecam kupić bronki (dużo tańsze, a robota ta sama). Nawet nad takim sprzętem się nie zastanawiaj.
Ps. Ta wygląda na przyzwoitą http://allegro.pl/br...1267862874.html
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#3 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 14 październik 2010 - 08:25

talerzówka http://www.agrofoto....famarol-beta-1/ taka jest do ciapka dobra. Niestety dawno sprzedana za taki sprzęt musisz te 1800 przygotować.
Mój Wladimirec podbija świat

#4 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 14 październik 2010 - 08:27

talerzówka murtek a czemu myślisz że do ciapka talerzówka się nie nadaje :blink: talerzówką możesz zastąpić kultywator
http://allegro.pl/br...1254778415.html
http://allegro.pl/ta...1259170523.html
http://allegro.pl/br...1273633252.html
http://allegro.pl/no...1273632226.html
http://allegro.pl/br...1270888195.html
Z takim sprzętem ciapek powinien dać radę tylko pod warunkiem że masz sprawny podnośnk bo jak podnośnik słaby to o talerzówce zapomnij :P

#5 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 14 październik 2010 - 08:33

talerzówka kolega murtek3 chyba nie jeździł 30-stką i nie wie co można, a czego nie można nią robić że pisze jak pisze...
Luknik moją galerie jaką mam talerzówke kupiona w 99 roku i jakoś nie mam z nią problemów i obrabiam ponad 10 ha właśnie 30-stką :blink:

#6 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 14 październik 2010 - 09:00

talerzówka Roki212, damjan15
Kolego, zajrzyj w moją galerię i zobaczysz.... Ursusa C-330. Według mnie do talerzówki on się nie nadaje. Do tego potrzeba ciągnika o mocy przynajmniej 70- 80 KM z przednim napędem, aby efekty pracy były zauważalne. Nie wyobrażam sobie, aby ten ciągnik pociągnął taką maszynę (o podnoszeniu nie wspomnę). Ciapek jest za słaby (co innego 60), trochę wilgoci i siedzi.
Jeśli masz taką talerzówkę przy swoim ciągniku to gratuluję. Ciekaw jestem jedynie co ona potrafi. Masz może jakieś foto zrobione podczas pracy tą maszyną ???
Od tej brony talerzowej byłby lepszy pług...
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#7 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 14 październik 2010 - 09:08

talerzówka Ty już sam nie wiesz co piszesz w jednym zdaniu że się nadaje a potem że się nie nadaje wpierw się zastanów a potem pisz. Według mnie jeżeli ma podnośnik sprawny to talerzówka do ciapka się nadaje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 14 październik 2010 - 09:36

talerzówka damjan15
Hmm kolego sam się zastanów co piszesz. Przeczytaj dokładnie 100 razy moje posty i znajdź mi info gdzie napisałem to co ty masz na myśli ???!!!
Proszę o cytat !!!

#9 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 14 październik 2010 - 09:50

talerzówka Funkcji edytuj każdy może użyć 2 linijka 2 zdanie przed nadaje nie było "nie" :blink:

#10 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 14 październik 2010 - 10:38

talerzówka

Roki212, damjan15
Kolego, zajrzyj w moją galerię i zobaczysz.... Ursusa C-330. Według mnie do talerzówki on się nie nadaje. Do tego potrzeba ciągnika o mocy przynajmniej 70- 80 KM z przednim napędem, aby efekty pracy były zauważalne. Nie wyobrażam sobie, aby ten ciągnik pociągnął taką maszynę (o podnoszeniu nie wspomnę). Ciapek jest za słaby (co innego 60), trochę wilgoci i siedzi.
Jeśli masz taką talerzówkę przy swoim ciągniku to gratuluję. Ciekaw jestem jedynie co ona potrafi. Masz może jakieś foto zrobione podczas pracy tą maszyną ???
Od tej brony talerzowej byłby lepszy pług...

aktualnie nie mam fotki, ale jak kolego chcesz to nie ma problemu zrobie fotke bo bende gdzieś tak za tydzień lub dwa talerzował jeszcze ściernisko :blink:

#11 Share damiandcba

damiandcba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 14 październik 2010 - 10:47

talerzówka Po co ta kłótnia do 30 może być talerzówka ale nie np. 2x8 tylko jakaś 2x5,2x6. I wtedy będzie ładnie robota zrobiona. NIe kupuj za dużej bo będzie miała za ciężko do talerzówki też musi być odpowiednia prędkość.:blink:

#12 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 14 październik 2010 - 10:50

talerzówka Wow. Nie spodziewałem się takiej aktywności w tym temacie, a szczególnie nie przyszło mi na myśl ilu jest obrońców Ursusa C-330 z talerzówką. Chciałem od razu na początku wybić autorowi tego tematu taki osprzęt do takiego ciągnika, ale widzę że znalazło się więcej mądrych, więc im przekazuje głos.

Koledze @daniel0011 życzę w przyszłości przyjemnej pracy taką maszyną (o ile ją kupi).

Ja i tak swego zdania nie zmienię- to jest za SŁABY ciągniki do brony talerzowej, a więc się do niej NIE NADAJE !!! I jak wspomniałem wcześniej, takowy ciągnik posiadam i wiem co on potrafi.

#13 Share agro973

agro973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze

Napisany 14 październik 2010 - 12:02

talerzówka Ja polecam tą talerzówkę z Akpila o szerokości 1,4 V2-14 będzie wtedy miał lżej i szybszym biegiem będzie można jeździć i idzie za tym lepszy efekt pracy. Jej cena katalogowa to 3 694 złotych brutto.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share damiandcba

damiandcba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 14 październik 2010 - 15:55

talerzówka

Wow. Nie spodziewałem się takiej aktywności w tym temacie, a szczególnie nie przyszło mi na myśl ilu jest obrońców Ursusa C-330 z talerzówką. Chciałem od razu na początku wybić autorowi tego tematu taki osprzęt do takiego ciągnika, ale widzę że znalazło się więcej mądrych, więc im przekazuje głos.

Koledze @daniel0011 życzę w przyszłości przyjemnej pracy taką maszyną (o ile ją kupi).

Ja i tak swego zdania nie zmienię- to jest za SŁABY ciągniki do brony talerzowej, a więc się do niej NIE NADAJE !!! I jak wspomniałem wcześniej, takowy ciągnik posiadam i wiem co on potrafi.

@Murtek3 wszystko zależy od ilości talerzy talerzówka talerzówce nie równa jedna ma 4m szerokości a inna 1,5m.T To co jeśli będzie chciał kupić pług to co powiesz mu nie kupuj bo ciągnik za slaby mój ma 100 km i ma problem z 4 skibami to twój nie da rady. Wszystko zależy jaką weźmie szerokość maszyny ja polecam tak jak pisałem około 1,5m albo i mniej.

Dodaj odpowiedź