Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stare kabiny, wygłuszanie starszych kabin

100 odpowiedzi na ten temat

#61 Share tomek30

tomek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 12 październik 2010 - 18:31

Stare kabiny, wygłuszanie starszych kabin Też myślałem żeby zrobić sobie kabinę do c330, koszt szyb to ok 400 zł do tego koszt materiału, trochę własnej pracy i kabina gotowa. :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stare kabiny, wygłuszanie starszych kabin Dzisiaj, 17:46
  •  

#62 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 14 październik 2010 - 17:59

Stare kabiny, wygłuszanie starszych kabin Komentując powyższe odpowiedzi to napewno nie trzeba bedzie wyginać żadnych profili :( i z dachem uważam ze nie powinno być problemu bo można go wygiąć albo kupić płytę styropiany 2 worki gipsu zrobić forme i mieć dach z żywicy coś jak robi naglak :P sam myślałem żeby coś takiego zrobić ale niestety uznałem że nie dam rady bo po 1 nie mam kabiny na wzór a po 2 to ja bym chciał z błotnikami a samemu błotniki zrobić to ciężka sprawa ;)

#63 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 14 październik 2010 - 18:20

Stare kabiny, wygłuszanie starszych kabin 2 worki gipsu to jakieś 50kg,przydało by się zbrojenie z drutu.
Podnoszenie musiało by być hydrauliczne.
Chyba lepiej było by zrobić z żywicy,albo stelaż z cieńkich rurek i plandeka.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#64 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 14 październik 2010 - 19:19

Stare kabiny, wygłuszanie starszych kabin ten gips to na formę nie na dach :(
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#65 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 14 październik 2010 - 19:50

Stare kabiny, wygłuszanie starszych kabin dokładnie :(

#66 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 15 październik 2010 - 16:39

Stare kabiny, wygłuszanie starszych kabin a orientujecie się ile mógł by kosztować materiał (nowy) na taką kabinę?

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#67 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 16 październik 2010 - 07:51

Stare kabiny, wygłuszanie starszych kabin 4zł za kg. stali.
Tutaj masz już gotową do malowania,nawet opaloną z farby :blink:
http://allegro.pl/sh...6087741#gallery

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#68 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 16 październik 2010 - 08:13

Stare kabiny, wygłuszanie starszych kabin jak ostatnio liczyłem z sąsiadem koszty takiej kabiny to rama z szybami i z dachem wyszła nam około 1500 zł

#69 Share Patryk3802

Patryk3802

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 19 październik 2010 - 19:40

Stare kabiny, wygłuszanie starszych kabin Witam B) zapewnie dużo z użytkowników AF zauważyło że mój 3p posiada kabinę własnej
roboty na wzorcach z c330. Ta kabina ma wiele plusów w porównaniu z orginalnymi. Jeden jest taki że posiada lekko przyciemnione szyby i podczas pracy latem lub jesienne ostre słońce nie daje się we znaki druga zaleta to że jest w niej ciszej niż w orginalnej. Ale... Mam jeszcze jedno ale :lol: otóż jestem wymagający i zamontowałem sobie radio w kabinie lecz troszkę głośno jest (skrzynia - most) i mam zamiar wyciszyć kabinę, czytałem wiele tematów na wielu forach i nie znalazłem nic ciekawego, lecz ostatnio wpadłem na pomysł, iż wielu mówi ze cicho bedzie gdy by miał podłoge, więc myslę by zaopatrzyć mój 3p w podłogę czyli zabudować blachą będny hamulcowe (koło siedzenia) oraz skrzynię biegów obudować blachą, do tego obudować również blacha rozdzielacz, lecz by nie zmniejszyć manewrów wajchami na skrzyni biegów to zabudować z niewielką próznią (5cm) a na tą zabudowaną skrzynie i kabinę dać tapicerkę samochodowa (na całą kabinę) by efektownie wyglądało, zaś na miejsca gdzie są nogi połozyć wycieraczki z samochodu. drugą rzeczą jest ogrzewanie... niestety nie posiadam myslałem nad nagrzewnicą która dawałą by strumień powietrza na kierowce oraz na przednią szybę aby nie zaparowywała lecz pytanie czy wystarczy taki nadmuch co był orginalnie montowany w 60tkach? Oraz kolejna przeróbka to że widziałem ze kilku uzytkowników zrobiło w orginalnych kabinach szyberdach, i zamierzam u siebie zrobic lecz potrzebuję pomocy jak zrobic by był szczelny (deszcz), oraz mam taką rzecz tez że chcę zamontować malutkie neony którę zakładają w nowych samochodach i ciągnikach, które oświetlają kabinę w nocy powodując "półmrok" dzięki któremu można widzieć co się dziele w kabinie i zarazem pracować. Wiem że nie zrobie z niego JD czy NH ale zawsze coś zawsze lepiej będzie, mam nadzieje ze coś polecicie mi coś pomożecie, a wszczególności dowiem się co uważacie na temat tego co zamierzam zrobić z góry dziękuje za odp:)
Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

#70 Share Tomi1910

Tomi1910

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się Kulturystyką oraz maszynami rolniczymi i wszystkim co się z nimi wiąże ;]

Napisany 20 październik 2010 - 13:02

Stare kabiny, wygłuszanie starszych kabin Nie zły pomysł z tą zabudową ale pod blachę byś musiał dać jakaś gąbkę czy mate wygłuszającą ponieważ sama blacha niewiele wygłuszy B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Mack

Mack

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 20 październik 2010 - 13:44

Stare kabiny, wygłuszanie starszych kabin Bardzo dobry i ambitny pomysl, popieram B) A niedalo by sie zamontowac kabiny od innego ciagnika jakiegos zetrora na przyklad :huh:Bo zdaje mi sie, ze gdzies wlasnie cos takiego widzialem :lol:

#72 Share Patryk3802

Patryk3802

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 20 październik 2010 - 18:06

Stare kabiny, wygłuszanie starszych kabin Tez widziałem ale to dosć kłopotliwe oraz kosztowny wydatek B)

#73 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 21 październik 2010 - 21:41

Stare kabiny, wygłuszanie starszych kabin ale jakbys miał kabinę od zetka to już by była solidna podstawa do dalszych usprawnien , no i podłoga w komplecie :D kojarzysz c-360 uzytkownika @burza ? on ma własnie kabinę od zetora ...

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#74 Share Rafal29

Rafal29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:mechanika, dobra książka

Napisany 21 październik 2010 - 22:09

Stare kabiny, wygłuszanie starszych kabin Ja mam tak zrobioną swoją kabine i wcale to nie jest taki wydatek, tylko wymaga sporo pracy a wszystko mam wygłuszone gąbką i jest nawet lepiej niż w zetorze.

#75 Share Mack

Mack

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 24 październik 2010 - 11:56

Stare kabiny, wygłuszanie starszych kabin Masz tu na przyklad kabine z mocowaniem :) :
http://allegro.pl/ka...1278097375.html
Nie jestem do konca pewien czy ona da zie zamocowac na c360 3p? ;)

#76 Share Patryk3802

Patryk3802

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 24 październik 2010 - 20:54

Stare kabiny, wygłuszanie starszych kabin Wątpie że zamontuje ją do 3p a jak by się dało to go strasznie ona oszpeci ...

#77 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 25 październik 2010 - 18:38

Stare kabiny, wygłuszanie starszych kabin Raczej by założył. Błotniki do tego oryginalone i cacy by wyglądał. Tak jak Zetorki te nowsze a one ładne są przecież więc nie oszpecił tylko wymalować, szyby wstawić iu błotniki. A mocowania muszą pasować. Przecież to na fotce wszystko identyczne jak C-360
Mój Wladimirec podbija świat

#78 Share maxreif

maxreif

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 21:20

Stare kabiny, wygłuszanie starszych kabin Witam
prosze o podpowiedź: przez jaką firmę jest wyprodukowana kabina ze zdjęcia.
Zakupiłem ciągnik z taką właśnie kabiną, która ma zniszczone drzwi i chciałbym je dokupić jeśli to jest oczywiście możliwe.
Zdjęcie jest pod poniższym adresem
http://www.iagro.pl/...2,at-35927.html
Pozdrawiam
Janusz

#79 Share marcinnowicki87

marcinnowicki87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 21:52

Stare kabiny, wygłuszanie starszych kabin Jest to kabina produkcji KUNÓW Nowy typ.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share maxreif

maxreif

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 21:59

Stare kabiny, wygłuszanie starszych kabin Dzięki za szybką odpowiedź.
A może Kolega wie gdzie można dokupić drzwi, nawet używane ale w dobrym stanie, do tej kabiny (moje są na dole przegnite? Mieszkam niedaleko Kunowa i byłem dzisiaj w firmie, która produkuje kabiny ale niestety nie ma już w produkcji tego modelu i u nich drzwi są nieosiągalne. Przeszukiwałem sieć ale też niczego nie znalazłem.
Pozdrawiam
Janusz

Edytowany przez andrzej2110, 23 listopad 2010 - 12:39.
Cytowanie poprzedniego posta