Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

1641 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Rolnik360

Rolnik360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa,
    Gospodarka,
    Stare i nowe ciągniki

Napisany 03 styczeń 2011 - 16:52

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Przyjrzałem się dokładnie i wynika z tego,że olej wydostaje się z pod korka,gdzie wlewa się olej do pompy paliwa,ale to dziwne korek jest przykręcony :huh:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Dzisiaj, 21:45
  •  

#142 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 03 styczeń 2011 - 17:33

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] U mnie tak się robi co 50 mth ale to tylko jak się tam paliwa nazbiera, ale tylko lekko cieknie, wtedy zmieniam olej i jest git

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#143 Share Rolnik360

Rolnik360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa,
    Gospodarka,
    Stare i nowe ciągniki

Napisany 03 styczeń 2011 - 18:44

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Pamiętam jak sadziliśmy pekinkę na półbiegu z sadzarkom 4 to władek potrzebował prawie cały gaz żeby mieć wolne i równe obroty,ponieważ jak się ruszało to normalnie chodził aż tracił równe obroty i słabł to trzeba było dodać gazu a jak się staneło to miał wysokie obroty. :blink:

#144 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 20:11

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Masz ciśnienie tam gdzie go być nie powinno. Wieź pompę do naprawy, bo jeszcze ciśnienie wypchnie simmering i będziesz miał paliwo w misie olejowej. Na sam początek sprawdziłbym pompkę zasilającą, czy paliwo nie przedostaje się na zewnątrz od strony jej mechanicznego napędu. Prosta sprawa, poluzuj tak by ledwo trzymała się na szpilkach, pompuj ręcznie i jeśli będzie ciekło paliwo, wymień.

#145 Share akadaka

akadaka

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 20:58

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Cześć, w temacie pękania pompy hydraulicznej przyczyną może być zawór nad pompą, służący do "ogrzewania" kabiny (jeśli oczywiście taki masz, było coś takiego montowane chyba tylko przy oryginalnych ruskich kabinach) zawór/przepustnica zmniejsza otwór dla przepływu oleju tak,że przeciskając się przez małą szczelinę olej się grzeje a dmuchawa w kabinie odbiera ciepło, w praktyce raczej kiepsko to się sprawdza u siebie wywaliłem tą nagrzewnicę. Zawór powinno się przymykać na rozgrzanym oleju w przeciwnym wypadku stawia za duży opór i pompa siada. Może po prostu miałeś go cały czas zamknięty lub przewody są gdzieś indziej niedrożne. Zainteresował mnie ten temat bo byłem ciekawy po co przewody hydrauliczne idą do kabiny i dlaczego ogrzewanie, które powinno ogrzewać tego nie robi, więc to może być jedną z przyczyn jeśli oczywiście występuje u ciebie wspomniany zawór. Pozdrawiam

Edytowany przez akadaka, 21 styczeń 2011 - 20:59.

#146 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 21:54

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] A ten zawór to gdzie jest? :blink:
Mój Wladimirec podbija świat

#147 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 21 styczeń 2011 - 23:18

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Nad pompą praktycznie. Taki bolec wystaje można tak to określić tylko widziałem władka z oryginalną kabiną i nie miał tego. Władek był z roku 79 i miał 2 fajchy do biegów (dwie duże właściciel mówił że to wersja eksportowa do afryki) :D
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#148 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 20:40

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] aaa to ten czort. Ja to wywale bo coś słabo podnosi to raczej przez to bo dławi olej. ja tylko węże obcięłem nie wywalałem nagrzewnicy nie przeszkadza mi ona
Mój Wladimirec podbija świat

#149 Share akadaka

akadaka

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 13:08

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Ja na razie nie wywalam, mi też słabo podnosi ale myśle że to wina przecieków, najpierw uszczelki i pakuły gdzie się da no i gęściejszy olej a jak nie pomoże to sie będzie szukać dalej. Znajomy ma wyrzucony właśnie ten zaworek i wstawiony kawałek rurki z dospawanym kołnierzem i mówi że podnosi mu elegancko. Ja przywiązałem dżwigienkę dławika drutem żeby kogoś czasem łapki nie swędziały i nie przełączał bo co do tematu to podobno nie jeden już tak sobie pompę załatwił w zimie.

#150 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 23 styczeń 2011 - 13:14

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Raczej uszczelnienie bardzo nie pomoże ja wymieniłem uszczelki w rozdzielaczu i siłowniku tak samo podnosi jak wcześniej tylko tyle że olej już mi nie cieknie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share akadaka

akadaka

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 14:11

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Zobaczymy po kolei. Ale myśle że gęsty olej powinien coś zmienić bo do tej pory miałem hydrol a to rzadkie jest. Na zimnym podnosi w miare a jak sie zagrzeje to kicha.

#152 Share pitero36

pitero36

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 19:36

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum pracuję na T25 od 88 r. bo wtedy rodzice go kupili nówkę postaram sie pomóc w niektórych kwestiach a i pewnie sam dowiem się wielu przydatnych rzeczy. Co do oleju to ja proponuję stosować zgodnie z instrukcją olej silnikowy ewentualnie hipol u mnie od nowości pompa nie ruszana i nic nie pęka.

#153 Share Toma

Toma

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 14:18

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Nie ma co porównywać do fabrycznej pompy, pracowała bez problemu cicho nawet przy -15. Teraz mam ukraińską wydajniejszą ale tylko jeden plus, szybciej podnosi i podejrzewam że długo nie pochodzi.

#154 Share arielo

arielo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 23:12

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Witam mam pytanie czy jak mój T-25 po odpaleniu jest słaby i trzeba poczekać z 10 minut zanim ruszy z miejsca i tym przewodem od nadmiaru zasuwa powietrze to pompa wtryskowa jest do wymiany od razu zaznaczę że nigdzie nie zasysa powietrza.

#155 Share perfect

perfect

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 19:49

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] założono mi do T-25 tura trzy sekcyjnego wszystko w turze jest ok podnośi idealnie ale tylny podnośnik nawet nie drgnie jak chce go unieść co może być przyczyną

#156 Share stanis80

stanis80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 20:01

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] A jak masz go podłączonego tego tura? Jeżeli masz podłączony pod wyjścia z tyłu to na pewno masz zablokowaną dźwignie od kipra. Odblokuj ją i ustaw w środkowe położenie powinno być ok

#157 Share perfect

perfect

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 20:09

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] tur nie jest podłoczony do wyjścia z tyłu tylko jeden przewód podłoczony jest do pompy a drugi to roździelacza.

#158 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 20:43

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Może oleju niema

#159 Share perfect

perfect

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 01 luty 2011 - 07:08

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] olej jest. ale przed założeniem tura podnośnik unośił

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share jak22

jak22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 01 luty 2011 - 09:24

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Kol perfect, może masz założony zawór trójdrożny między pompą a rozdzielaczem. Wtedy, zależnie od ustawienia, działa albo rozdzielacz w ciągniku albo w turze. Jeśli nie, to może przy okazji dolewania oleju dostał się paproch na zawór przelewowy (pod dekielkiem z prawej strony rozdzielacza) i przez to nie chodzi (częsta przyczyna). Powodzenia.