Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pompa wtryskowa Ursus C-330

382 odpowiedzi na ten temat

#81 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 21 kwiecień 2011 - 14:19

Pompa wtryskowa Ursus C-330 Panowie mam gościa co robi idealnie pompy wtryskowe wstawia orginały i ustawia "igła" u sąsiada wyciągłem pompe od ciągnika bo był słaby i ciężko palił i już kopcił.Po remoncie pompy coś pięknego ciągnik momentalnie wkreca sie na obroty i puszcza niewielki dymek w dodatku ma duzo więcej mocy.Jednak co orginały to orginały a nie jakieś włoskie czy THM sekcje i zaworki.Gość ustawia wszystko na przyżądach BOSH-a i bardzo dokładnie.Naprawde warto zawież tam pompe........

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pompa wtryskowa Ursus C-330 Dzisiaj, 19:39
  •  

#82 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 05 maj 2011 - 17:22

Pompa wtryskowa Ursus C-330 Witam.Panowie , mam pytanko do fachowców , otóż dziś wyciągłem wtryskiwacze u sąsiada bo mnie już molestował od dłuższego czasu , ponieważ nie mogliśmy już dojść co jest grane bo ciągnik pracował tak jakby na jeden tłok i bardzo kopci i był słaby i podpiąłem do pompy paliwowej , tzn 1 wtryskiwacz. I jak paliłem ciągnik na pełnym gazie i odprężniku ,to po wkręceniu rurki z wtryskiwaczem do jednej sekcji pompy , wtryskiwacz podaje całkiem inaczej jak po wkręceniu do drugiej sekcji.Na pierwszej sekcji ładnie pyli i brzęczy wtryskiwacz a jak zakręcę do drugiej sekcji to słabo pyli i tak głucho.........co jest nie tak?Przepraszam że pisze tak pod swoim postem ale nie chciałem zakładać nowego tematu , mam nadzieje że SZEF FORUM się nie pogniewa :rolleyes: Pozdrawiam

#83 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 05 maj 2011 - 17:49

Pompa wtryskowa Ursus C-330 Sekcja jest walnięta, lub źle ustawiona
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#84 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 05 maj 2011 - 18:01

Pompa wtryskowa Ursus C-330 kolega udzielił odpowiedzi, pompa na stół ;)
kiedys pisaliśmy na gg o tej pompie i mówiłem ci że jest źle zrobiona, ale mówiłeś że jest w 100% sprawna bo dobry mechanik robił :P teraz ma odpowiedz :D

Edytowany przez Roki212, 05 maj 2011 - 18:06.

#85 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 05 maj 2011 - 18:31

Pompa wtryskowa Ursus C-330 Krzysiek ta pompa była robiona u innego fachowca .No to jutro ją wieziemy............ale nie moge uwierzyć by po pół roku padła sekcja :blink: :blink: a na stole idealne dawki pokazywała jak byliśmy z nią :o . ehhhhhh tak to jest jak się zakłada włoskie części ;[

#86 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 05 maj 2011 - 19:00

Pompa wtryskowa Ursus C-330 Przecież sekcje wykonywane są w 3-4 klasie dokladności, w pasowaniu "j" "js" to naprawdę b.dokładnie , szczelność uzyskuje się poprzez b.dokładne pasowanie, współpracujących części, wystarczy że np przy zdejmowaniu przewodów przed pompą a za filtrami wpadnie ziarenko byle czego a dalej już wiecie, ryska i po sekcji
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#87 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 05 maj 2011 - 19:24

Pompa wtryskowa Ursus C-330 Masz racje kolego........ale ciężko jest mi to pojąć , pierwszy raz się z czymś takim spotkałem.To mnie dziwiło że na wolnych obrotach bardzo kopci na siwo niebiesko , słaby i kopcił cały czas .A silnik zrobiony idealnie .Nawet grama oleju nie wyrzucił ani nie weżmie nawet chodżby jak ciężko miał i cały dzień robił w polu.Jutro zawieziemy pompe do KRK to pierw wrzuci na stół i zobaczymy jaka jest różnica.Ale czy przez to ciągnik może być taki słaby?

#88 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 05 maj 2011 - 20:22

Pompa wtryskowa Ursus C-330 pewnie ze bedzie słaby, jak wtryskiwacz nie rozpyla właściwie paliwa bo sekcja nie daje właściwego ciśnienia, temu taki efekt pracy jakby na jeden tłok

#89 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 05 maj 2011 - 20:30

Pompa wtryskowa Ursus C-330 Noi taka bzdeta i tyle kłopotu narobi......

#90 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 05 maj 2011 - 20:47

Pompa wtryskowa Ursus C-330 zapytaj tego co robi pompy ile powinno wynosić ciśnienie dla sprawnej sekcji bo słaszałem ze od 205 dla wypracowanej do 250 kG/cm2 dla nowej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 05 maj 2011 - 20:52

Pompa wtryskowa Ursus C-330 a nawet do 300

#92 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 06 maj 2011 - 10:06

Pompa wtryskowa Ursus C-330 Oki zapytam.Ale myśle jeszcze czy przypadkiem krzywka na wałku pompy nie jest podrobiona.........jak to sprawdzić?

#93 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7568 postów

Napisany 06 maj 2011 - 10:25

Pompa wtryskowa Ursus C-330 W 60-ce jeżeli sekcja wytworzy powyżej 255 do 300 kG ciśnienia to uznaje się ją za sprawną, jeżeli poniżej 255 jest do wymiany. W 30-ce będzie to samo. Do tego dochodzi jeszcze szczelność zaworka tłoczącego, on też musi być w porządku. Jeśli chodzi o krzywki to musiał byś zmierzyć różnice w skoku pomiędzy sekcjami. Ale takie rzeczy to powinien pompiarz sprawdzać.

Edytowany przez seweryn20, 06 maj 2011 - 10:27.

KPK Kumurun Team

#94 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 06 maj 2011 - 10:54

Pompa wtryskowa Ursus C-330 Z tego co do tej pory widziałem to żaden nie sprawdzał.

#95 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7568 postów

Napisany 06 maj 2011 - 11:11

Pompa wtryskowa Ursus C-330 Bo puki się wszystko da ustawić to mają to w nosie. Poza tym tak faktycznie to rzadko kiedy się chyba zdarza żeby poszły krzywki w pompie rzędowej nawet jak pół życia pompa samą ropą zalana.
KPK Kumurun Team

#96 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 06 maj 2011 - 13:12

Pompa wtryskowa Ursus C-330 Pompa zawieziona.Po zawiezieniu gość na szybko wrzuciła na maszyne i rzeczywiście na tej sekcji jest mniejsza dawka paliwa , na niej pokazało ciśnienie 240 z hakiem a na tej drugiej 275 .Gość mówił że albo całą ją regeneruje albo podciągnie nam na miejscu na tej sekcji tak że będą podawały równo i ciśnienie ustawi... :unsure: a ja mu mówię że podciągnąć to se portki może :lol: uśmiali my się trochu :D .Na jutro ma być gotowa z oryginalnymi częściami i gwarancją.Widziałem nawet jak zakładał oryginały do pompy do C-360 , więc raczej nie blefuje.A jeszcze takie pytanko? Jeśli jak się przygazuje ciągnikowi i są iskry to zapłon jest za wczesny?

Edytowany przez zonk28, 06 maj 2011 - 14:36.

#97 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 06 maj 2011 - 18:13

Pompa wtryskowa Ursus C-330 Niespalone paliwo niecałkowite spalanie czyli późny,lub zbyt niskie ciśnienie wtrysku,

#98 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 10 maj 2011 - 14:17

Pompa wtryskowa Ursus C-330 Panowie pompa zrobiona i założona .........Nie ten ciągnik , coś pięknego.Mało co kopci i momentalnie się zrywa......ehhh taka usterka a tyle utrudnień.......Jednak co oryginały to oryginały :rolleyes:

#99 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 20 maj 2011 - 17:21

Pompa wtryskowa Ursus C-330 Panowie wytłumaczcie mi jedne.........Przepraszam że post pod postem ale nie chciałem zakładać nowego tematu bo i po co <_< .Regeneracja pompy paliwowej do C-330 to koszt około 300 zł.A koszt sekcji i zaworków oryginalnych to około 150-160 zł.A gdzie naprawa regulatora , pompki paliwa , jakaś wymiana łożysk , albo wymiana wałka głównego jak by krzywki były podjechane . Więc czy im się to opłaci robić ? Czy może zamiast oryginałów wkładają chińszczyzne do środka za małe pieniądze?Co o tym sadzicie? :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 20 maj 2011 - 18:09

Pompa wtryskowa Ursus C-330 300zł za pompę to i tak drogo,u nas wołają 150zł i chodzą po 10 lat.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv