Skocz do zawartości

Zdjęcie

International 856 XL

130 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Sokol954

Sokol954

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 16:47

International 856 XL Dzięki bardzo Marcin87.
No chyba ogarnąłem sprzęt. Pierwsza jazda całkiem ciekawa, kumpel za mną jechał mówił że między 35 a 40 sie bujnąłem nie wiem ile to tam może pojechać ale mniema że jakoś tak.
A co do połówek to nie wiem czy mam ten luz miedzy nimi czy nie ale muszę mieć w górnym położeniu aby to jechała w miarę szybo.
Czy jest w ogóle możliwość wyłączenia połówek no bo może ja źle rozumiem ale gdy jeżdżę wywrotką to z pełnego biegu mogę korzystać lub właśnie z jego połowy a tu piszesz że albo 70% albo 20% chyba że ja coś pokręciłem. Dzięki za wyjaśnienie.

Wszystkie dźwignię myślę opanowałem tylko jednej nie kumam pod lewą ręką mam taką z linką pcha się ją(obraca) na dół ale sie nie blokuje i wraca do pierwotnego położenia, co to jest? Napęd nie bo ten mam załączany z deski.

Kolejna sprawa który wałek jest szybszy jak stoję za ciągnikiem ten centralny czy ten bardziej z prawej?

Bo jeżeli chcę rozsiewać sól chciałbym to robić tylko gdy jadę a do tego muszę mieć załączonego żółwia wtedy z kolei prędkość talerzy jest zbyt niska.

Kolejna sprawa gdzie dostanę do niego obciążniki na przód widzę że jest odpowiednie na nie mocowanie pewnie oryginalne takie zakładane od góry muszą być.
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
International 856 XL Dzisiaj, 23:11
  •  

#62 Share Parcho1988

Parcho1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 26 listopad 2011 - 09:17

International 856 XL Wałek centralny to jest 1000 a ten po prawej 540, a sprawa obciążników to pytaj się tam gdzie ludzie sprowadzają ciągniki i różne maszyny rolnicze,na allegro jakoś też widziałem. Jak wiesz gdzie jest Zbuczyn to tam możesz sobie pojechać i po tych składach rupieci pojeździć na pewno byś znalazł.

#63 Share szczupak26

szczupak26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 08 luty 2012 - 10:39

International 856 XL Cześć wszystkim.

Koledzy nie chcę zakładac nowego tematu a potrzebuje imformacji o silniku DT 239 który jest w naszych Casie 856 xl.

Dokładnie interesuje mnie ciśnienie sprężania (na tłokach) jakie powinno byc zgodnie z instrukcją i ewentualnie najniższe dopuszczalne.Dodam że to silnik doładowany.

Powoli przymierzam sie do zdjęcia głowicy i oddania jej do naprawy i przy okazii poddam kontroli w jakim stopniu są cylindry i tłoki oraz pompę wtryskową ale potrzebuje dokładnych dane żeby to wszystko pomierzyć.

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc.
Case 856XL Ursus C360

#64 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 08 luty 2012 - 11:43

International 856 XL Dodany obrazek

#65 Share szczupak26

szczupak26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 10 luty 2012 - 08:42

International 856 XL Dzięki wielkie za pomoc z tymi informacjami.

Albo nie potrafie odczytać tej tabeli albo nie widzę ciśnienia w cylindrach- z tego co wiem silnik diesla(zwykły nie doładowany)powinien miec około 28 atmosfer-bar a doładowany to nie mam pojęcia i prubuje szukać na google ale temat trudny w szczególności chodzi mi o case dt239 żebym miał punkt odniesienia podczas pomiaru u siebie a z tym co byc powinno.
Case 856XL Ursus C360

#66 Share szczupak26

szczupak26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 10 luty 2012 - 13:52

International 856 XL Dziś nudziłem sie w pracy a pytanie mnie nurtowało i sam sobie odpowiedziałem.

Znalazłem bardzo fajny i prosty wzór na wyliczenie ciśnienia sprężania z stopnia sprężania, który znamy w tym przypadku.

Dane:

Silnik case Dt239 o stopniu sprężania 16:1
szukane cisnięnie sprężania.

Pspr=0,21 x E

gdzie:

Pspr - ciśnienie sprężania w MPA

E - stopień sprężania

0,21 wartość stała dla silnika z zapłonem, samoczynnym-diesel
0,125 dla benzynki

Pspr = 0,21 x E = 0,21 x 16 = 3,36 co daje 33,6 bara.(teoretycznie)-praktyka pokaże na wiosne.

Mam ndzieje że te obliczenia rozwieją wiele pytań taklich jak moje.

Pozdrawiam.
Case 856XL Ursus C360

#67 Share Parcho1988

Parcho1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 13 luty 2012 - 14:56

International 856 XL Witam.
Czy ktoś z właścicieli ciągników International serii XL (743, 745, 856, itp.) wymieniał uszczelniacze podnośnika dolnych ramion?? To coś pod zwolnicami. Cieknie mi przez to olej. I jak to się wymienia to z czego trzeba spuścić olej, czy ze skrzyni czy z zwolnic?? Następne pytanie jakie uszczelniacze tam się kupuje, czy ktoś bym mógł podać numery jakieś albo wymiary. W katalogu online coś nie mogę tego znaleźć

#68 Share roni19220

roni19220

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 15 luty 2012 - 19:33

International 856 XL Witam
Jestem nowym użytkownikiem Case-a 856 xl plus z 92r.
Mam kilka drobnych pytań:
1) Mam cyfrowy panel wyświetlający prędkość, temp. itd problem polega na tym że wyświetla się napis "bad chip" i nic po za tym. Czy wyświetlacz jest do wymiany?
Odpowiadam sam sobie by w przyszłości nikt się już nad tym nie zastanawiał. Nie trzeba wymieniać licznika. Sam go naprawiłem. I w razie czego jestem wstanie pomóc komuś z takim problemem.
2) Nad wyświetlaczem jest kilkanaście kontrolek które świecą (po odpaleniu niektóre rzecz jasna gasną) ale nie ma plastiku folii z oznaczeniami która lampka jest od czego. Pytanie czy mógłby ktoś kto ma taki model wstawić zdjęcia takiej konsoli?

Edytowany przez roni19220, 07 marzec 2013 - 19:20.

#69 Share dammat

dammat

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 19 luty 2012 - 15:07

International 856 XL

Witam.
Czy ktoś z właścicieli ciągników International serii XL (743, 745, 856, itp.) wymieniał uszczelniacze podnośnika dolnych ramion?? To coś pod zwolnicami. Cieknie mi przez to olej. I jak to się wymienia to z czego trzeba spuścić olej, czy ze skrzyni czy z zwolnic?? Następne pytanie jakie uszczelniacze tam się kupuje, czy ktoś bym mógł podać numery jakieś albo wymiary. W katalogu online coś nie mogę tego znaleźć

kolego i jak zrobiłes to tam pewnie jest simering u mnie tez to cieknie trzeba spuścić olej ze skrzyni i powoli zobaczyc co tam jest nie tak

#70 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 19 luty 2012 - 18:46

International 856 XL Tam jest uszczelniacz, wymiarów niestety nie pamiętam,ale idealnie pasującego nie kupisz w Polsce tz. śr.zew jak i wew. są nominalne ale szerokość już nie-trzeba kombinować (nie kupuj takich plastikowych wyglądem przypominających simnering, tylko pełna guma z piórem najlepiej podwójnym). Winą wycieku jest w 90% ten uszczelniacz a w 10% ta oś (może być zużyta w miejscu styku pióra usczelniacza. Jej przesunięcie w lewo lub prawo może pomóc ale w niedużym stopniu bo obok uszczelniacza jest tj. "łożysko" gdzie zużycie ośki też jest gdyż nie jest to pasowanie ciasne). Olej wystarczy że spuścisz ze skrzyni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share roni19220

roni19220

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 20 luty 2012 - 20:30

International 856 XL Mam kolejny problem mianowicie z miski olejowej słychać delikatne stukanie czy w waszych to samo słychać? Jeśli nie to niestety mam się czym martwić :( czekam na szybką odpowiedź.
ps.
Ma ktoś te cyfrowe zegary? problem ten wyżej jeszcze nie rozwiązany.

Edytowany przez roni19220, 20 luty 2012 - 20:32.

#72 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 20 luty 2012 - 21:30

International 856 XL http://imageshack.us...aczcase2tg9.jpg
Górny rząd: lewy kierunkowskaz, ciśnienie oleju, "długie światła", środkowa z ! to ogólna kontrolka (miga gdy jest zaciągnięty ręczny hamulec lub gdy świeci się kontrolka od oleju), 2 zielone dalej to kontrolki od kierunkowskazów przyczep, ostatnia u góry prawy kierunkowskaz. Dolny rząd: h. ręczny, zapchany filtr powietrza, ładowanie, kontrolka ciśnienia w skrzyni, kontrolka zaczepu hitch, ostatnia to blokada tyl. mostu.

#73 Share Parcho1988

Parcho1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 20 luty 2012 - 22:05

International 856 XL A więc zrobiłem ten podnośnik znaczy wyciek oleju przy ramionach. W agromie zamówiłem z Granitu uszczelniacze do tego podnośnika 20zł za sztukę numer tej części to 3217570R1 na rysunku 5 wchodzi on w środek części numer 6 jest on z takiej niby to pianki. Nawet nie spuszczałem oleju ze skrzyni, tylko trzeba uważać żeby tego pręta całego nie wybić tylko zostawić w tych łożyskach kulowych.

w rzeczywistości nie ma numer części 7 i 8 bynajmniej tak u mnie jest.

Załączone miniaturki

• db_image.gif

Edytowany przez Parcho1988, 20 luty 2012 - 22:04.

#74 Share roni19220

roni19220

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 20 luty 2012 - 22:49

International 856 XL jaco512
Wielkie dzięki bardzo mi pomogłeś.

Edytowany przez roni19220, 04 luty 2013 - 20:07.

#75 Share szczupak26

szczupak26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 12:42

Panowie za oknami piękna pogoda a co za tym idzie jakiś remącik czas zacząć.

Potrzebuje schematów rysunków odnośnie przedniej zwrotnicy do Case 856 ponieważ podczas zmiany opon na nowe zauważyłem luz nie chciał bym, jak to jakis czas temu na forum było opisane żeby mi sie koło urwało w trakcie jazdy.

Wydaje mi się że są tam dwa łozyska stożkowe i jakiś dziwny czop ze smarowniczką ale jak rozbiorę w sobotę to sie przekonam.

Z góry dziekuje za pomoc.
Case 856XL Ursus C360

#76 Share anonim1988

anonim1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 20:45

Jak można wymienić wodziki skrzyni biegów? czy trzeba śćiągać kabinę?

#77 Share KarolI

KarolI

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 12:25

International 856 XL Gdzie mogę dostac przerywacz kierunkowskazów do intera 845 xl ?? prosze o pomoc

#78 Share marcin081998

marcin081998

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport i motoryzacja

Napisany 07 kwiecień 2012 - 10:47

International 856 XL Zastanawiam się nad kupnem case 856xl lub 845xl chciał bym aby był do tura i różnych prac polowych proszę podawać jego wady i zalety.
Czy da radę polatać z pługiem 4x40 na ziemiach klasy 4. Ile spala w orce, a ile w lekkich pracach polowych? Z góry dzięki za odp.

Edytowany przez marcin081998, 10 kwiecień 2012 - 19:46.

#79 Share karol45010

karol45010

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 10:12

International 856 XL Koledzy mam do was taką małą proźbę czy mogli byście mi wysłać opis lub zdjęcie z opisem poszczególnych przycisków i wajch w case 745XL :) z góry dziękuję

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share roni19220

roni19220

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 20:23

International 856 XL

Gdzie mogę dostac przerywacz kierunkowskazów do intera 845 xl ?? prosze o pomoc

ALLEGRO lub google możesz spróbować np w sklepie w żninie wysyłają przez alle...

Edytowany przez roni19220, 05 czerwiec 2012 - 20:38.

Dodaj odpowiedź