Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kverneland półzawieszany czy zawieszany?

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Grzesio07

Grzesio07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 13 październik 2010 - 20:46

Kverneland półzawieszany czy zawieszany? Witam serdecznie
Muszę kupić pług. Wybór padł na Kvernelanda najchętniej AD85 lub AD100 (4 skibowy) ale neistety tych pługów jest jak na lekarstwo. Ostatnio znalazłem w całkiem fajnym stanie ale niestety spóźniłem się 2 godziny (został sprzedany). Obok stoi 5 skibowy Kverneland ale półzawieszany też w dobrym stanie. I tu pojawia się moje pytanie. Czy ciężko jest z manewrowaniem takim pługiem? Posiadam ok 14ha i wszystko jest orane praktycznie "na raz" po żniwach. Gleba to ok 70% glina a reszta to lekka ziemia. Ciągnik jakim będę to ciągał o Renault 155.54.
Bardzo bym prosił o podzielenie się doświadczeniem w użytkowaniu takigo pługa.
Mile widziane są też propozycje innych pługów. Koniecznie 20" ponieważ z tyłu mam dosyć szerokie opony (650) i nie chcę gnieść skiby. Acha i cena tak do 14tyś zł.
Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kverneland półzawieszany czy zawieszany? Dzisiaj, 02:30
  •  

#2 Share intruder74

intruder74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 13 październik 2010 - 23:51

Kverneland półzawieszany czy zawieszany?

Witam serdecznie
Muszę kupić pług. Wybór padł na Kvernelanda najchętniej AD85 lub AD100 (4 skibowy) ale neistety tych pługów jest jak na lekarstwo. Ostatnio znalazłem w całkiem fajnym stanie ale niestety spóźniłem się 2 godziny (został sprzedany). Obok stoi 5 skibowy Kverneland ale półzawieszany też w dobrym stanie. I tu pojawia się moje pytanie. Czy ciężko jest z manewrowaniem takim pługiem? Posiadam ok 14ha i wszystko jest orane praktycznie "na raz" po żniwach. Gleba to ok 70% glina a reszta to lekka ziemia. Ciągnik jakim będę to ciągał o Renault 155.54.
Bardzo bym prosił o podzielenie się doświadczeniem w użytkowaniu takigo pługa.
Mile widziane są też propozycje innych pługów. Koniecznie 20" ponieważ z tyłu mam dosyć szerokie opony (650) i nie chcę gnieść skiby. Acha i cena tak do 14tyś zł.
Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Nie wiem, jak przy pługu sprawdza się system półzawieszany, ale ja kupiłem talerzówkę z takim układem i jestem zachwycony. Kupiłem ją bo była duża i ciężka, ale zanim wjechałem nie podpiołem ja do ciagnika nie byłem pewny czy dobrze zrobiłem. Potem jednak okazało się, że to super rozwiązanie - manewruje się nią jak zwykłą zawieszaną, a ciągnik zupełnie nie czuje ciężaru. Te kułko idealnie dostosowuje się do terenu i dzięki temu,że jest obrotowe nie można go uszkodzić.
Jęśli w pługu działa to równie dobrze to można brać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 14 październik 2010 - 08:58

Kverneland półzawieszany czy zawieszany? http://rol-trans.pl/...ferta&ofbig=306

czy tobie o takiego chodzi???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 14 październik 2010 - 16:18

Kverneland półzawieszany czy zawieszany? jeśli masz wąskie pola to nie bierz półzawieszanego, bo z nawrotem ci trochę zejdzie :(