krystianwarowy

ODPOWIETRZANIE SPRZĘGŁA DF AGROTRON 6,45S

Polecane posty

MAM PROBLEM Z ODPOWIETRZENIEM SPRZĘGŁA W DF AGROTRONIE 6,45S TZN , MUSIEŁEM WYMONTOWAĆ WZMACNIACZ SPRZĘGŁA I TERAZ NIE MOGE ODPOWIETRZYC CAŁEGO UKŁADY .

PROSZĘ O POMOC!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

już nie pamiętam dokładnie ale z tego co pamiętam sprzęgło ma dwa odpowietrzniki i jeden jest z prawej stronie na dole za schodkami musisz patrzeć po rurkach najważniejsze żebyś tylko nie lał zwykłych płynów hamulcowych do układu bo ci uszczelnienia zeżre tam idzie specjalny olej B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

najpierw to niech kolega nauczy się "netykiety" i przestanie pisać tematy i zawartość tematu z dużej litery. I nie dlatego że wpadnie moderator i dowali ostrzeżeń ale dlatego że są zasady pisania na tym forum i nie pisze się z dużej litery całego wątka!


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sorki za duże literki :D ..... a co do sprzęgła wiem ze do pompki tej małej przy pedale leje sie DEXTRON a ta dolna jest zasilana pompa olejową ze skrzyni przekładniowej

( olej chydrauliczno -przekładniowy )i ta dolna pompa (według katalogu części "WZMACNIACZ SPRZĘGŁA ") ma też odpowietrznik

Odpowietrznik jest tez nad obudową skrzyni ..

mam problem bo niewiem czy przy odpowietrzaniu "Wzmacniatrza Sprzegla " silnik musi pracować czy najpierw sie odpowietza przy tej pompie czy nad skrzynią ...

Z góry bardzo dziękuje za odpowiedzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZIJOO    0

Witam mam ten sam problem nie wiem jak odpowietrzyc sprzęgło a właściwie ten wzmacniacz sprzęgła.Podobno jest to Boster czy buster.Pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam taki sam problem, nie wiem jak jest dokładnie z tym sprzęgłem, ktoś podpowie ?

Podczas dłuższej jazdy lub nocnym postoju robi się tak że nie wysprzegla, jak podpompuje pedałem to przez chwilę jest ok ale później znowu pedał wpada coraz to niżej i nie wysprzegla. Oleju ubywa w tym małym zbiorniczku i co jakiś czas trzeba dolać, a wycieku nie widzę nigdzie...

Proszę o pomoc za każdą wskazówkę będę wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

booster do wymiany

 


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Booster Tzn. ? Wysprzęglik?

Od pompki sprzęgła idzie rurka bezpośrednio do skrzyni biegów i wchodzi od góry a obok wychodzi odpowietrznik 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziwne powinno iść do wzmacniacza sprzęgła później do skrzyni


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba3211    1

Mam pytanko... Odpowietrzam sprzęglo po wymianie pompki i wysprzęglika... Troszkę jest OK i za jakiś czas znowu się powietrze do układu dostaje... Może być wina tego że obecnie chodzi z rozrzutnikiem a tam duże zapotrzebowanie na olej bo w skrzyni na postoju minimum wskazuje a jak zalacze wszystko to w okienku nic nie widać... I poprostu zaciąga powietrze bo brakuje oleju?  A czekam na olej na dolewke i nie wiem czy sie martwić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil0012    2

Jakie miałeś objawy ze wymieniałeś pompkę sprzęgła i booster? pedał zostawał w dolnym położeniu, ale wysprzęglał czy pedał normalnie po puszczeniu nogi szedł w górę a nie dało się wrzucić biegu jak był wciśnięty? Jak odpowietrzasz ten booster przy akumulatorze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron85    0

U mnie po dobrym odpowietrzeniu słabo wysprzęgla, pojeżdżę trochę( najgorzej jak coś robię turem i czasem przytrzymam na pół sprzęgła) i sprzęgło wpada i jest calkowity brak. Czasem po dłuższym postoju również wpada pedał do końca, czasem zniknie płyn ze zbiorniczka, a czasem jest. Nigdzie nie widać wycieków na zewnątrz... ciężki przypadek, ktoś pomoże???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba3211    1

Szczerze mówiąc dziwnie z tym płynem sprawa wygląda.. Pewnie gdzieś wyciek masz na ścianie grodziowej... Bo jak tam nie masz to może gdzieś w skrzyni łapie lewe powietrza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj