Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pompa wtryskowa Ursus C-330

382 odpowiedzi na ten temat

#221 Share dominik55 dominik55

dominik55
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 styczeń 2013 - 12:44

Pompa wtryskowa Ursus C-330 ja już zawiozłem pompę do regeneracji, mam już kupić i wymienić pompkę, zostanie ona uszczelniona, przejrzana i jak będzie jakaś część zła to zmieniona. koszt imprezki to powyżej 200zł :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pompa wtryskowa Ursus C-330 Dzisiaj, 20:01
  •  

#222 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 15:57

Pompa wtryskowa Ursus C-330 Po co masz kupować pompkę jak piszesz że zostanie ona uszczelniona, przejrzana i jak będzie coś złego to wymienione.
Skoro pompiarz Ci to zrobi to po co chcesz kupić nową pompkę.?
A ten pompiarz powiedział Ci jakie sekcje i zaworki założy?
Bo coś te 200zł to na regeneracje mi nie wyglada ale na podkręcenie pompy na starych sekcjach i ustawienie.

#223 Share dominik55 dominik55

dominik55
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 styczeń 2013 - 19:11

Pompa wtryskowa Ursus C-330 Chodziło mi o pompe że mi ją dobrze sprawdzi i zużyte części wymieni, tak sprawdzi mi sekcje zaworki itd. pompke od razu już była do wyrzutu i trzeba nową ;)

#224 Share asasinator666

asasinator666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:wszystko co ciekawe...

Napisany 06 styczeń 2013 - 20:13

Pompa wtryskowa Ursus C-330 Witam. Też mam mały problem z pompą C-330. Wczoraj chciałem wymienić w niej olej i korkiem spustowym wyleciało około 1 litra ON (przybrudzonego olejem). Czytałem wcześniejsze wpisy w tym temacie i prawdopodobnie to pompka zasilająca przepuszcza paliwo do oleju. Mam taką nową pompkę i mogę ją wymienić jeśli to jej wina. Było tam tyle ON i czy może być jeszcze jakiś problem, że nie wyleciało to rurką od nadmiaru? Jeszcze jedno ile oleju wlać do pompy?

#225 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 06 styczeń 2013 - 20:29

Pompa wtryskowa Ursus C-330 Jeśli masz nową możesz spokojnie wymienić, po wymianie zobaczysz czy nie będzie ponownie ON się przedostawał jeśli nie to będzie jej wina.
Że nie wyciekało przelewem mogło być zbyt mało jeszcze w środku cieczy lub też simering na wałku pompy lekko przepuszcza, ale to by rósł poziom oleju w misie olejowej. Co do ilości oleju wlewam butelkę po wódce czyli 0,5l

#226 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 06 styczeń 2013 - 20:33

Pompa wtryskowa Ursus C-330 Tylko tej pompki to nie wstawiaj jakiegoś badziewia

#227 Share dominik55 dominik55

dominik55
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 luty 2013 - 12:53

Pompa wtryskowa Ursus C-330 odświeżam temacik. panowie dzisiaj chciałem zapalić ciągnik, odpowietrzyłem pompe zalałem olejejm i gdy zacząlem kręcić to wogóle ciągnik nie próbował palić. były takie momenty że już prawie zapalil ale coś go zastopowało/szarpnęło i od nowa zaczął kręcić. pompe zasilająca kupiłem nowa, ale gwint firma nie potrafiła zrobić i cieknie z pompki, kupie nową. co mam zrobić żeby zapalił traktor? mam sprawdzić dokładnie ustawienie pompy czy wtrysków? tak jak pisze ciągnik kręciłi prawie nie raz już zapalił ale coś go zastopowało i od nowa. Pomożecie doradzicie cos? pozdrawiam :)

#228 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 09 luty 2013 - 13:19

Pompa wtryskowa Ursus C-330 Najpierw sprawdź czy pompka zasilająca daje paliwo.
Potem poluzuj przewody od wtrysków i kręć zobaczysz czy podawane jest paliwo na wtryski. Jak jest zakręcaj i odpalaj.
Jak się nie uda w tedy trzeba będzie szukać.

#229 Share dominik55 dominik55

dominik55
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 luty 2013 - 13:31

Pompa wtryskowa Ursus C-330 Pompka zasilająca daje paliwo, wtryski też pobierają paliwo. co mam robić dalej?

#230 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 09 luty 2013 - 16:28

Pompa wtryskowa Ursus C-330 powiedz jeszcze czy wcześniej palił ? tylko pompka wymieniana?
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share dominik55 dominik55

dominik55
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 luty 2013 - 20:44

Pompa wtryskowa Ursus C-330 Problem rozwiązany ciągnik pali już. źle były ustawione znaki na pompie

#232 Share Mariusz-C330M

Mariusz-C330M

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 09 luty 2013 - 21:09

Pompa wtryskowa Ursus C-330 Dominik55 pmpę robiłeś w styczniu i dotąd było dobrze, czy odrazu żle palił? Mógłbyś to nieco bardziej sprecyzować. Wspominasz, że nalałeś oleju, czyli dalej cieknie. A początek wtrysku pompy masz dobrze ustawiony? Jeszcze jedno. Czy odpalasz ze wzbogaczaczem dawki, czy bez? Bez dodatkowej dawki nie ma mocnych, aby go zimnego teraz zimą odpalić. :unsure: Choć mało prawdopodobne, żebyś tego nie włączał. Może ten układ sknocili przy naprawie. Gdy zapali to jak pracuje, wczesniej było lepiej czy tak samo? :mellow:

#233 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 09 luty 2013 - 21:13

Pompa wtryskowa Ursus C-330 Kolega tak pisze że ciężko pojąć, informacje są z sobą wymieszane :P
A co do cieknącej pompki zasilające mówiłem wcześniej nie kupuj badziewia, ale widać kupiłeś cóż Twoja kasa teraz kupisz jak co jeszcze raz :lol:

Edytowany przez Roki212, 09 luty 2013 - 21:15.

#234 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 10 luty 2013 - 00:26

Pompa wtryskowa Ursus C-330 ja koledzy pompę dawałem do regeneracji ciągnik i to słabo odpalał pomierzyłem kompresje na tłokach i było słabe i w efekcie przejrzałem rozebrałem wszystko. Wymienione zostały pierścienie, dotarta głowica nowe zawory (silnik nie kopcił nie brał oleju góra robiona 5 lat temu), ustawiony dobrze zapłon i luz na zaworach, wymieniona tulejka wałka rozrządu (wałek i tryby sa ok) wtryski nowe oczywiście, nowy olej , świece żarowe, efekt pali mróz czy nie mróz.

#235 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 13:16

Pompa wtryskowa Ursus C-330 Witam dzisiaj postanowilem wymienic olej w pompie wtryskowej to zamiast oleju wylala się ropa. Co jest grane?

#236 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 marzec 2013 - 13:38

Pompa wtryskowa Ursus C-330 Grane jest to,że w pompie są już przecieki.Zacznij od tymiany uszczelnień w pompce zasilającej lub wymień ją na nową( unikaj chińszczyzny).
Jak to nie pomoże to będą winne zużyte sekcje tłoczące

Edytowany przez KRISTOFORn, 22 marzec 2013 - 13:39.

#237 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 13:58

Pompa wtryskowa Ursus C-330

Witam dzisiaj postanowilem wymienic olej w pompie wtryskowej to zamiast oleju wylala się ropa. Co jest grane?

Nie napisałeś w jakim ciągniku jak 330 lub 360 to prawdopodobnie pompka zasilająca jest nieszczelna, tam nie ma uszczelnień tylko trzpień popychający tłoczek chodzi w mosiężnej tulejce i to musi zachować szczelność. Niestety dzisiejsze nowe pompki rodem z Chin mają problem ze szczelnością i nie wiadomo co z tym zrobić, rozwiązaniem jest butelka założona na rurce przelewowej, sam tak jeżdżę już kilka lat i z pompą nic złego się nie dzieje tylko butelkę kiedy się dopełnia opróżniam prosto do zbiornika.

#238 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 marzec 2013 - 14:35

Pompa wtryskowa Ursus C-330 Parę postów wcześniej pytał o zbiornik w c 330, domyślać się można, że właśnie o pompę w tym ciągniku mu chodziło.

#239 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 19:48

Pompa wtryskowa Ursus C-330 Tak ciągnik to c 330, czyli nawet jeśli bym nie wymienił pompy zasilającej a w pompie wtryskowej zbierała się ropa zamiast oleju to nic się nie powinno dziać ? I idzie gdzies kupić tą rurkę przelewową? bo umnie jest całkiem ułamana. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 21:46

Pompa wtryskowa Ursus C-330 Rurkę na pewno można kupić, pompa jak będzie smarowana ropą to jej nic nie będzie (jeżdżę tak już kilka lat), pompy rotacyjne są smarowane tylko ropą a mają dużo większe obroty,w nich jedna sekcja podaje paliwo na wszystkie cylindry.