Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pompa wtryskowa Ursus C-330

382 odpowiedzi na ten temat

#261 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 17 luty 2014 - 20:29

Pompa wtryskowa Ursus C-330 Nowej nie kupuj bo te nowe nie są nic warte (mowa o tych za 1700 zł itd)... Możesz oddać swoją do regeneracji lub oddajesz swoją dostajesz już po regeneracji inną i jakąś tam jeszcze część dopłacasz.
Jeśli nie masz ze swoją jakichś tam poważnych problemów to oddaj do naprawy wymienią sekcje, zaworki, łożyska, uszczelnienia itd co tam znajdą wadliwego i będziesz zadowolony.
Ja ze swoją miałem problemy woziłem kilka razy do naprawy, ale cały czas coś w niej stukało i waliło więc się wk******m i oddałem starą dostałem inną po kompletnej regeneracji i jestem zadowolony http://www.agrofoto....7-ursus-c-330/. Pompa była kompletna z zasilającą z Mielca i protokołem naprawy co było w niej wymieniane.
Brałem u gościa z allegro, ale teraz ma konto zawieszone, mogę podać stronkę internetową http://www.diesel-service.com.pl/

Edytowany przez Roki212, 17 luty 2014 - 20:31.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pompa wtryskowa Ursus C-330 Dzisiaj, 21:29
  •  

#262 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3440 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 17 luty 2014 - 20:32

Pompa wtryskowa Ursus C-330 A jaki przebieg traktora? w mojej c 330M z '87 roku pompa chodzi w oryginale , nic nie robione , przebieg około 12tys mtg

moim zdaniem do regeneracji

Edytowany przez mariuszd93, 17 luty 2014 - 20:33.

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#263 Share Pixel0126

Pixel0126

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się rolnictwem, fotografowaniem oraz nagrywaniem maszyn rolniczych :)

Napisany 18 luty 2014 - 17:46

Pompa wtryskowa Ursus C-330 Szczerze to nie wiem ile on przepracował MTH bo jak go kupiłem to był zepsuty zegar i kit wie ile on nie działał. Ale na nim jest niecałe 4 tyś. MTH. Po zakupie wymieniłem zegar i dopiero 70 MTH przepracowałem ;) Ale chyba zrobię tak jak kolega roki mówi, że zamienię moją na zregenerowaną już.

#264 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3440 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 18 luty 2014 - 17:52

Pompa wtryskowa Ursus C-330 A na jakiej podstawie diagnoza że pompa zła ?
Na wymianę to zależy w jakim zakładzie regenerowane ,

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#265 Share KamilC-360

KamilC-360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 18 luty 2014 - 20:24

Pompa wtryskowa Ursus C-330 Witam mam problem z C-330 mianowicie siadła mi pompa wtryskowa wykręciłem ją i mam zamiar jechać wymienić na zregenerowaną, lecz mam problem ze zdjęciem "Sprzęgiełka" tego kułka co się na nim ustawia zapłon. Próbowałem już wszystkie sposoby. Proszę o pomoc :)

#266 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 luty 2014 - 20:50

Pompa wtryskowa Ursus C-330 kółko jest przykręcone 3 śrubkami M8 do piasty pompy - odkręcasz i zdejmujesz...jeśli odkręcone się trzyma wystarczy lekko stuknąć ;) w wałek pompy i powinno spaść...powodzenia :)

#267 Share KamilC-360

KamilC-360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 18 luty 2014 - 20:55

Pompa wtryskowa Ursus C-330 Właśnie mi chodzi o tom piaste ponieważ jej nieda się zbić

#268 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 luty 2014 - 21:12

Pompa wtryskowa Ursus C-330 chcesz zdjąć piastę z pompy ? w jakim celu ? ta druga pompa będzie z piastą ( :wacko: albo powinna z nią być ;))
ta piasta trzyma się na stożku ( wałek pompy jest stożkowy ) i klinie...odkręcasz nakrętkę i zwykły niewielki ściągacz powinien pomóc...

#269 Share KamilC-360

KamilC-360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 18 luty 2014 - 21:25

Pompa wtryskowa Ursus C-330 Tak chce ją zdjąć w celu bo niejestem pewien czy w tej innej to będzie ale niestety nieposiadam ściągacza

#270 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 luty 2014 - 21:31

Pompa wtryskowa Ursus C-330 będzie...nie potrzebnie chciałeś zdjąć :) a można to zrobić też bez ściągacza...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share Pixel0126

Pixel0126

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się rolnictwem, fotografowaniem oraz nagrywaniem maszyn rolniczych :)

Napisany 19 luty 2014 - 19:40

Pompa wtryskowa Ursus C-330 Nie podaje paliwa paliwo ścieka rurką przelewową przy odpalaniu i przy pompowaniu pompką ręczną, ale stwierdziłem że wymienię moją na zregenerowaną ;)

#272 Share usiu4513

usiu4513

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 04 kwiecień 2014 - 18:15

Pompa wtryskowa Ursus C-330 witam jak ustawić rozrząd w ursusie c330 ponieważ po regeneracji pompy paliwowej założyłem ją spowrotem odpaliłem ciągnik lecz po wciśnięciu pedału gazu do oporu niewchodził on na wysokie obroty. Stracił też on na mocy ponieważ przed regeneracją pompy na 5 bez problemu wyjeżdżał z obciążeniem z lasu a dzisiaj pod górkę z pustym wozem musiałem redukować na 4. Proszę o pomoc !!

#273 Share dawid2m

dawid2m

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów
  • Zainteresowania:Mechanika rolnicza, silniki i skrzynie biegów ciągników rolniczych

Napisany 04 kwiecień 2014 - 19:30

Pompa wtryskowa Ursus C-330 Prawdopodobnie musisz tylko wyregulować moment wtrysku paliwa.
Chodzi o to, że musisz odkręcić dekielek z pokrywy rozrządu, który jest jakby przed pompą (6 albo 8 śrubek na klucz 10 chyba). Potem trzeba poluzować 3 śruby mocujące tryb z pompą. Łapiesz kluczem za środkową, większą śrubę (19 chyba) i nieznacznie przekręcasz w jedną albo w drugą stronę. Potem zakręcasz poluzowane 3 śruby. Trzeba utrafić. Odpalasz, sprawdzasz, czy wchodzi na wysokie obroty. Jak będzie źle, to znowu robisz to samo, tyle że przekręcasz kluczem w drugą stronę albo i w tę samą. Trzeba popróbować.
Żeby to idealnie ustawić trzeba by mierzyć ustawienie pierwszego tłoka, a z tym jest trochę więcej roboty. Kąt wtrysku wynosi w C330 30o +/- 1o jakbyś chciał się w to bawić ;)

#274 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 kwiecień 2014 - 19:40

Pompa wtryskowa Ursus C-330 Po co się bawić w te wchodzenie na wysokie obroty, przecież to i tak to nie daje gwarancji poprawnej regulacji.

Fabryka pomyślała o możliwości ustawienia tego w sposób niezwykle prosty.
W obudowie koła zamachowego po prawej stronie, dokładniej to od przodu, wykręcasz specjalną śrubę z kołkiem i wkładasz ją w otwór odwrotną stroną, jak kołek wskoczy w otwór na kole to będzie to znakiem dla którego powinien nastąpić początek tłoczenia paliwa przez pierwszą sekcje. Prawidłowo tak to powinno się robić.

#275 Share Wrobel-2

Wrobel-2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 07 kwiecień 2014 - 20:04

Pompa wtryskowa Ursus C-330 Tak jak pisał KRISTOFOR trzeba zrobić tylko bez odkręcania przewodów paliwowych kręcić śrubą na klucz 19 tak jak pisał dawid2m do pierwszego oporu i wtedy jest początek wtrysku

#276 Share Hary241

Hary241

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 17:30

Pompa wtryskowa Ursus C-330 Witam mam dylemat czy dać pompę do regeneracji
problem tkwi :
-ostatnio kiedy chciałem zmienić olej wylała się czysta ropa
-bardzo często paliwo ścieka rurką przelewową ostatnio ropa zmieszana z olejem
-śruba do regulacji obrotów która jest z plombami ciapek ma max 2800 wcześniej było 2400
-zapowietrza się podczas jazdy czy pracy w polu . wszystkie przewody są drożne

Edytowany przez Hary241, 08 kwiecień 2014 - 17:34.

#277 Share jan23

jan23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 18:52

Pompa wtryskowa Ursus C-330 Jaki dylemat, wykręcasz i dajesz do regeneracji oczywiście do porządnego zakładu a nie jakiegoś domorosłego "specjalisty" zapłacisz dużo mniej jak za nową a jak będzie dobrze zrobiona to może pochodzić dłużej jak nowa, oczywiście z pompą robisz wtryskiwacze.

#278 Share rolnikhobbysta

rolnikhobbysta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 19:09

Pompa wtryskowa Ursus C-330 Witam,

w zupełności zgadzam się z przedmówcą. Pompa powoli zaczyna "kończyć się" i zapewne w niedługim czasie padnie zupełnie. Tak więc czym prędzej wykręcaj ją, poszukaj solidnego zakładu i po paru dniach problem z głowy.
W swojej miałem podobne objawy. W momencie jak ciągnik zapowietrzył się musiałem trochę popompować paliwo żeby znów zaskoczył. Niestety to było rozwiąznaie na dwa tygodnie bo po tym czasie padła zupełnie. Robiony był remont główny pompy tzn. nowe sekcje, łożysko, pompka zasilająca itd. Jedną z przyczyn szybszego zużycia się pompy wtryskowej jest wadliwa pompka zasilająca, która w pewnym momencie zaczyna przepuszczać paliwo do oleju. Niestety we wszystkich tańszych pompkach zasilających bardzo szybko pojawia się ten problem, dlatego polecam zamontować orginał, który na pewno pochodzi latami. Niektórzy magicy robią taki numer, że w momencie kiedy tańsza pompka zaczyna przepuszczać paliwo to wymieniają na niej jedynie tuleje uszczelniającą między pompką a pompą wtryskową i niby to też rozwiązuje problem na dłuższy czas ale ja jakoś nie jestem przekonany do takiej metody. Ogólnie przy naprawie pompy wtryskowej nie warto oszczędzać na częściach bo bardzo szybko to się zemści.

Pozdrawiam
RolnikHobbysta

#279 Share Hary241

Hary241

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 12:01

Pompa wtryskowa Ursus C-330 mam jeszcze jeden dylemat od jakiegoś czasu zauważyłem że dmucha korkiem od wlewu oleju ale zauważyłem że na korku są krople wody .wody w oleju nie ma bo wymieniałem olej 4 dni temu i nic nie było widać że woda w oleju w silniku od nowości nic nie ruszane
nie wiem czy może to być wina oleju bo przez przypadek przy zmianie oleju wlałem 5l cc 40 i 1litre cc 30

Edytowany przez Hary241, 10 kwiecień 2014 - 10:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share kamyk82

kamyk82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 19:51

Pompa wtryskowa Ursus C-330 Dmucha Ci z korka bo wlew oleju to dopowietrzenie komory korbowej silnika , oczywiście nie może z tamtąd walić olejem i mocno dmuchać bo to znak że albo coś z głowicą się dzieje albo silnik potrzebuje remontu .