lukman2

Pompa wtryskowa Ursus C-330

Polecane posty

KULAWA_KOZA    156

Ogień zawsze idzie , głównie jak się odkręci kolektor wydechowy to z głowicy idzie ogień jak sie ostro przygazuje.Z tłumnika to w nocy ciutke widać na max obrotach w ciężkiej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem dzisiaj odpalić swojego ursusa i raz zakręcił i nagle staną tak że się go nieda ruszyć więc zadzwoniłem do swojego mechanika i powiedziałem mu co się stało więc przyjechał rozkręciliśmy i okazało się że urwał się wał pompy i nie wiemy teraz dlaczego się urwał i ile kosztuje taki wał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego się urwał? Zmęczenie materiału. A co do ceny wałka to nie powinno być coś wielkiego gorzej jest z założeniem bo musisz oddać całą pompę do pompiarza a za wymianę mogą trochę skasować, oby sekcje były w dobrym stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

A  sam regenerowałeś pompę? jeśli masz  sprzęt to możesz  , ale  nie  sądzę skoro  zadajesz  takie  pytania .

Jeżeli  była  regenerowana  2  tyg  . temu to powinna  być na  gwarancji 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do was pytanie pompa robiona rok temu. 2 miesiące po gwarancji. Wszystko było wymienione kosztowało 500 zl. I ciapęk dopiero przedwczoraj i dziś dostał ostro po garach. I wycieka olej z pompy przez filterek pompy i z z uczelnienia pokrywy regulatora. Wcześniej tak nie było ale i ostro nie dostał od regeneracji. Oleju wlalem 0,6 litra. I dalej tam jest olej nie ropa. Czyżby za dużo oleju ? Oraz jak się dobrze rozgrzeje to raz na jakiś czas po spuszczeniu z obrotów I dodaniu gazu puści trochę białego dymka i mulowato się wkreca na obroty ale nie zawsze raz na jakiś czas. Po dodaniu postukiwal ze dwa razy lecz mi się wydaje że to w skrzyni lub sprzegle bo napęd wom włączony był a jest trochę wyrobiony. Sorki za pisownię ale tel. chce być mądrzejszy odemnie. Pozdrawiam

Edytowano przez Krzysiek1922

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denis667    0

Oznacza że nieszczelność jest.A bardzo cieknie czy tylko sączy ?

Bo jak sączy to bym zostawił ale jak bardzo cieknie to dałbym do pompiarza żeby sprawdził i uszczelnił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sączy przez 7 godzin na upale 1800 w ciężkim koszeniu to i tak nic wiele nie uciekło z 50 ml . A obejrzałem to rurka nadmiaru była zatkana ta z tyłu pompy. Może przez to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszeek    3

Witam mam do regeneracji pompę paliwową w moim "trupku" czy ktoś z forumowiczów kupował pompę od Firmy Maniek - Jan Szypryt Piastoszyn ul. Krótka 1, 89-506 Kęsowo nie mogę znaleźć w sieci opinii ww firmy i czy da się coś "ulepszyć" w pompie bo sprzedawca pisze np że ma ona wzmacniane sekcje FPE9-3U 
jestem ciekaw waszego zdania smile.png

 http://www.emaniek.p...ekcje-p-38.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominic    33

Nie wiem kolego czy doczekamy się na jakąś odpowiedz w sprawie tej firmy. Bo wiesz wszyscy pokupowali zachodnie wynalazki i c 360 nawet znać nie chcą, wiec chyba tylko my mamy te "trupki"  :D :lol: . Ja powoli szykuje się na remont na wiosnę i tez szukam dobrych części. Pompę, wtryski i plecak chce zregenerować.  


c 330
4011
mf 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus328d    0

Panowie, pytanie.

 

Czy do C 328 można założyć pompę wtryskową z C 330? Zrobiłem taki manewr i teraz ciężko pali ale najgorsze jest to że bardzo mocno kopci. Na niskich obrotach lekko niebiesko, na wysokich czarno i bardzo intensywnie. Przerobiłem już instalację paliwową na C 330  (powrót z pompy bezpośrednio do baku połączony z przelewem z wtrysku) i chodzi przynajmniej w miarę równo. Kopci nadal. czy jest szansa coś z tym zrobić czy muszę sie przeprosić ze starą pompą.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denis667    0

Tak można ja mam przy silniku c-330 pompę c 325 i jest ok.Masz źle zapłon ustawiony.Najprawdopodobniej masz za wczesny zapłon.

Edytowano przez denis667

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus328d    0

Rozmawiałem z kilkoma "mechanikami" i twierdzą, że dawka w pompach C330 nie ta, że wtryski nie daja rady i najlepiej założyć starą. Był "szpec" i mówił, że tak ma kopcić (chyba bardziej ekologiczna jest elektrownia Bełchatów) i przede wszystkim, zapłon jest dobrze ustawiony. Kupiłem bak od 330 (na powrocie śruba 14), kilka drobiazgów i w sklepie zostało niecałe 400zł, troche szkoda jeśli z tego ma nic nie wyjść (pompe od 330 mam nówkę sztukę i szkoda żeby się zmarnowała) Czym te pompy się różnią i może do 330 pasuje od 328 i 325 a na odwrót nie? Nie znam się...


A jeśli pasuję to co zrobić żeby to działało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

Ją bym powiedział że raczej za późny kont wtrysku i może wtryski trochę leją najlepiej spróbuj pokręcić regulacją konta wtrysku (zapłonu)w jedną i drugą stronę i zobaczysz kiedy będzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

pompa pasuje a co do dawki można zmniejszyć ale jaka była przyczyna zmiany pompy.Czy nie taki sam powód kopcenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus328d    0

Chodził równo i nie kopcił. Przy trochę wiekszych obrotach jak każdy ale naprawdę symbolicznie. Powód wymiany prozaiczny. Po zapowietrzeniu nie udało się go uruchomić. Pompka nie stawiała praktycznie żadnego oporu. Przyszedł gość i wstyd się przyznać, ale powiedział, że w pompie od paru ładnych lat nie było grama oleju. Z tym miał racje. Poza tym stwierdził, że stara nie nadaje się do użytku. Jak poprosiłem to założył nową po czym stwierdził, że to nie bedzie działać:)


czyli szukać gościa, który to będzie umiał ustawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

To znaczy jak nową leżała u ciebie nowa nie używana.Być może sekcje przyrdzewiały i lipa.Na stół do sprawdzenia u pompiarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus328d    0

Była nowa, nieużywana i tydzień temu sprawdzana na stole. Mowił, że igła. Problem w tym, że rozmawiałem z dwoma macherami (koledzy) i mówią, że w 328 nie bedzie działać. I nie wiem jak jest naprawdę. Po tym jak koło tego robił to nie bardzo wierze w profesjonalizm tego Pana....


A pompa nowa z plombami (mielec, nigdy nie pracowała na silniku). Nie zakłada wcześniej bo stara chodziła ale zalana olejem i u pompiarza o ile dobrze pamietam ze dwa razy pracowała na stole, żeby właśnie nie była zastana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik6616    0

Witam,

jestem totalnie świeży jeżeli chodzi o mechanikę więc wybaczcie błędy

problem z pompą zaczął się na początku października, w trakcie bronowanie "ciapek" zaczął nagle tracić moc, zauważyłem ze paliwo nie dochodzi do przewodów wysokiego ciśnienia tylko wypływa zaworem tłoczącym. Z braku czasu zająłem się tym problemem jakoś w grudniu i do dziś nie mogę sobie z tym poradzić. Zdjąłem przewody wysokiego ciśnienia i okazało się ze pompa tak jakby nie ma siły podać paliwo do przewodów. sprawdziłem drożność przewodu od baku, wymieniłem filtry paliwa, wymieniłem przewód pompy zasilającej oraz wtryskowej, odpowietrzałem układ i ciągle nic, w końcu wymieniłem całą pompę wtryskową ale nie rozwiązało to problemu. Próbowałem odpalać z akumulatora, podłączyłem go do auta oraz odpalałem go "na pych".  Macie może jakieś propozycję co mogę jeszcze zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

sprawdź zaworek zwrotny na pompie na wyjściu nadmiaru paliwa do zbiornika.Jak pompujesz pompom ręczną musisz cuć lekki opór na pompce paliwowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      witam
      Problem jest praktycznie od dawna ale to olewałem
      Ogólnie to ciagnik ciezko pali chmura białego dymu jak juz złapie to dopuki sie troche nie zagrzeje to na jeden gar szczególnie na niskich obrotach jak sie przegazuje to ok a im zimniej tym gorzej
      Remont kapitalny ok 6lat temu rocznie ok 200mth ale nie widział orki ani ciężkiej roboty zawory ok pompa ok a przyczyny nie widac w sumie mozna tak robic bo mi to nie przeszkadza ale czy to nie wykonczy silnika jest dosc mocny nie pluje olejem i go tez nie bierze
       
      A jeszcze napisze w temacie kupiłem zetora z UK 7045 nie wiem jaki ma przebieg ale oleju nie bierze i wcale nie kopci co mnie martwi bo za to ciezko zapala wydaje mi sie dostaje za mało paliwa albo zapłon żle ustawiony
      A drugi problem to ze w zakresie od 1300-1700obr silnik dostaje sporych drgan ale nic w nim nie puka pracuje cicho co to moze byc????????
      pozdr
    • Przez PolandOnion
      Mam do wymiany chłodnice, nowa to koszt 500 zł a opinie mają takie że po roku czy dwóch i tak będzie dziurawa. Orginal Ursus niby lepsza ale tam już 1000 PLN. Montował ktoś chłodne z jakiegoś samochodu/busa ? Tam nie ma problemu że po roku padnie a i cena niższa. Z czego może pasować ?
    • Przez Deutz537
      Witam
      Co sądzicie o tej panewce z silnika c360?


    • Przez v11
      Ma ktoś doświadczenie w wymianie pompy CR -jak ustawić synchronizację pompy w stosunku do momentu  wtrysku  wtryskiwaczy  -pompa dwusekcyjna silnik sisu 6 cylindrów brak a raczej brak chęci zdejmowania pokrywy rozrządu bo to demontaż całego przodu nie ma dojścia do koła zamachowego   
    • Przez MarianT
      Witajcie potrzebuję pilnie głowicę do silnika TOYOSHA 3S200  lub MF 1040. może być do regeneracji. Potrzebuję ją do ciągnika Hinomoto E384 . Moja pękła i nie da się ją pospawać.. Gdyby ktoś taką posiadał to proszę o kontakt pod. tel. 604457046. W oczekiwaniu na wiadomość pozdrawiam Marian
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj